Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do 6 tys. chcesz mieć tylko bębny (z werbelkiem) i hardware?

 

Moim zdaniem to w tej cenie byś kupił zawodową używkę, ale jak chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdemu kto mi pomoze dam 'POMOGL'+1

 

Wow! To teraz zachęciłeś! Będą walić do tego topiku z odpowiedziami jak na odpust w kościele. :D

A już na poważnie, to napisz coś więcej, czy szukasz bębnów z werblem, czy samych. Czy do tego ma być hardware, talerze, stopa?

 

Zakładam, że tak, że chcesz już wszystko w pakiecie. Za tą cenę spokojnie kupisz zawodowy model. Choć ja bym jednak polecał używane, taniej a może Ci się trafić model z wyższej półki cenowej, niż byś kupił nowe.

 

Jak dorzucisz parę stów to masz np. Pearl Master MCX, za 6649zł na drumcenter, albo z tej samej strony Tama Starclassic Performer za 5990zł.

Ale myślę, że zaraz odezwą się bardziej doświadczeni w tej kwestii i lepiej ode mnie doradzą.

Udanych zakupów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badyl, Masters na drumcenter.pl za 6649 zł to jest bez HW, a on chce CHYBA z HW.

Ziele, jeśli nowe to na Twoim miejscu brałbym Mapex'a Saturn'a. Na musicman.pl shell bez werbla kosztuje prawie 5200 zł, do tego jakiś Black Panther, no i tysiaka dozbierać na osprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Music_Center, fakt, nie zauważyłem. Ale też nie wiadomo co tak naprawdę autor chce. Najlepiej niech sam się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytanie Kolegi jest o tyle ciekawe, iż praktycznie za 6000 zł mały jest wybór wśród nówek. Prócz Mapexa Saturna trudno kupić coś PRO za taką kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę skumać zamysł Twojego posta. Ironizujesz, czy mówisz poważnie :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do kwoty 6 tyś zł nie da się kupić profesjonalnej/zawodowej perkusji? Tylko powyżej tej kwoty? A poniżej to same amatorskie, lub pół profesjonalne sprzęty? :-( :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie w PL sklepach muzycznych jest taka tendencja. Np. półprofesonalana Yamaha Tour kosztuje ok 4000, a zawodowy OAK już ok.7000, półprofesjonalny VMX ok. 4000, profesjonalny MPX teź 7000 itp itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, juz pododawałem punkty. Tak myślałem żeby kupić Mastersa za 6600 Shell Set i tak jakMusic_Center,chcialem kupić Black Pantera za 1500 (Klon) . Ale doszedłem do wniosku że na 2 lata mojej gry na perskusji nie będę kupował bardzo drogiego seta, tylko kupie sobie perkusje na moje zasoby pieniędzy. Blachy swoje juz mam (Sabian AAX , China Amedia itp.) Perkusji niestety nie mam ponieważ przez rok gram na orkiestrowej. Wracajac do Tama Superstar Custom Hyper Drive - Podobno werbelek jest rewelacyjny ! Bije caly set . Tomy trzeba stroic do 4-5 dni (bez nakładek nylonowych) . kreon, płytkie tomy nie muszą być koniecznie . Yaro . Podobno w tym Mapexie jest słaby werbel. Ja gralem na wielu koncertach i doszedłem do wniosku że konfiguracja zestawu : Dobry werbel , średnia perkusja bardzo dobrze sie sprawuje . Zachęcam do dalszych odpowiedzi

 

[ Dodano: 20-07-2011, 07:41 ]

A i w Tama Superstar Custom Hyper Drive - 2 Floor Tom nie trzyma stroju . Jak już będę to kupować to kupie Fusioin. Ale moze mnie przekonacie do jakiejs innej perki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tame superstar hyper drive custom i bembny obegraly trase koncertowa z zespolem pectus, wystapily na wielu duzych scenach, oraz malych akustycznych jobach. Jak zadko sie zdarza seryjny werbel (13x6) naprawde zaskakujaco dobrze chodzi, tomy (10x6,5 i 12x7) melodyjne i dzwieczne, flor tom (16x14) to jest dokladnie to czego powinnismy oczekiwac od tego rodzaju bembna, centrala (22x20) charakterystyczny tamowski klik, swietny dol i niesamowity wygar. Z minusow (przy niklowanych obreczach), jezeli ktos gra czesto rimm shot, to widoczne sa tego slady. Ja bembny polecam, i nie dlatego ze je mam, a dlatego ze juz dawno nie mialem zadnych watpliwosci co do tego instrumentu i checi zmiany na cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji, że jestem fanem Mapex'a to brałbym Satruna, ale werbel np. sprzedał i kupił Panterkę :D Chyba, że tą Tame ale w sumie nic o niej nie słyszałęm, lecz kolega wyżej je sobie chwali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chrzań się z jakimiś zabawkami, kup Gretscha Renowna i bedziesz na 100% zadowolony. Tak czy owak, polecam ograć te wszystkie bębny przed zakupem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem fanem Mapexa, ale powiem, że Saturn mnie bardzo pozytywnie zaskoczył (mam na myśli shell set, werbla nie ruszałem). I to w nie byle jakim zestawieniu, bo ogrywałem go jednocześnie z Mastersem MCX i Tamą Starclassic b/b. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że jak chcesz wydać taką kasę na bębny, to zdecydowanie warto wybrać się do dobrego sklepu i opukać to wszystko. To, że mnie się Saturn podobał, nie znaczy, że u Tobie też będzie.

I też uważam, że lepiej mieć dobry werbel i blachy a beczki trochę gorsze, niż odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samael, jestem dokladnie tego samego zdania. :

 

piej mieć dobry werbel i blachy a beczki trochę gorsze, niż odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat wiadome, bo częściej walisz w blaszki i w werbel niż w resztę bębnów ;)

 

To może Pearl VMX + Black Panther jakiś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Black Panther to taki wypas. Ostatnio słyszałem dwa werbelki z tej serii, fajne, ale bez rewelacji. Ale, co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto sie ugiąć i chociaż werbel wziąć używany? W zasadzie do 1000 zł można już poszaleć. Przykład - Pearl Masteres czy FFS, które nowe kosztują ponad 2000 zł można spokojnie złapać za 700-800 zł. Ale Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość devildrum

U mnie możesz spokojnie dostać używane beczki z półki profesjonalnej. I jeszcze w tym werbel również pro : )

 

zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...