Skocz do zawartości
anaid

Mikrofon na stopke i pojemnościówka

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję 2 ww mikrofony tylko że nie wiem jakie kupić. Zawsze nagłasniali mnie akustycy lecz teraz to sie zmieniło i muszę radzic sobie sam. Tylko że nie wiem jaki sprzęt kupić.

Budżet mam do 500zł niestety.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 to zdecydowanie za mało. Możesz przekopywać allegro, ale jeśli trafisz na znaną markę w tych pieniądzach, bądź pewien że to podróbka (dotyczy to zwłaszcza Shure).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup szerokokątną poj. na górę - jakiegoś chinolka, podróbkę AKG lub audiotechnica, jest tego trochę(nie są tragiczne), a na dół sm 57 - będziesz miał już uniwersalny i profesionalny mikrofon.Kiedy kupisz coś "rasowego" na stopę, sm przerzucisz na werbel lub cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego w tych pieniądzach polecam sprawdzone mikrofony:

Do stopy proponuje THE T.BONE BD300 masz 3 lata gwarancji bardzo dobrze wykonany, świetna podróba SHURE BETA52A. Ten mikrofon naprawdę gada a mam styczność z większością mikrofonów z najwyższej półki.

link do mikrofoniku--

http://www.thomann.de/pl/the_tbone_bd300.htm

 

jeśli chodzi o pojemność to polecam THE T.BONE EM 800

 

http://www.thomann.de/pl/the_tbone_em_800.htm

 

za 500 zł to będziesz miał z kablami, może ze statywem :)

 

mój zestaw- http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=12259

www.myspace.com/karolkoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do stopy proponuje THE T.BONE BD300 masz 3 lata gwarancji bardzo dobrze wykonany, świetna podróba SHURE BETA52A

Kurcze trochę zbyt piękne by było prawdziwe, ale dobrze wiedzieć! Dzięki charles44, .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amateus--------- to jest piękne i prawdziwe :cool:

przetestowałem pełno mikrofonów, i naprawdę te mikrofony gadają.

Jedynie jakieś różnice można w studio usłyszeć, ale do tego mamy korekcje.

T.BONE BD300 bardzo dobre wykonanie, masywny i naprawdę super.

 

A to wszystko jest prawdziwe w thomannie wszystko jest www.thomann.de/pl

jeżeli towar nie odpowiada Ci w ciągu 30 stu dni możesz zwrócić, pieniądze zwracają bez problemów. Niemiecka firma.Od paru lat się zaopatruje w tym sklepie, moi znajomi muzycy i akustycy też.

3 lata gwarancji!!! wszystko na stronce jest Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem, że jeśli chodzi o jakość to jest to zbyt piękne by było prawdziwe. Mikrofony to pierwsza rzecz, ale później jeszcze dochodzą preampy, karta muzyczna. Jeśli chce się mieć zadowalające brzmienie to niestety nie można oszczędzać - co najwyżej szukać na allegro używanego sprzętu.

Ale na początek do zwykłego nagrywania, słuchania i analizowania swojej gry to spoko - można kupować i takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, procesory mam niezłe, ale moje mikrofony są bardzo słabe. Ciekaw jestem jakby te wynalazki chodziły. Trochę boję się wypakować i te 500zł jeśli miało by się okazać że nie odczuję poprawy brzmienia i dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, procesory mam niezłe, ale moje mikrofony są bardzo słabe. Ciekaw jestem jakby te wynalazki chodziły. Trochę boję się wypakować i te 500zł jeśli miało by się okazać że nie odczuję poprawy brzmienia i dynamiki.
Nie inwestuj w takie zabawki, jeśli szukasz brzmienia i dynamiki. Shure lub AKG i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, masz mało kaski kupisz to i będziesz bardzo zadowolony.

ALDI- podłącze shura i tibona i nie będziesz słyszał różnicy... wiem co piszę!

A jak masz dużo pieniędzy, to proponuję zestaw Audix DP7 zapierdziela świetnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem tak, masz mało kaski kupisz to i będziesz bardzo zadowolony.

ALDI- podłącze shura i tibona i nie będziesz słyszał różnicy... wiem co piszę!

A jak masz dużo pieniędzy, to proponuję zestaw Audix DP7 zapierdziela świetnie...

No być może ale jest jeszcze coś takiego jak trwałość
Nie inwestuj w takie zabawki, jeśli szukasz brzmienia i dynamiki. Shure lub AKG i tyle w temacie.

O ile z pierwszą częścią zdania się zgadzam to z drugą... są jeszcze inne firmy:-)

Wiem, że to nie ten budżet ale za 2000 można mieć naprawdę fajny i profesjonalny set mikrofonów renomowanej firmy np AKG RHYTMH PACK 1x AKG D 112, 3xAKG D 40, 2 x poj. AKG C430 + uchwyty o walizce nie wspominam - 6 bardzo dobrych jakościowo mikrofonów z uchwytami za ok 2000 to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trwałością jest tak że od 1.5 roku używam tych mikrofonów i nic się z nimi nie działo. I do tego jest ta gwarancja 3 lat pozdro.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod temat i sie zapytam co wy ogólnie sądzicie o mikach t bona a mianowicie cd 56 beta na yt widziałem że dobże się sprawuje na tomach jest relatywnie tani, i co sądzicie o akg perception grove pack byłbym wdzięczny za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Temat stary ale może się coś odmieniło :)

chodzi o wspomniany mikrofon T.BONE BD-300 jak ma sie po latach użytkowania a drugie pytanko jak ten mikrofon sie ma do T.BONE BD-25 Beta .

Może ktoś miał okazje porównać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie patrz na jakieś tbony, tylko obczaj sobie sennheisera e 602 i będziesz bardzo zadowolony. można go na allegro kupić już za około 350 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam - czy miał ktoś możliwość przetestować mikrofony CAD Premium np. KBM 412 czy TSM 411 ? Prosze o opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...