Skocz do zawartości
AMDrum

Sabian B8

Rekomendowane odpowiedzi

300 to duzo jak na Sabian B8... rozsadniejsza cena to ok 200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o chinie B8?

Bo sample brzmią zachęcająco, a będę w niedługim czasie szukał jakiejś Chinki. Zastanawiałem się jeszcze nad Paistem PST5, mam już Crasha więc byłoby do kompletu. Póki co nie żałuję ani złotówki wydanej na tamten talerz :P (kupowałem za granicą, więc wyniosło mnie 5 dych taniej, niż tu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej A czy Ride 20" B8 PRo jest rozmyty czy może selektywny i czy sprawdzi sie np w rocku lub ska ? i czy 350 zł to dobra cena ?

 

[ Dodano: 04-02-2007, 12:46 ]

a może lepiej paiste 502 ? lub pst 5 ? co doradzacie chce uzywke za ok 460 zł ale szybko a narazie nic nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał rozważać między B8 a PST5 to brałbym zdecydowanie paista, drożej ale sabian B8 szczególnie ride jakoś nie przemawia do mnie zbyt zachęcająco, kiedyś miałem go już brać bo trafił się tanio na licytacji ale na szczęście ktoś mnie przebił, na szczęście bo usłyszałem wiele opinii że cichy, że bel nijaki, a ja potrzebuje ride z konkretnym belem więc puki co zbieram na coś lepszego tymczasem gram na niklosrebrnym :) meinlu i ciesze się że nie wziąłem B8 bo później miałem okazje pograć na nim no i bez rewelacji, a za 500-600 czasami ktoś sprzedaje zildjiany A albo A customy

Jak się nie ma ciśnienia że koncerty czy jakieś studio to nie opłaca się inwestować w sprzęt niby dobry ale jednak jeden z najniższych modeli danej firmy jak można zaoszczędzić więcej i trafić okazje na blachę na długie lata, no chyba że ktoś w ogóle dopiero kompletuje blachy to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie niedawno na allegro stal ste tych blach ride 20" crash 14" , 16" , 18" oraz hi-hat 14" i splash 10" za 1300 zl powiedzcie czy to dobra cena ? mialem kiedys okazje mieć splasha 8" sabian b8 , byla to naprawde fajna blaszka :smile: ale spodobala sie nie tylko mi i ktos mi ją zajumal z kanciapy :mad: . Powiedzcie czy wrato wydac takie pieniązki na tak rozbudawany set blach ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując te blachy osobno, ale nowe i bez crasha 14", to w DC wychodzi 2245zl, wiec, to pewnie dobra cena ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie kupic ten set tylko troszke poczekam bo kolega który to sprzedaje jest ze stanów i transport tego troszke zajmie czasu :) ale myśle że warto poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy warto kupować czy nie. Jeżeli potrzebujesz talerzy "na gwałt", set b8 nie jest najgorszym rozwiązaniem, aczkolwiek osobiście odradzam zakupu tych blaszek. Choć za 1300 złotych tyle talerzy pozwala na w miarę swobodną grę jednak ja radziłbym się wstrzymać i uzbierać na coś lepszego.

Miałem w przeszłości trochę styczności z tymi talerzami i moje wrażenia bynajmniej pozytywne nie są. Talerze bardzo ławo pękają przy ostrzejszej grze. Crash w szczególności. Po miesiącu gdy miałem 2 pęknięcia ok. 2 cm. Ponadto b8 i b8 pro mają tendencje do pękania od kopułki - tak właśnie straciłem splasha 10 pro. Ride i hh jeszcze są jako-tako, ale otwarty hh nie brzmi wyjątkowo przyjemnie:/ ale to są moje subiektywne odczucia. Każdy może uważać inaczej, jednak moim zdaniem nie warto inwestować w te blachy. Lepiej uzbierać więcej kasy i zapolować na coś używanego z b20 na allegro. A okazji az się roi w sezonie letnim:) Wyprzedaże:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie doszly do mnie blaszki sabian b8 w skladzie :

-hi-hat 14"

-splash 10 "

- thin crash 14" , 16" ,18"

-ride 20 "

jestem bardzo zadowolony ze bede mógl grać teraz na czyms lepszym niż mosiądz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pitolenie znawców że SABIAN B8 to gówno itd. Wiadomo że nie są to blachy topowe, ale jak na swoj segment często biją konkurencję na glowę. Mit B20 mnie smieszy o tyle że nie wszystko zloto co się świeci. Serie Paiste'a 2002, Rude, 2000, Dimensions to uznane i doskonałe blachy a są właśnie z tego stopu. Seria Signature ktora ma wg mnie genialne crashe to stop PSA ktory w zasadzie jest tym samym stopem, inne nazwy to marketing po prostu. I analogicznie trafiają się tragiczne blachy z B20. Malutka chinka Stagga jaką mam, gdyby nie przeróbka (dodałem nity i słuzy jako efektowy dodatek) wylądowałaby na smietniku, nie wiem co ludzie w niej widzą bo fabryczna brzmi jak pokrywka od garnka.

