Skocz do zawartości
Kuchar93

trigger - co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące perkusji elektronicznych. Jestem nowy w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość. Co to za wynalazek 'trigger'? Do czego on służy, jaka jest różnica między padami jedno triggerowymi, a dwutriggerowymi? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigger to element, który zbiera falę mechaniczną membrany i zamienia ją na elektroniczną, przesyła do komputera/modułu i dzięki niemu słyszymy dźwięk. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, dziękuję. A jaka jest różnica między padami jedno- dwu triggerowymi? Poza tym, że w tym drugim są dwa triggery ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Żadna, właśnie taka jak podałeś. Dwu triggerowe mają w sobie dwa triggery przez co na jednym padzie można uzyskać 2 oddzielne sygnały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwu triggerowe mają w sobie dwa triggery przez co na jednym padzie można uzyskać 2 oddzielne sygnały.
Dzięki czemu na padzie talerza możesz mieć dźwięk uderzenia w krawędź, w bell lub w powierzchnię talerza (to w przypadku trójtriggerowych), jak masz jeden trigger, to pad wydaje tylko jeden dźwięk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy możliwe jest, żeby jedno triggerowy pad bębna reagował na siłę i miejsce uderzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Na siłę owszem, jak najbardziej, każdy trigger na to zareaguje. Ale Positional Sensing wymaga już zaawansowanych padów, trochę bardziej skomplikowanego układu i przede wszystkim obsługującego go modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, wiodące zestawy w w miarę niskiej cenie to Yamaha DTX i Alesis DM7. (ok 2300zł)

 

Taką Yamahę używaną można wyczadzić na allegro nawet za trochę ponad 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie jestem zwolennikiem kupowania używanych perkusji... ale rozejrzę się, dziękuję :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi by bardziej odpowiadały perkusje z siateczkowymi naciągami, bo widzę, że te co mi poleciłeś to mają gumowe ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... Mam triggery na stopę (2x) ale nie posiadam jeszcze modułu...jest jakaś szansa podłączenia pod PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Konwertery sygnału trigger -> midi. Alesis I/O, MegaDrum etc., ale to też koszta. Domowym sposobem można to zrobić, ktoś nawet opisał to na forum, musisz poszukać w tym dziale, jednak jest to rozwiązanie ryzykowne dla karty dźwiękowej :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...