Skocz do zawartości
kubencjusz

Wszystko o Roland TD-3

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się zakupiliśmy perke elektroniczną rolanda Td - 3 na wesela ale tu pojawia się problem. Pad werbla to dwutrigerowy PDX-8. Sprawa wygląda tak że nie wiem jak uruchomić żeby działała obręcz.W specyfikacji tego sprzętu który znajduje sie tutaj

http://www.roland.com.pl/td-3kw jest napisane "...Zestaw zawiera nowy, 10 calowy pad werbla PDX-8 (kolor czarny) z naciagiem siateczkowym REMO. Oferuje on dwa trigery, które doskonale rozpoznają sygnały zarówno z padu jak i obręczy."

U nas ten pad zachowuje sie dziwnie zarówno ze środka pada jak i obręczy słychać ten sam dźwięk.

Może jest jakiś błąd w ustawieniach modułu lub jest nieodpowiedni kabel podłączeniowy.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam wszystkich

 

Ps Czy jest mozliwosc np by talerz zapodawał tylko jednym dźwiękiem gdziekolwiek się uderzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubencjusz, Być może problem polega na tym, że źle łączysz pad werblowy.

Generalnie skoro masz dwie strefy powinieneś wykorzystać dwa wejścia Jack w swoim module. Nie wiem jak dokładnie zrobione jest w TD-3, ale podejrzewam, że inne wejście można zdefiniować jako obręcz.

 

http://cachepe.zzounds.com/media/quality,85/brand,zzounds/TD-3_R-85a2723cc74674c476cec7ee803aa16c.jpg

 

Być może jest tak, że TD-3 nie obsługuje dwustrefowych padów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ostatnio TD-3 w sklepie (za cholere nie pamietam niestety czy to byl KW czy moze jakis inny). Pad werbla byl z naciagiem siateczkowym i byl 3-strefowy - srodek, krawedz i obrecz. Nie wiem czy to byl pad, ktory standardowo Roland dolacza do tego zestawu, czy tylko takie widzi mi sie akurat tego sklepu. Zestaw mial tez podwojna stope (pad stopy z osobnymi strefami na dwa mlotki) a z tego co sie orientowalem wczesniej, TD-3 nie bywa oferowany z twinem (choc moglem to niedokladnie sprawdzic :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się kumpel pogrzebał przy module i włączył obręcz nawet można wybrać sampel jakim chcemy by grała krawędź także w przypadku talerzy można podobnie sobie zdefiniować triggery. Co do stopy to w zestawach nie sprzedają maszynek ponieważ wychodzą z założenia że każdy perkusista dostosowuje pedał stopki do swoich upodobań.

 

Ps.Adminie dziękuje ze pomoc i mam sugestie że by ten post zatytułować wszystko o TD 3 na pewno innym osobą planującym zakup tego sprzętu takowy temat się przyda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Jestem tu nowy, nazywam sie Szymek. Mam perkusje Rolanda TD3 KV i pytanie do Kubencjusza: jak uruchomiles te obrecz werbla? bo ja nie moge sobie z tym poradzic a chcialbym grac czasem rim shoty. Dzieki za wszelka pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Naciśnij [LEVEL/PAN]+[PAN]

2.Uderz w pad werbla (musi być ten PDX-8 ten z białym naciągiem)

3.Naciskaj [EDIT] aby wybrać parametr do ustawienia

4.[+] i [-] aby zmienić ustawienie danego parametru

5. Naciskasz [DRUMKIT] i zapamiętujesz ustawienie

 

Tak musi być ustawiony pad

 

Trigger Type musisz ustawic tak abys mial na wyswietlaczu cos jak EYP. E bez pierwszej kreski u góry

 

i powinno zadziałac

 

jak bedziesz miał problema to wtedy podejde do kumpla i napisze dokladniej co i jak naciskac

 

[ Dodano: 23-08-2007, 09:02 ]

To jeszcze raz ja pomyliłem się w poprzednim poście

EYP to jest tryb ustawienia triggera i tutaj [+] i [-] ustawiasz trigger musisz ustawic 80r i bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał do mnie wczoraj ten roland. Mam pytanie do użytkowników- nagłaśniacie go jakoś czy wystarczą słuchawki? wczoraj niestety miałam do dyspozycji tylko głośniki komputerowe :doubt: i szczerze mówiąc grało to dosyć cicho, szczególnie pad stopy jest mało słyszalny bo odbicie bijaka zagłusza dźwięk z modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagłaśniacie go jakoś czy wystarczą słuchawki?

