Skocz do zawartości
DanielosPL

Alesis DM5 zawieszający się moduł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukalem na forum ale nie znalazlem podobnego tematu, udalo mi sie jedynie znalezc komentarze pojedynczych osob ktore maja ten sam problem ale nie wiedza jak sobie z nim poradzic.

 

Wiekszosc osob twierdzi ze to wina zasilacza czulego na spadki napiecia w sieci i ponoc stabilizator napiecia ma ten problem rozwiazac.

Wiec pozyczylem od znajomego UPS'a z wbudowanym stabilizatorem napiecia i jak sie okazalo modul dalej sie zawieszal.

 

Wiec chwycilem za miernik i w jedno gniazdko wpialem zasilacz od modulu a w drugie miernik.

Grajac patrzalem ciagle na miernik i obserwowalem czy dochodzi do jakis spadkow napiecia. Niestety za kazdym razem gdy modul sie zawieszal nie zaobserwowalem spadkow napiecia na mierniku.

 

Takze teorie o zawieszaniu sie modulu przez spadki poziomu napecia w gniazku udalo mi sie wykluczyc.

 

Nastepna rzecza jaka wyczytalem to ze moze to byc wina stopki od hihatu ktora powoduje zawieszanie sie modulu.

Odpialem stopke i gralem bez niej ale modul nadal sie zawiesza.

 

Bierze mnie juz cholera i nie wiem co mam zrobic.

Jak pomysle ze modul moglby mi sie tak zawieszac podczas wystepu to sie odechciewa grac.

Poza tym niezwykle drazniace jest nawet jak sie modul zawiesza co kilka minut w trakcie cwiczen w domu.

Tzn. czasami potrafi dzialac tydzien bez zwiechy, a czasami wariuje co chwile.

 

 

Jesli ktos juz mial podobny problem i jakos udalo mu sie go rozwiazac to prosilbym o pomoc.

 

pozdrawiam

Danielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. też nie wiem jak to rozwiązać.

Mam podobny problem tylko w mim przypadku zawiesza sie przy szybkim graniu na setach od 2do 21 na 1 czyli STANDARDZIE moge walić jak szybko moge i nic mu kurcze nie dolega, Spróbuj u siebie?

coś czuje ze to wina modułu. . . wyśle go do naprawy ale nie teaz bo granie w Sylwestra i wogóle

Tak że podpinam sie pod temat . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten ból...jedyny sposób,to robiony "na miarę" stabilizowany zasilacz/zob.mój post w tem."Alesis DM5Pro Kit Surge.Pomocy"/,albo zdanie się na naprawę u dystrybutora.W moim przypadku nowy zasilacz zdał egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie odpada gwarancja, bo perke mam z Anglii(nieziemsko sie płacało).

A mam pytanie w związku z tym zsilaczem kto ci go robił, potrzeba do tego jakiego speca? ;) nie ma problemu to zrobić jeśli sie ktoś zna na sprawach "prądu" :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oplacało sie napewno bo sam tez kupowałem w uk ;))) a z zawieszaniem tez mam problem :/ ale nic niemoge na to poradzic... jedyne moje rozwiazanie to jesli moje umiejetnosci gry na perkusji beda sie polepszac to zakupie nowy sprzet a tego sie pozbede...:///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był to sklep dv247 ? Co do modułu to może być też problem mechaniczny. Chodzi tu o np. Niedokręconych pewnych srubek lub nie złączonych pewnych kabli. Przepraszam że pisze w tak dziwny sposób ale pisze przez telefon *)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz robił elektronik b.dobrze znający się na modułach,zwłaszcza alesisa.Jako laik zrozumiałem tyle,że te modele/produkowane wiadomo gdzie/szwankują,zwłaszcza,że zasilane są prądem ~,co jest chyba wyjątkiem wśród modułów.Każdy egzemplarz ma nieco inne parametry poboru napięcia,czemu standardowy zasilacz nie może podołać.U mnie dodatkowo,był fatalnie dokręcony,a właściwie nie dokręcony jeden z radiatorów i po prostu latał wewnątrz,co też mogło powodować awarię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli chodzi o moduły alesis to normalne wyłączanie się , to wada , trzeba kupić w zwykłym sklepie prosty zasilacz tylko spełniać powinien wręcz musi parametry wyjścia jak orginalny na moduł i temat zamknięty , bardzo często trzeba małej przeróbki ale to elektonik który naprawia telewizory czy radia poradzi sobie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do postu archimaniak'a u mnie wystepuje to na wszystkich setach, zreszta mysle ze nie ma to specjalnego znaczenia...

 

Co do szybkiego grania to sam nie wiem, czasami modul zawiesza sie jak gram sobie normalnie, a czasami jak "daje czadu" :lol:, ale nie zauwazylem czy to zdarza sie czesciej kiedy gram szybko.

Czasami bywalo tak ze modul sie zawieszal szybko go wylaczalem, wlaczalem i po paru sekundach znowu wisial i tak np. 2-3 razy z rzedu, po tym chwile odczekalem na wylaczonym, wlaczylem i bylo przez jakis czas ok.

 

W kazdym razie upierdliwe to jest jak cholera, juz nie mowie o tym jak modul zawiesilby sie podczas wystepu (wsytd na maxa!) ale drazni juz samo zawieszanie sie przy graniu w domu.

Nie zwracalbym na to uwagi jakby zdazalo sie to raz na jakis czas, a nie ze kilka razy dziennie modul mi sie zawiesza...

 

W tej chwili mam dylemat czy kupowac klocowaty stabilizator napiecia (np. unitra), czy tez skontaktowac sie z tym Panem ktory zajmuje sie dorabianiem zasilaczy do indywidualnych modulow alesisa.

Koszt wychodzi praktycznie taki sam, ale nie wiem czy nawet to cos pomoze, bo jak juz wczesniej pisalem mierzyłem napięcie miernikiem podczas gry i zadnych spadkow napiecia nie zaobserwowalem (nawet podczas zawieszania sie modulu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DanielosPL

 

Spróbuj podpiąc się przez listwę z dobrym filtrem przeciwprzepięciowym i przeciwzakłóceniowym. Jeśli w sieci biegają Ci "szpile" (związane np. z działającymi innymi urządzeniami w sieci -spawarki, silniki etc.) to nie zauważysz żadnego spadku napięcia a moduł Ci się przywiesi.

Ja miałem podobne problemy (co prawda nie z modułem) i listwa pomogła.

Nie wiem jakiego uzywałeś UPSa ale jeśli najbardziej podstawowego to mógł on np. nie mieć dobrego filtra.

 

Wiesz, spróbować warto, jak mawiają - pomóc nie pomoże ale pewno nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobie jak mowisz, tylko najpierw wysle na gwarancje mojego APC i jak wroci to sprawdze czy nadal bedzie sie zawieszac, bo wygalda na to ze ten stary UPS nie jest nic warty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...