Skocz do zawartości
o4d

PAŁKI OSCA " HICKORY "

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupię takie pały ślimaka ?

 

OSCA4Drums AMERICAN HICKORY Signature â 'Slimator F16 (H)' i AMERICAN HICKORY Signature â 'Slimator F17 (H)'.

 

NIGDZIE nie mogę znaleźć ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dameis, ja zamawiałem jakiś czas temu ten model. Doszedł w 3 dni chyba od zamówienia. Świetne pały, polecam. Wystarczy napisać maila do OSCA i Ci wyślą. Tylko zamówienie za minimum 100 zł, przesyłka gratis. F17 (H) bez główki jest dostępny tylko dla Ślimaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem 1 parę OSCA Bebop (czy jakoś tak), bo nie było odpowiednika 5A i musiałem wziąć coś podbnego.Zamawiałem w DC , wziąlem jeszcze parę mat-maxow do ćwiczeń.Co się okazało?Rożnica w brzemiu pałek OSCA jest kolosalna!Jedna brzmi niżej druga dużo wyżej, co to ma być za komputerowy system parowania jak na ucho słychać dużą różnicę...

Może mi się trafiła trefna para, albo ktoś w DC kiedyś wpadł i przebierał sobie z tych pałek a mi sie dostał taki komplet.Co ciekawe mat-maxy były OK - zrównoważone brzmienie i lepsze wyważenie.

Moim zdaniem jedank polskim pałkom jeszcze duuużo brakuje do np Vic-Firthow czy Pro-Marków

Mówię o tych "prawdziwych zachodnich" a nie o tym szicie co trafia do Polski a sklepy biorą to jak leci.Ogólnie coś zlego zaczyna się dziać na rynku, na ktory trafia towar o coraz gorszej jakości.Jedynym wyjściem jest po prostu przyjście do sklepu i własnoręczne poprzebieranie pałek tego samego modelu

Tyle ode mnie, pokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jedank polskim pałkom jeszcze duuużo brakuje do np Vic-Firthow czy Pro-Marków

 

 

Moim zdaniem przy nakładzie 85487569956546754754 pałek, zawsze może się zdarzyć kilka sztuk trefnych nawet Vic Firthowi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przy nakładzie 85487569956546754754 pałek, zawsze może się zdarzyć kilka sztuk trefnych nawet Vic Firthowi. ;)

 

Fajnie by było, ponad 12 miliardów pałek na każdego mieszkańca ziemi :D

 

A ja nic takiego w pałkach OSCA nie zauważyłem. Komputerowy system parowania pewnie i owszem, ale tylko wagowy. Myślę, że raczej nie brzmieniowy, to jeszcze nie w Polsce. A tak poza tym, to nie zauważyłem żadnych wad tych pałek. Są dla mnie idealne i świetnie mi się nimi gra na zmianę z Aheadami, w zależności od tego, co gram. Nawet uważam, że są lepsze niż `polskie` Vic Firthy, które nie raz potrafiły mi strzelić na główce po dwóch graniach - robił się odprysk, a katować naciągów nie mam zamiaru i komplet leci do spalenia.

 

Ponadto teraz zabrałem się za małe `testy`. Pałki ważyłem wagą z dokładnością do 2g. KAŻDA pałka z moich 4 kompletów ważyła 62 gramy, bez żadnych wahań. Olbrzymia zaleta, bo to wpływa na komfort i dokładność gry. Brzmienie między kompletami jest faktycznie różne, wyższe i niższe. Ale... szczerze mówiąc, ile perkusistów się przejmuje brzmieniem pałek? Najważniejsze są identyczne rozmiary i waga.

 

Podsumowując uważam, że OSCA jest obecnie najlepszą firmą produkującą pałki w Polsce. Dopóki ich cena pozostaje taka jaka jest (25 zł za hickorę i klon, 10 zł za grab), która jest ceną zdecydowanie konkurencyjną dla pałek importowanych (Vic Firth, Ahead, Zildjian, Pro Mark), to będę się trzymał z tą firmą i ją gorąco polecał. Panowie odwalają kawał dobrej roboty, a pałki trzymają się lepiej niż renomowane firmy. Jeden komplet już mi wystarcza na półtora miesiąca, a jeszcze dużo drzazg poleci. Skończą mi się komplety, zamówię następne. Bo realizacja zamówień jest baaaaaardzo szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 pytanka apropo nowych modeli osca hickory.

-odnośnie modelu cover- na czyjej sygnaturze był wzorowany model IF?

 

-drugie pytanie na temat pałeczek sygnowanych przez Lutka. Czy w związku ze zmianą materiału, zmieniła się waga pałeczek?

 

- czy przy zakupie bezpośredniu u producenta, można poprosić o wybranie cięższych par

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biuro to biuro, na pytania zapewne chętnie odpowiedzą, a nikt z forum raczej Ci na te pytania chyba nie odpowie, bo nawet nie ma takiej wiedzy :) najlepiej u źródła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 3 pytanka apropo nowych modeli osca hickory.

-odnośnie modelu cover- na czyjej sygnaturze był wzorowany model IF?

 

-drugie pytanie na temat pałeczek sygnowanych przez Lutka. Czy w związku ze zmianą materiału, zmieniła się waga pałeczek?

 

- czy przy zakupie bezpośredniu u producenta, można poprosić o wybranie cięższych par

 

jaka zmiena materiału w lutkach ? nie wiem o co chodzi ? to moje ulubione pałki ,ostanie mam kupowane jakies 3 miesiące temu ,co sie zmienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spanczbob13, Kup a nie żulisz :P Tak to inni też by chcieli. Ja kupiłem w zeszłym tygodniu, narazie jedna próba, jutro następna, pałki dobre. Zobaczymy po czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spanczbob13, Kup a nie żulisz :P Tak to inni też by chcieli. Ja kupiłem w zeszłym tygodniu, narazie jedna próba, jutro następna, pałki dobre. Zobaczymy po czasie :)

 

Na stronie można kupić pałki za minimum 100 zł, lepiej poszukać `próbek` w sklepach, albo w Drumcenter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw wole przetestować :D

 

Każdy by tak wolał, a wtedy firma miałaby duże straty...

 

Ja zaryzykowałem, kupiłem jedną parę w sklepie, 24 zł. Jak się sprawdzą to git, jak nie to trudno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest chętny na jakieś pałki od OSCA? W styczniu będę zamawiał grubo ponad 100 zł, więc może ktoś akurat chce się dołączyć na wypróbowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym chętny na 2 komplety podróbek Gadda o ile od Ciebie doszłyby mi przed 7mym stycznia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...