Skocz do zawartości
franklyn

Stereo + klik = niewiadoma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, was serdecznie... przekopywałem się przez forumową szukajkę lecz niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem...

 

Otóż:

 

gram w kapeli w której duża część muzyki opiera się na różnego rodzaju orkiestracjach puszczanych z kompa - cdka itp.

 

generalnie na próbach gramy tak , iż orkiestra jest puszczana jednym kanałem do końcówki mocy i na przody, a drukim kanałem leci sobie klik dla mnie. Wszystko działa jak należy , lecz orkiestra jest w mono co nie brzmi zbyt fajnie :(

 

teraz pojawiła się propozycja zagrania kliku koncertów (takich w których danie plamy to niebotyczny wstyd) więc monofoniczna orkiestra to troszkę obciach.

 

Chciałbym mieć stereo orkiestrę oraz klika dla siebie.... :) czy się da? a jak tak to jak? jestem w stanie max zainwestować 500 zł w jakiś sprzęt który mi umożliwi takowe odtwarzanie tracków.

 

klik musi być niestety wpleciony w utwór (duże miany tempa itp)

 

 

Zastanawiałem się nad rozwiązaniem typu DVD - jakieś 5.1 ? ale czy to nie obciach dać na dużym koncercie płytę DVD człowiekowi od nagłośnienia ?

 

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś puścił to przez mikser ? Jeden kanał dla Ciebie na słuchawki z klikiem, a na drugim w stereo orkiestra puszczana z lapka przez mikser na przody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie mnie....

 

wszytko idzie przez mikser...

 

to że coś leci na dwóch kolumnach wcale nie znaczy że leci stereo....sygnał wchodzący do miksera jest mono a chce aby był stereo.

 

tu bardziej chodzi o odtworzenie odpowiednio spreparowanego tracka i to nie może być komp + cubase (wysoka awaryjność)

 

to musi być jakiś patent na odtworzenie 3 ścieżek na raz lewy orkiestra+prawy orkiestra+klik, a w mikserze to ja sobie już to puszcze gdzie i jak będę chciał.

 

płyta CD gra w stereo więc odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz do telefonu kawałek, podłączasz kabelkiem stereo jack- czincze (taki jest najczęsćiej w mixerze wejscie) a nstępnie wpinasz w mixer do sekcji "tape" lub "cd/audio" .....

 

dalej nie rozumiem o co chodzi ?

 

Chyba że potrzebujesz więcej outputów na mixerze - co najmniej trzy - kanał 1 i 2 orkiestra, kanał 3 sam klik.

 

Albo jeszcze inaczej bez koniecznosci zakupu nowego sprzetu -

sama orkiestra leci przez outputy , a ty jestes wpięty na wejsciu słuchawkowym mixera, gdzie masz orkiestre+klik, lub sam klik, zalezy jak ustawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie rozumiesz....

 

orkiestra musi iść w stereo bo np. obój bardziej gra na lewym kanale niż klarnet, bo ludzie słuchający tego muszą mieć poczucie przestrzeni. to tak jakbyś słuchał coś na słuchawkach - mniej więcej jesteś w stanie sobie wyobrazić gdzie co gra.

 

no i dograj do tego klika dla mnie :) tak abym go słyszał tylko ja,a ten sygnał (stereo) orkiestry niech leci na przody aby ludziom d.... urwało :)

 

dodam jeszcze , że klik i orkiestra muszą być puszczone razem... czyli z jednego odtwarzacza...

 

 Albo jeszcze inaczej bez koniecznosci zakupu nowego sprzetu -
sama orkiestra leci przez outputy , a ty jestes wpięty na wejsciu słuchawkowym mixera, gdzie masz orkiestre+klik, lub sam klik, zalezy jak ustawisz

 

no tak mam teraz, ale sygnał wchodzący do miksera jest monofoniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma problemu podalem ci roziwazanie, tylko nie mam pojecia jak synchronizujesz klika z orkiestra ?

