Skocz do zawartości
bpetera

Czym charakteryzują się różne typy główek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że nie miałem doczynienia z innymi pałkami niż te z główkami typu "A", chciałbym dowiedzieć się, czym (oprócz kształtem i wyglądam) charakteryzują sie rożne główki tzn. co daje mi taka główka, co inna, jak się gra taką, jak inną.

 

 

Czyli ogólnie co do czego i po co.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podpisuję się pod tym pytaniem. Dotychczas miałem pałki z główkami nylonowymi i drewnianymi z główkami łezkowatymi. Co np. daje beczułkowate zakończenie? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne rodzaje główek cechują się innym odbiciem i innym dźwiękiem.

A nylonowe od drewnianych różnią się tym, że nylonki są głośniejsze i bardziej selektywne na talerzach. No i są trwalsze.

 

Idźcie do sklepu i sobie powalcie główkami i zobaczcie jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nylonowe od drewnianych różnią się tym, że nylonki są głośniejsze i bardziej selektywne na talerzach. No i są trwalsze.

 

I dają jaśniejszy dźwięk na blachach (często diametralnie różny niż w przypadku użycia pałek z główką drewnianą :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym się różni nylonowa od drewnianej to wiem. Jednak nie wiem co daje np. beczułkowaty kształt. Przy jakim kształcie jest największe odbicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...