Skocz do zawartości
add_ryan

DIY e-drum. Czyli, jak zrobić perkusję samemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Z zainteresowaniem przeczytałem całego tego posta i cieszę się, że są też tacy pasjonaci jak ja, którzy sami budują swoje pady.

Ja swój pierwszy zestaw zbudowałem około 2 lat temu. Bardzo pomocna mi wtedy okazała się strona:

http://www.vdrums.com/forum/forum.php

 

Oczywiście w wyniku ciągłego studiowania tematu wygląd i sposób rozwiązań technicznych wykonywanych padów ulegał stopniowej poprawie.

Obecnie mam zbudowany zestaw z korpusów bębnów Mapex.

Największe wrażenie robi "centrala" - wygląda wg mnie bardzo profesjonalnie.

Pozostałe pady też się świetnie prezentują, mają oryginalne mocowania Mapex. Używałem ich z modułem Alesis Trigger IO, króty podłączony do kompa, wyzwalał brzmienia z oprogramowania typu: Superior Drummer, Steven Slate Drums, czy Addictive Drums.

Brzmienie tych sampli jest w pełni zawodowe i baaaardziej naturalne od brzmień z modułów brzmieniowych typu Roland TD-3, czy nawet wyższych.

W chwili obecnej wymieniam stopniowo posiadany sprzęt na nowy i mam parę rzeczy do odsprzedania.

Może zainteresuje was co nieco, zobaczcie tu:

 

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=36206

 

Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś inna możliwość podpięcia werbla pod triggera alesisa niż w dwa osobne wejścia?

Wszystkie wejscia w triggerze Alesisa są 2 strefowe, a wiec mozna uzyskać zarowno head jak i rim. Werbel musi byc dwustrefowy i za pomoca kabla jeck stereo otrzymujesz wyzwalanie dzwieku zarowno z naciagu, jak i z korpusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że są dwustrefowe to wiem...

naciąg jest podłączony pod TIP - obręcz pod RING (Ceramika piezo pod T i R, blacha pod masę). Masy razem ...i howno. W ogóle nie ma sygnału drugiego triggera. Jakiś pomysł co mogłem skopać?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Ceramika piezo pod T i R, blacha pod masę). Masy razem.

wydaje się, że tu jest problem z tego co pamiętam - było na tym forum, że powinno być odwrócone

HEAD pierwszy trigger - jeśli Tip pod blachę - ceramika pod masę

RIM drugi - Ring pod ceramikę - blacha pod masę

to powinno dać dwa sygnały ma moduł,

pozdro

 

znalazłem :razz:

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=15123&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee91b341f1c42c6e.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że są dwustrefowe to wiem...

naciąg jest podłączony pod TIP - obręcz pod RING (Ceramika piezo pod T i R, blacha pod masę). Masy razem ...i howno. W ogóle nie ma sygnału drugiego triggera. Jakiś pomysł co mogłem skopać?..

 

Ma być podłączone dokładnie tak jak tu:

http://www.toontrack.com/forum/tm.aspx?m=36342

Ten drugi diagram pokazuje podłączenie w przypadku Alesisa

Przetestowałem to kiedyś i działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie powinno dzialac i w pierwszym i w drugim wydaniu, jedynie gdy korzystamy z positional sensing rolanda, jestemy "zmuszeni" do wybrania wersji rolandowskiej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tylu słabych dźwiękowo HCSów, wolałbym choćby jakiś podstawowy set z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak... Wydam 4tyś. na blachy, żeby je otriggerować i podlepić matą bitumiczną... ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Ja dziękuje... Można poprosić więcej, lepszych fotek tego cudeńka? :shock:

 

I jak możesz to powiedz mi od razu gdzie i za ile kupiłeś gumę na obręcze, matę bitumiczna, oraz jakiej grubości?

 

Pozdrawiam

Danielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemno już cholewka. Zdjęcia lampionem trzaskane. Zrobię w normalnym świetle - słonecznym...ale jutro. Teraz tylko poglądowe.

 

3702827375f73693med.jpg

13392692bb0ed53amed.jpg

5ead5195d6be8f5emed.jpg

859b6eff54c6a0f6med.jpg

 

A oto mój ...moduł :lol:

 

048ab419bab1e206med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O spoko loko :lol: Wszystko spokojnie weszło z luzem pod IO czy już wszystkie wejścia są zapchane?

 

Sprzęcior kozak :biggrin:

 

Btw. Padziorki wszystkie jednostrefowe, right?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwu strefowe są tylko ;werbel, ride, crash z chokiem...i być może picolo. Reszta na rozdzielaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie co do maty bitumicznej oraz gumowego węża na allegro. Byłbym wdzięczny za pomoc : )

 

Jeszcze powiedz mi, ta guma na rancie talerza. To jest ten sam wąż co do obręczy czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł super, powiedz mi jeszcze tylko jakiej grubości mate bitumiczną zastosowałeś do wytłumienia od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie takie, z tego co widzę po zdjęciach to powinieneś mieć 14 triggerów a Twój alesis ma 10 wejść więc jak to wszystko działa ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

add_ryan, mógłbyś nagrać jak głośne są te blachy po nagumowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 wejść stereo = 20 wyjść mono. Zrobiłem rozdzielacze. Kick ma wejście stereo...po co? Teraz jest kick i splash. :biggrin: Stereo są werbel, picolo, ride i crash z choke'iem.

 

b694ca14b22a5d2emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah nie wpadł bym na to, super sprawa, zastanowię się nad zmianą modułu właśnie na OI ;)

 

dołączam się do prośby kolegów wyżej odnośnie blach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...