 

Najwygodniej było by podpięcie tego przez interfejs, wtedy możesz sterować, co i gdzie będzie wychodziło a klik możesz zsynchronizować w DAW (programie do obróbki dzwięku)

 

[ Dodano: 20-03-2012, 15:40 ]

no tak mam teraz, ale sygnał wchodzący do miksera jest monofoniczny

 

A podpiełeś do wejscia CD/TAPE ? tam są czincze stereo najczesciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no...tak...przeca o tym pisze od kilku postów....

 

a potrzebuje puścić orkiestra stereo + klik słuchawki... razem (są duże zmiany w trakcie utworów a ja nie jestem takim kozakiem aby to zagrać bez klika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bez interfejsu nie da rady, myslałem ze wpinasz na osobnym kanale klik z metronomu..

 

z pliku mono nie zrobisz stereo, jak dla mnie bez jakiegoś interfejsu nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyeksportować orkiestre w stereo to nie problem tylko jak dołączyć do tego klika aby grał równo z orkiestrą....i jak to odtowrzyć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomnialem tylko przez intefejs audio wyobrażam sobie takie coś.... potrzebujesz minimum taki który ma : 2 wyjśćia mono + jedno wyjście mono (najczęściej są 4 mono

Na parze będzie leciał utwór w stereo, a na jednym sam klik który generuje i synchronizuje DAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zrobić sobie mix klika i orkiestry w jakimś DAW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miks już jest....

 

ja chce wyeliminować najbardziej awaryjny element czyli komputer...

 

puszczenie tego z cubasa w laptopie z dobrym interfejsem 4 x out to nie problem...problem będzie jak się coś zchrzani....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba histeryzujesz. DJ-e na koncertach używają kompów i nic się nie dzieje. Najwyżej zainwestuj w MACPro. Ale z tego co piszesz to chcesz tylko odtwarzać pojedyncze ścieżki. Więc czy jakiś odtwarzacz DVD/CD czy komp - to nie ma różnicy. Ważniejsze, żeby sprzęt miał konkretne fizyczne wyjścia (nie mały jack).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, jak to ostatecznie rozwiążesz, dobra? Mam podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem dajesz dzwiekowcowi plyte z podkladem ktora puszcza na przody i trzeba do tego rowno wystartowac i zagrac a ty procz kawalka chcesz slyszec metronom w uchu...

 

Wydaje mi sie ze bez komputera sie nie obejdzie. Jedyne sensowne rozwiazanie to podpiac komputer do stolu mikserskiego i realizator ci pusci odsluch z klikiem, a podklad na przody.

 

Albo rozbic miks na 3 sciezki: komputer (cubase, whatever) - interfejs - lewy, prawy, metronom (zgrac kilk metronomu do audio) - mikser - metronom zostaje, a lewy/prawy ida na glowny stol.

 

 

Jesli problemem jest tylko rowny start to pozostaje nagrac ""rozbiegowke" i dogadac sie z dzwiekowcem zeby sciszal pierwsze sekundy kawalka kiedy leci tylko metronom. Niestety reszta kawalka do wyrycia "na blache"... Za to najmniej problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjścia są trzy...

 

płyta DVD z systemem DTS

komp z interfejsem audio (minimum 4 kanały out)

rejestratory audio - tylko , że niewiele ma wyjść więcej niż stereo...

 

chyba kupie tego FOSTEX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestratory takie jak urządzenia Roland z serii VSxxxx (być może także ten fostex) mają wyjście master (stereo) i monitor (stereo). Na master wyprowadza się samą orkiestrę, na monitor idzie orkiestra z klikiem.

 

Jeszcze lepiej byłoby zapakować wasze orkiestry w sampler, poukładać je w songi i sterować ich odtwarzaniem przez sekwenser lub metronom z MIDI OUT. Wtedy z sekwensera/metronomu masz klik na słuchawki, a zegar tego klika steruje przez MIDI odtwarzaniem orkiestr. Sampler podłączasz do di-boxa tak jak klawisz i wszystko masz pod ręką, nie boisz się pijanego lub niekompetentnego akustyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KORG D888 - mnóstwo zespołów na świecie tego używa. Niestety sprzęt wycofany z produkcji i dużo droższy niż 500zł. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...