Wracając do tematu, grałem na Sabianach B8 3 lata, nagrałem dwie płyty i jakoś nikt słuchając ich nie narzeka na brzmienie blach, jesli już to na inne sprawy, np umiejetności muzyków, ha,ha,ha :lol:

Na pewno nie zgodzę się że są malo wytrzymałe. No jak ktoś zapier...ala zza głowy sztywną ręką ortodoksyjne odmiany metalu to i talerze z klapy od czołgu rozje...ie z czasem. Jak ktoś gra z nadgarstka to nie ma obaw. Blachy nie są genialne ale lepsze od wielu innych budżetówek i przedewszystkim uniwersalne brzmieniowo. Tak więc jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z perkusją i jeszvcze nie ma ukierunkowanego gustu, wymagań, nie wie jesszcze tak dobrze czego chce to Sabianki B8 są bezpiecznym rozwiązaniem bo brzmią uniwersalnie, mozna na nich zagrać i bluesa i reggae i pop i od biedy metal także, trzymają względny poziom i zawsze potem mozna je sprzedać z mniejszą stratą niż rupiecie z mosiądzu. Przyznam że ride'a z tej serii mam do dziś i czasem zabieram na grania, choć rzadko go używam. Jego rolę przejął...... Crash ! Tak, to Paiste 2002 z lat siedemdziesiątych, rozmiar jak na crasha rzadki bo 22"

Tak więc podsumowując, jesli ktoś zaczyna przygodę z perką i potrzebuje niedrogich uniwersalnych blach na początek, to SAbian B8 na pewno nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mit B20 mnie smieszy o tyle że nie wszystko zloto co się świeci. Serie Paiste'a 2002, Rude, 2000, Dimensions to uznane i doskonałe blachy a są właśnie z tego stopu. Seria Signature ktora ma wg mnie genialne crashe to stop PSA ktory w zasadzie jest tym samym stopem, inne nazwy to marketing po prostu.

 

Mały offtop ale muszę to napisać. PSA to generalnie stop B15 z zawartością setnych procenta fosforu. Patent PAIST'a na PSA obejmuje wszystkie stopy brązu od 12% z groszami cyny do ponad 17% cyny. Więc w żadnym wypadku nie jest to ani B8 ani B20. I nie jest to tylko marketing bo patent chroni także bardzo dokładnie sposób produkcji, a różnica jest doskonale słyszalna choć ja nie przepadam za talerzami z PSA ale to tylko mój gust.

A żeby nie odbiegać za bardzo od wątku to też polecam Sabiana B8 choć ja od ridów z tej serii trzymałbym się z daleka. Poprostu wolę bardziej selektywne blaszki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marck napisał: "PSA to generalnie stop B15 z zawartością setnych procenta fosforu."

 

No proszę, czlowiek się całe zycie uczy :)

Dzieki za tą wiedzę bo nie miałem o tym pojęcia.

No ale poprzednie modele przezemnie wymienione to bezwarunkowo B8.

Własnie o to chodzi że to nie to czy blacha jest z B-20, B-8 czy B-5789,3 :biggrin: decyduje o tym czy jest profesjonalna i czy nam pasi. O zawodowości decyduje wykonanie a o udanym brzmieniu nasze ucho. Przykładowo dla jednych King Crimson to szczyt geniuszu w muzyce rockowej, kunszt, profesjonalizm i sztuka przez duże S a dla innych to stare dziady które brzdąkają w kolko z plyty na plytę te swoje progresywne dźwieki, jedne podobne do drugich. A kto ma rację? I ci i ci. Kazdy ma swoja po prostu. O gustach mozna porozmawiać dla przyjemności. Wszelka jednak dyskusja mająca na celu przekonanie kogoś, zdyskredytowanie lub wyniesienie na piedestał jest bezsensowna i jałowa. W wielowymiarowości sztuki sztuka :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...