Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę że spora,sam jestem posiadaczem td 12 i uważam że jest to duzy skok.Testowałem przed kupnem td8 póżniej kupiłem td 9(porażka)aż wkoncu zasiadłem do td12 i już tak zostanie,biorąc pod uwage że teraz można z td 12 zrobic td 20.Na stronce rolanda znalałem uaktualnienie wersji td 12.W tym tyg mam nadzieje że uda mi się wgrać nowy soft.Po wgraniu masz takie same ustawienia jak w td 20-więc gra warta świeczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym uaktualnieniem to tak nie do konca. na pewno z td-12 20 nie zrobi. przerobilem ta aktualizacje - fakt troche daje, ale td-20 to nie jest i nie bedzie. dala cos, co juz dawno temu mozna bylo zrobic za pomoca programiku vdrumlib, czyli "odblokowanie" paru paramtrow COSM. tez nie uwazam, aby td-9 bylo porazka, fakt td-12 to spory krok naprzod, jesli potrafi sie samemu troche pobawic ustawieniami. jesli sie postawi obydwa moduly obok siebie, prosto wyciagniete z kartonu, to roznica nie jest za wielka, oczywiscie jesli chodzi o brzmienie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podrzućcie co konkretnie zyskujemy po aktualizacji Td 12 i najważniejsze czy nasze ustawienia które mamy po aktualizacji nie ulegają skasowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientowałem po aktualizacji masz dokładnie te same parametry co w td 20,wiadomo że nie masz karty pam a ustawienia trigerowania i zestawy musisz sobie sam przekombinować aby były takie same jak w td 20.Natomiast jesli chodzi o td9 nie zgodzę sie z wami.Posiadaczem tegóz modułu byłem ponad pół roku, po nagraniach wielogodzinnych próbach itp. doszedłem do wniosku że to raczej zabawka.Brzmienia są płytkie i nic nie da się z tym zrobić,krótko mówiąć każdy bębniarz który już troszkę przeszedł poznałby sie że brzmienie jest sztuczne i troche plastikowe(a za tą cenę powinniśmy dostać jako perkusisci sprzęt wyższaej klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemuż to TD-9 jest porażką?

Otóż TD9 na pewno NIE JEST "porażką" tylko bardzo dobrym modułem w stosunku cena-możliwości. Koledzy na forum bardzo często stosują tak radykalne stwierdzenia "ekspertów" ("porażka,przepaść") choć za pewne w rzeczywistości nie mieli szans aby rzetelnie skonfrontować wszystkie moduły Rolanda zwłaszcza w studyjnych to znaczy stabilnych warunkach akustycznych. W Polsce jest to po prostu bardzo utrudnione.Np. moduł czy cały zestaw TD12 a już na pewno TD20 jest niesamowitym rarytasem w sklepach muzycznych. W związku z wysoką ceną arcy rzadko i to tylko w dużych miastach typu Warszawa, Kraków itd. stoi sobie w sklepie. Ilu też jest takich którzy sami na nich grają lub mają np. kolegę perkusistę, właściciela TD12 czy TD20 ? Jeśli ktoś wypowiada tak radykalne opinie o wyższości np. modułu TD12 nad TD9 tylko dla tego, że dodaje sobie wizerunku eksperta to kompletnie niczego to nie dowodzi. Mam TD9 od około 6 miesięcy. Znam również właściwości TD12. Jeśli ktoś mówi o "przepaści" między TD9 a TD12 to na prawdę takie wypowiedzi należy traktować z dużym dystansem. Jeśli chodzi o brzmienia TD9 w niczym nie ustępuje TD12. Co innego jeśli weźmie się pod uwagę możliwości edycji i zmiany parametrów jak również sposób wyzwalania dźwięku i wszystkie inne czasem zupełnie nie potrzebne dodatki . W końcu za coś się płaci kupując TD12. "Porażką" jednak jest czytanie opinii, że TD9 dzieli "przepaść" od TD12 czy TD20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo td-12 ma te same brzmienia co td-20 bez żadnych upgradów. Tak podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest a po aktualizacji ma mieć też takie same możliwości edycji jak TD 20 . Dokładnie napisze co konkretnie się zmieniło jak zaktualizuje swoją TD 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj vector nie mam ochoty się z Tobą sprzeczać o wyższości czy niższości-każdy chwali swoja zabawkę,ja miałem ten moduł pół roku a teraz mam 12 też ok pół roku i widzę różnicę,każdy ma prawo do własnego zadania.A to jest Twoje zdanie.Moje zdanie jest takie że jest to przepaśc i wcale nie dodaje mi to animuszu ani tylułu eksperta,po prostu też nagrywałem nie raz w studio i wiem cos na ten temat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ochoty się sprzeczać ?? Nie wiem o jakiej sprzeczce mówisz.Wydawało mi się, że chodzi tylko o argumenty. Porównujesz np. dwa moduły TD12 i TD20.Niektórzy mogą mieć wrażenie, że znasz doskonale moduł TD20... a nic o tym nie wspomniałeś. Mówisz, że z jednego można zrobić drugi.I jak widać nie wszyscy się z tym zgadzają.Ale chyba się na nich nie obrażasz... ? Skoro używasz w stosunku do TD9 tak radykalnego określania jak "porażka, zabawka,płytkie brzmienia" to zapewne nie jeden z nas chciałby posłuchać rzetelnych fachowych argumentów. Pozwoliło by to na normalną dyskusję. Mówisz o "sztucznym plastikowym brzmieniu" co wg. mnie ni jak ma się do rzeczywistości. Nie jest to tylko moje zdanie ale też zwykłych słuchaczy-muzyków.Również np 'zaklinacz' na tej stronie forum nie mówi o porażce w stosunku do TD9. Nie chodzi tu o jak Ci się wydaje chwalenie swojego, tylko o inne opinie. Może powtórzę moją: TD9 na pewno NIE JEST "porażką" tylko bardzo dobrym modułem w stosunku CENA-MOŻLIWOŚCI. I na prawdę wyluzuj. To wszystko tylko bębny a nie skrzypce Stradivariusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dajcie spokój. Każdy ma swoje upodobania muzyczne. Nie ma co sie spierać o gusta. Każdy również może powiedzieć że jakiś tam model rolanda to shit, a reszta bedzie na nim grała bo mu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj każdy wie ze bebny to nie skrzypce ale płacąc prawie 3 tysiące za moduł spodziewałem się czego innego.Np blachy konkretnie hi hat, brzmi chlornie sztucznie nie można na nim wydobyć inaczej brzmiących dżwieków tylko głośniej ciszej,oczywiście wiem że może być zamknięty pół otwarty otwarty ale grając ciszej próbka odzywa sie ta sama tylko ciszej mam nadzieje że mnie rozumiesz.Albo brzmienia tomów czy werbla,w sumie jeżeli chodzi o ten ostatni były dwa naprwadę dobre, natomist tomy brzmią w td 9 bardzo płytko,tzn jeżeli usiądzesz z słuchawkami wsłuchasz się w poszczególne bębny( ja tak robiłem)to słychać totalnie elektroniczny dźwięk i dochodzisz do wniosku że prawdziwy bęben nigdy by tak nie zaqbrzmiał.Wiem że td 9 to dobry sprzet ale nie za te pieniądze sam go kupiłem i wolałem sprzedać dopłacic 1500 i mieć cos klase wyżej czyli choćby realne próbki werbla blach ,przesiadając sie na td12 uznałem że to juz nie eletroniczny bęben tylko ''prawie nagłośniony akustyk''.

