Skocz do zawartości
kubencjusz

Wszystko o Roland TD-3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jeśli mogę coś zaproponować to przemyśl wariant z garami akustycznymi (ustawisz gdzieś w garażu, altanie, piwnicy,suszarni, szkole etc.) i jakimś padem w domu do ćwiczeń.

Nie jest korzystnie zaczynać od zestawu elektronicznego, ten temat był już gdzieś omawiany na forum.

 

Będziesz miał więcej korzyści z nauki gry a i finansowo powinieneś na tym wyjść lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous
mam pytanie, czy róznica między rolandem td-3 a td-3kw polega tylko na module?

 

TD-3 to tylko moduł a TD-3KW to moduł (td-3) + pady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę coś zaproponować to przemyśl wariant z garami akustycznymi

no niestety :doubt: zdaje się że akustyczna odpada, nie mam zadnego takiego miejsca gdzie mógłbym ją umieścic i spokojnie ćwiczyc. Wiem ze i taniej i lepiej zwykła perka ale co zrobic...

Tak więc co proponujecie, td3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

OK, wydaje mi się, że moduł jest mniej ważny na początek

Ważniejsze są pady - wiesz, żebyś wyrobił motorykę ruchu jak na membranie, odbicie i kontrolę uderzenia. Dlatego powinieneś iść stronę padów siateczkowych. Na początek werbel siateczkowy a z czasem reszta też. Moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w tej cenie (koło 3000zł) to tylko roland ma naciag siateczkowy co prawda tylko werbel ale prawie 6tys zł za td6 z wszystkimi padami siateczkowymi to za duzo . A juz tak na przyszłość, czy ten moduł td3 wystarczy do takiego "normalnego" grania w zespole (głównie rock, hard rock, może metal)? czy zaraz pojawią się problemy ze za mało brzmień i takie tam :smile: chociaż wiadomo, na początek technika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ PORTEK.CZY JUŻ WIESZ?POWIEM TAK:WYSTARCZY ,POD WARUNKIEM ,ŻE NA DRUGI TYDZIEŃ PO ZAKUPIE NIE POLECISZ DO SKLEPU POTESTOWAĆ WYŻSZYCH MODELI. JEŻELI TAK ZROBISZ , TO NA PEWNO POŻAŁUJESZ WCZEŚNIEJSZYCH DECYZJI. WSZYSCY JESTEŚMY OFIARAMI MARKETINGU. PRĘDZEJ , CZY PÓŹNIEJ. POZDRAWIAM , WESOŁYCH ŚWIĄT.

 

[ Komentarz dodany przez: hakael1977: 22-03-2008, 08:16 ]

Proszę używać zwykłej czcionki dla wygody czytających .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cudowny sposób znalazło sie miejsce w którym mógłbym cwiczyc tak wiec teraz rozglądam sie za zwykła perka ;) poza tym td-3 pozostawia sporo do życzenia jeżeli chcą od nas 3,5tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-3 KW to dobry sprzet. Uważam, że lepszy od Yamahy dtxpress IV. Jestem w trakcie testowania tych perkusji ponieważ potrzebuje coś do cw w domu. Yamaha ma inne brzmienie niż owy roland ale ani gorsze ani lepsze, po prostu inne. Roland jest bardziej realistyczny od Yamahty, z racji pada werbla, hh i dwu strefowe wszystkie pady(oprócz stopy) które dają możliwość 4 rożnych brzmień na werblu a 3 na każdy padzie tomu przy zastosowaniu realnych technik czego nie ma przy yamaszce. 3 strefowe pady u yamahy , ale rimshot można uzyskać po prostu dotykając sama krawędź...więc mamy tylko 3 różne brzmienia na werblu i tylko jedno na tomach. Jeśli chodzi o jakość brzmienia to polecam triko z addictive drums.

Tak wyglądają moje spostrzeżenia, ale jeszcze nie wiem co wybrać :oops: jeśli będzie to Roland to dodam recenzje tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupiłem ostatnio dokładnie 3 dni temu TD3-KW. Muszę powiedzieć,ze bardzo sie zaskoczyłem pozytywnie. CO prawda nie porównywałem go z innymi perkusjami, powiem,ze nawet momentami gra sie lepiej niż na normalnej perkusji. Jest dużo możliwości ustawienia padów, od głośności pada, przez rodzaj triggera do czułości. Dodatkowo sa jeszcze opcje likwidujące podwójne uderzenia albo likwidujace odbieranie sygnałów z samej ramy. Sprzęt sprawuje sie wspaniale, polecam, bo za taka cenę nie ma sie co zastanawiać, idealny do ćwiczenia w domu. Jedyny minus, ale to chyba każdego v-druma, ze jak sie gra na stopie, to sąsiedzi mogą to słyszeć, ale wystarczy pokombinować i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Właśnie kupiłem sobie perkusję z modułem td3 rolanda... mam pytanie: czy ma ktoś instrukcję w jęz. polskim do tego modułu? najlepiej w formie elektronicznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej nagłośnić takiego v-druma ? interesuje mnie nie moc a jakość brzmienia.