 

Jest pokrętło głośności obok włącznika (ja w pierwszej chwili nie zauważyłem...)

A tak w ogóle to ładnie gra podłączony przez wejście linii na karcie dźwiękowej komputera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze w jakiej cenie powinien teraz stac model td-3s? Bo zamierzam kupic ale niechcial bym przeplacac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższa cena modelu TD-3KW w sklepie internetowym z jaką się spotkałem to 3500. Promocja, ramę dorzucali gratis (bo normalnie do rolandów ramy są opcjonalne i osobno). Także nic tylko brać! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to nie bylo td-6kw tylko td3-kw. Te ceny znam,chodzi mi o starszy model td3s ,bez naciagu siateczkowego na werblu i 2 tomami. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, miałem na myśli TD-3 oczywiście, nie wiem czemu TD-6 napisałem. No w każdym razie, po co ci starszy model? Ten naciąg siateczkowy to nie jest stricte naciąg siateczkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat moge kupic ;] Teraz znalazlem innego sprzedawce z td3kw wiec zobacze co z tego wyjdzie. W kazdym badz razie tego td3s za 2900 bym wyrwal ,sam nie wiem czy to dobra cena ,ale wydaje mi sie ze tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

a ja mam pytanie z innej beczki, czy mieliście oryginalnie stope jak kupowaliście Rolanda TD-3? ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roland nie daje stopy do zestawow bo wychodzi z zalozenia ze perkusista sam dobiera odpowiednia dla siebie. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowy i dawno nie widziałem nowego wpisu... mam pytanie do kubencjusza odnośnie zestawu td-3kw rolanda, a dokładnie modułu tego zestawu...

Mianowicie czy jest w nim możliwość wgrywania swoich własnych brzmień instrumentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takiej możliwości. TD-3 to moduł brzmieniowy a nie sampler :)

Z tego co wiem to jedynie DDrumy i Yamaha w niektórych modelach posiadają możliwość dogrywania próbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozę dołączę się do tego tematu.. planuję zakup właśnie tej perkusji z modułem TD 3, będzie to moja pierwsza perkusja elektroniczna tylko i wyłącznie do grania po weselach.. powiedzcie, czy ten moduł wystarczy?? ma jakieś fajne brzmienia czy takie bardziej elektroniczne?? da się wyciągnąć zwykłe akustyczne brzmienie?? nie mam gdzie go przetestować.. czy TD 6 byłby dużo lepszym rozwiązaniem tylko i wyłącznie na wesela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My ciupiemy na td - 3 na weselach i powiem z czystym sumieniem że to spokojnie wystarcza. Nie ma sensu dopłacać do td - 6 jak i tak zwykły weselnik nie usłyszy różnicy. Wyedytujesz sobie kilka zestawów i jesteś w stanie zagra od walczyka biesiadnego poprzez rockowy czad aż do dance`owego brzmienia.

Tutaj możecie posłuchać kawałka nagranego z udziałem tej perkusji.

 

http://impuls.cliff.net.pl/przetanczyc.mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My ciupiemy na td - 3 na weselach i powiem z czystym sumieniem że to spokojnie wystarcza. Nie ma sensu dopłacać do td - 6 jak i tak zwykły weselnik nie usłyszy różnicy. Wyedytujesz sobie kilka zestawów i jesteś w stanie zagra od walczyka biesiadnego poprzez rockowy czad aż do dance`owego brzmienia.

Tutaj możecie posłuchać kawałka nagranego z udziałem tej perkusji.

 

http://impuls.cliff.net.pl/przetanczyc.mp3

Mam pytanie do kolegów czy do nagłośnienia prkusji elektronicznej są konieczne subbasy.

Chcemy też kupić ROLANDA

Graliśmy w latach90siątych z perkusja na żywca, a teraz chcemy się trochę pobawić małe imprezy taneczne,wesela więc czy koniecznie subbasy cz może wystarczą jakieś trójdrożne kolumny300W do nagłośnienia perkusji elektr. ,gitarki,klawiszy i wokalu, BAS oczywiście ma swoje osobne combo

Z góry dziękuje i pozdrawiam

W.S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...