 

[ Dodano: 25-02-2010, 17:44 ]

Natomiast jeśli chodzi o przerobienie td 12 na td 20 to jak wspomniał kolega milsik i waldekdrums brzmienia maja te same a po zmianie maja równiez te same możliwosci edycyjne.Czyli wychodzi na to że jest to td20 w obudowie td 12.KAżdy może sobie wejści na strone rolanda i sam się przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytając wcześniejsze wasze sprzeczki chcę tylko dodać mam td-20 z rosrzerzeniem i powiem tyle .różnice są , nie ma urządzenia które kosztuje 2000 zł a drugie 7000 zł i jest to samo . te same brzmienia to nie wszystko co podaje producent trzeba wziąść pod uwagę że w urządzeniu tańszym są inne przetworniki sygnału wyjściowego ktore maja dużą wartość na barwe , niestety tak jest z każdym urządzeniem tańszym . zgodze się że brzmienie jest podobne ale nie takie samo , dlatego jeden moduł kosztuje 5000 zł drugi 7000 zł większe możliwości , lepsze prżetworniki sygnału wyjściowego i możiwość instalacji karty z brzmieniami i nową edycją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pewnie masz racje,podejrzewam że gdybysmy usiedli w studio z moja 12 po sofcie i twoja 20 to różnice w brzmieniu by wyszły.Aczkolwiek pewnie się zgodzisz że między tymi modułami nie ma aż tak wielkiej róznicy jak pomiedzy td9 a td12 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ograłem w studiu Td 12 po aktualizacji i Td 20 bez rozszeżenia w brzmieniu nie ma żadnej różnicy banki brzmień i trigerów są dokładnie identyczne.Oczywiście td 20 ma więcej wejść ma slot na kartę co jest bardzo przydatne ale co do brzmień obu modułów to dokładnie to samo jeśli są różnice to tylko w tym kto i jak potrafi wejść w edycje i ustawić sobie to co mu odpowiada a możliwości są przeogromne o czym na pewno każdy dobrze wie .A co do różnic w cenie muszą być bo td 20 jest sprzętem na dzień dobry bardziej zaawansowanym edycyjnie i ma slot na karty więcej wejść i wyjść co naprawdę daje duże możliwości. To tyle co sam stwierdziłem po pracy z tymi modułami ale to jest moje własne zdanie z którym nie wszyscy muszą się zgodzić pozdrawiam wszystkich E drumerów Waldi :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-20 (bez rozszerzenia) ma rowniez wiecej efektow (multi effects) niz TD-12 i to z ich pomoca mozna wykrecic inne brzmienia. z "gadzetow" posiada jeszcze wejscie na pedaly (foot switch), ktore moga spelniac rozne funkcje. TD-12 tez ma podobna opcje, ale zamiast pedalow uzywamy padow, jednak ilosc funkcji jest okrojona. w TD-20 za pomoca pedalu mozna dodatkowo na przyklad luzowac werbel, blokowac hi-hat.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów... czy może być jakiś większy problem z aktualizacją Td12 ? Obawiam się trochę tej operacji :neutral: , posiadam dobry kabel midi usb, i tu jest moje pytanie, jak należy podłączyć kabel do modułu, kabel o oznaczeniu midi out i midi in podpinamy do modułu o przeciwnych oznaczeniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia bywają różne ale nic się nie przejmuj jeśli podłączysz nie tak to na wyświetlaczu w module nie będzie postępu aktualizacji a jak dobrze to będą się ładować pliki od 1 do 64 :idea: Pozdro :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...