zastanawiam sie nad Roland PM-10. ale jest to drogie i proszę was o pomoc. Co możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wymienic gumowy bass drum na KD-85BK BASS DRUM czyli z naciagiem siateczkowym. Powod jest oczywiscie taki ze gumiak jest strasznie glosny i tylko patrzec jak zostane zamordowany przez siasiadow ktorzy mieszkaja obok ( bebny mam u gory, na dole mieszkam ja) poniewaz podloga miedzy parterem a pietrem jest drewniana wiec drgania sa przenoszone po calym domu (mieszkam w blizniaku) i teraz zasadnicze pytanie: czy mesh head jest duuuuuuzo cichszy czy po protstu troche cichszy, nie wiem czy inwestowac w cos co okaze sie tylko nieznacznie cichsze. Jesli ktos mial okazje porownac to prosze o opinie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mesh jest duzo cichszy, ale problemem u ciebie nie jest hałas uderzenia bijaka o gumę (przynajmniej nie głównie) a wibracje i drgania, które siła uderzenia przenosi na podłogę. Najlepszym rozwiązaniem na to zdaje sie być zbudowanie platformy pod bębny elektroniczne, znalazłem na necie dobry sposób na to, napewno będzie taniej niz kupowanie KD-85 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Fakt ze przenoszenie drgan przez KD-8 jest problemem jesli mieszka sie w bloku (jak ja) ale z mojego doswiadczenia wiem ze duzo pomoglo przyjrzenie sie samej stopie. Kupujac TD-3KW kupilem stope "no-name" ktora miala wszedzie takie luzy ze 30% halasu wydawal mechanizm stopy. Dzisiaj usiadlem do niej z WD-40, silikonem i jest naprawde lepiej. Jesli macie slaba stope to poswieccie jej troche czasu zeby wyeliminowac wszystkie piski i stuki ktore wydaje sam mechanizm. Jak znajde cos dobrego co bede mogl podlozyc pod KD-8 i ladnie go wytlumi to dam znac :) Pozdrawiam i powodzenia ! :)

Thormes: a pamietasz gdzie widziales ten patent z paltforma ? Kurcze ciekawe moze byc... :) Pozdro! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś do modułu podpiąć gitarę basową? Tak żeby w przypadku odsłuchu na np. słuchawkach można było sobie z basistą ćwiczyć? Nie bardzo sobie potrafię wyobrazić jak miałoby to wyglądać ale "Polak potrafi" więc pytam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie przez mix in, tylko kabel ze wzmacniacza oczywiscie, no i przejsciowka jck/mjck. wyjscie phones dla Ciebie i line out dla kolegi.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy próbował ktoś do modułu podpiąć gitarę basową?
Najprościej jest wpiąć gitarę przez muti-efekt do Twojego modułu przez mix in. Moduł nie ma korekcji głośności i barwy wejścia, więc to urządzenie jest niezbędne. Ewentualnościa jest właśnie wzmacniacz z wyjściem line out.
line out dla kolegi

Wyjście to jest pasywne, musisz mieć tzw. przepinkę z jednego jacka stereo na dwa, aby podłączyć druga parę słuchawek.

I to na tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś podać jakie są orientacyjnie wymiary Rolanda TD-3 KW

 

byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozlozonego? to jak sobie kazdy ustawi...

czy zapakowanego np. do przesylki? to szerokosc i wysokosc ramy+dlugosc jaka potrzebujesz na pozadne zapakowanie padow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, właśnie wrzuciliśmy na stronkę test TD-3ki. Może komuś rzuci trochę światła, a widzę, że w komentarzach tez może zrodzić się dyskusja :)

 

Tutaj LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożonego.

 

A jeżli ktoś wie to o rozłożony też proszę, tak, wiem że to zależy jak kto sobie ustawi, ale tak mniej więcej :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam taki problem szukałem juz tutaj na forum i nie umiałem znaleźć tego, ale nie wiem jak podłączyć ta perkusje do komputera na MIDI. Kolega pożyczył mi kiedyś kabel MIDI na game port, ale nie było żadnej reakcji, sa dostępne w sprzedaży kable z MIDI na USB, ale jak to działa, w jakim programie to odtworzyć? Czy to ze połączenie kabla z MIDI na GAME PORT to moze wina karty muzycznej albo kabla? Nie wiem w ogóle czego się spodziewać po podłączeniu tego.

Narazie podłączam jako mikrofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...