Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam. znalazlem dzisiaj dcos takiego http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4092

polaczenie brzozy z topolą za prawie 3 tys, czy mapex pro m albo meridian sie bardiej nie oplacaja?

ciekaw jestem Waszych opinii na temat tego zestawu. ogrywal ktos? ( pytanie kieruje szczegolnie do gregora, bo u niego w sklepie mozna kupic takie wynalazki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębny miałem okazje ograć już we Frankfurcie na Musikmesse gdzie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Oczywiście w sensie brzmieniowym, bo reszta jest jakby mniej ważna. Mamy na sklepie właśnie porównanie DrumCrafta, Gretscha (Catalina) i Mapexa (Meridian) i przyznam, że DrumCraft wypada przynajmniej konkurencyjnie. Mieszane korpusy to nie nowość ani ciekawostka, stary patent dzisiaj stosowany już rzadziej. Na szczególną uwagę w DrumCraft zasługują serie 6 i 8 i rewelacyjne werble. Jakbys miał konkretne pytania wal śmiało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4105

To też jest ciekawa propozycja. Ciekawi mnie jaką metodą wykonane są korpusy w tej serii. Bezszwowe czy ze szwem? :smile: Ogólnie oryginalny design. Gdyby hardware był porządny, to jest to opcja godna rozpatrzenia.

http://www.perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4106

A tutaj jak wyglądają proporcje warstw? Ile z nich to bubinga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na najwyzsze serie na jakich gra Terrana czy Jivarp nie sa przerazliwie drogie

co do porównan to drum craft w przeciwienstwie do meridiana czy cataliny ma 10 srób na centralce wiec to tez duzy plus,generalnie jestem ciekaw brzmienia,PERKUSJE.PL bardzo prosze o crash tescik :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akryl jest bezszfowy, tego setu jeszcze nie widziałem osobiście, ale już jeden do nas jedzie więc na pewno zdamy relacje :).

 

Crashtest już w przygotowaniu, chcemy tylko, żeby wypadł lepiej niż Gretsch :D

 

Co do sygnatury Gottlieba to tak jak w przypadku większości firm Bubinga jest dodawana głównie ze względu na walory estetyczne (jak większość egzotyków). Tego setu też jeszcze nie widziałem :D

 

Zapraszam do lektury strony DrumCraft

 

Co do Hardware to powiem Wam, że już seria 6 ma delikatnie mówiąc 'porządny' HW. Równie, jeśli nie lepszy niż np. Basix z serii 800, który jest wśród 'nie markowych' bezkonkurencyjny. Jedyny, dosyć poważny minus - brak memorylocków. Ktoś tam za to po pensji powinien dostać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A werbelki też znajda się w ofercie? :smile:

kadła z brązu o grubości 6 mm, z aluminium o grubości 5 mm i stalowe (2 mm). Ciekawe dlaczego nie produkują akrylowych poza setami. Mam nadzieję, że cena będzie proporcjonalna do ceny zestawów.

Kolejny minus jaki zauważyłem, to lakierowanie proszkowe czarnych elementów hardware'u. No ale cóż, czarny chrom byłby droższy. No i główki śrub naciągowych w centralkach mogłyby mniej wystawać poza claw hooki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są już kwestie subiektywne. Seria 8 jest cała w macie/satynie (oprócz Gottlieba) w niższych seriach czarny nie jest proszkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihat i Stopa mają tę sam Design Footboard'a co w Basix'ach z serii 800. Jednak z tego co sie dowiedziałem rozmawiając z projektantem, mają zamiar wprowadzić swojego rodzaju nakładke na ten pedał, który będzie idealnie wpasowany nachodząc na te otwory w footboardach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na V Zlocie będzie można je obstukać więc, pewnie pojawi się więcej opinii po 17 października. Sam jestem ciekaw co z tego będzie zapowiada się spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziman, to się okaże generalnie ceny na Drum Craft są na perkusje.pl, Gretsch'a też tam znajdziesz. Póki co Niemcy się cenią, zobaczymy jak wypadnie sprzęt na zlocie i wtedy jak już pisałem wyżej:

 

"pewnie pojawi się więcej opinii po 17 października"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się wybiera do nas na warsztaty Daraya i prezentację nowego zestawu Roland TD-20KX to na pewno będzie miał tez okazję ograć każdy set DrumCrafta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz po warsztatach,sam nie miałem okazji byc ale moze ktos kto był i dane mu było obstukac sie wypowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem na zestawie drumcraft gottlieb signature( http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4106 )podczas drumbattle i moge powiedziec ze co prawda przy mastersie wypadal blado, to jest to dosc fajny zestaw, ale raczej do lzejszej nuty, ze wzgledu na plytsze tomtomy. dosc ladnie sie prezentuje ze wzgledu na bubinge. statywy na pierwszy rzut oka w porzadku, podobne do serii 800 u basixa. footboardy stop sa bardzo podobne do serii v6 od basixa.

zestaw http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4104 wywarl na mnie poprawne wrazenie ze wzgledu na estetyczne wykonczone na satynowo lugi, fajną konfiguracje i gleboka stope. brzmienie jak najbardziej wporzadku, glebokie i dosc cieple

zestaw http://perkusje.pl/?strona=produkt&dzial=1&grupa=1&id=4096 widzialem jedynie w drumcenter fjanei wygladal, jak na ta polke cenowa, nie dane bylo mi jednak zagrac na nim ze wzgledu na fabryczne naciagi.

 

osobiscie jezeli mialbym kupic zestaw tej firmy skierowalbym sie ku omawianemu przeze mnei jako 2 drumcfartowi rock maple.

mimo wszystko nie spiorunowaly mnie czyli nie zrobily tzw "szalu". jest to tylko moja osobista opinia, na pewno ktos potrafi opisac je dokladniej :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktos byłby chętny na nagranie, gdzie jest ukazany set sygn. danny;ego gottlieba, to piszta pw. Mi sie podobał, dla mnie miały duszę. Idealne na jazzowe granko czy coś.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze z testu zrozumialem ze ta firma jest kolejną wariacją na temat ever playa? to ta sama firma ( basix to w koncu ever play)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie. basix to nie ta sama firma co everplay tak przy okazji. drumcraft to produkt WSPÓŁWŁAŚCICIELA marki basix, to co innego. marka jest stworzona od zera, a nie składana z części kupionych od innych producentów. to po pierwsze, a po drugie jakościowo to naprawdę jest zupełnie inna klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie kupilem taki zestawik i nie narzekam. Bardzo stabilny hardware, ladne bebny. Bardzo łatwy w obsłudze zestaw:) Ja mam bebny w zestawie fusion 10, 12, 14, 22, i werbelek drewniany 14. naprawde daja rade. Z stopy jestem super zadowolony tak samo z tomow 10 i 12. Tom 14 ma jedyny minus ze jest stojacy. Werbel ciekawy i wysoko nastrojony naprawde ciekawie gada zwłaszcza na naciagu Remo powerstroke X:)

Gregor i Wojtas dzieki za dobre doradzenie szczerze to pomijałem "chinszczyzne" ale teraz zółtki odwaliły kawał dobrej roboty choc to niemiecka firma:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

polecam, miałem styczność z brzozową 6, wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażanie, jak na sprzęt w tej klasie cenowej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...