Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Naczytalem sie juz bardzo wiele na temat jak sobie wytlumic/wygluszyc pomieszczenie, aby wszystko bylo ladnie slychac ale sie pogubilem. Mieszaja mi sie te wszystkie welny mineralne, wytlaczanki po jajkach, dywany itd Mam prosbe, aby mi ktos mogl wytlumaczyc ,ile musialbym wydac zeby miec ladnie wytlumione pomieszczenie. Tzn czego uzyc, aby wyszlo najtaniej, czego aby najoptymalniej, oraz czego aby bylo najlepiej i profesjonalnie (wszystko z cenami m.in.) . Do tego prosilbym o rade co do wyboru sprzetu nagrywajacego i wytlumaczenie czym to sie wszystko rozni : mikser od interfejsu itd bo ja tego poprostu nie ogarniam, i ciezko mi sie odnalezc w temacie ;) Oraz ostatnio jest dosc glosno o urzadzeniach nagrywajacych typu ZOOM ,czy nie lepiej isc w to zamiast w mikrofony? Jesli ktos znajdzie chwile czasu to prosze o wyjasnienie, bo mimo przejrzenia bardzo duzej ilosci stron na forum nadal tego wszystkiego nie rozumiem i chcialbym zeby mi to wszystko ktos wylozyl czarno na bialym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoom jest dobry do nagrywania prob z zespolem, samych instrumentow ale to raczej tak dla siebie - prywatnie. Jezeli chcesz miec sprzet aby bylo mozna nagrac nowatorkie demo potrzebujesz juz mikrofonow no i mikseru ale dobrym wyjsciem rowniez bedzie interfejs poniewaz bez problemow nagra ci kazda sciezke osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naczytalem sie juz bardzo wiele na temat jak sobie wytlumic/wygluszyc pomieszczenie, aby wszystko bylo ladnie slychac ale sie pogubilem. Mieszaja mi sie te wszystkie welny mineralne, wytlaczanki po jajkach, dywany itd Mam prosbe, aby mi ktos mogl wytlumaczyc ,ile musialbym wydac zeby miec ladnie wytlumione pomieszczenie. Tzn czego uzyc, aby wyszlo najtaniej, czego aby najoptymalniej, oraz czego aby bylo najlepiej i profesjonalnie (wszystko z cenami m.in.) .

 

TAK - W PERKUSJI SA MIDY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naczytalem sie juz bardzo wiele na temat jak sobie wytlumic/wygluszyc pomieszczenie, aby wszystko bylo ladnie slychac ale sie pogubilem. Mieszaja mi sie te wszystkie welny mineralne, wytlaczanki po jajkach, dywany itd Mam prosbe, aby mi ktos mogl wytlumaczyc ,ile musialbym wydac zeby miec ladnie wytlumione pomieszczenie. Tzn czego uzyc, aby wyszlo najtaniej, czego aby najoptymalniej, oraz czego aby bylo najlepiej i profesjonalnie (wszystko z cenami m.in.) .

 

TAK - W PERKUSJI SA MIDY.

 

Nie rozumiem. Jesli chcesz sie ponabijac z niewiedzy, albo jak nie masz nic konkretnego do napisania to lepiej nic nie pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Naczytalem sie juz bardzo wiele na temat jak sobie wytlumic/wygluszyc pomieszczenie, aby wszystko bylo ladnie slychac ale sie pogubilem. Mieszaja mi sie te wszystkie welny mineralne, wytlaczanki po jajkach, dywany itd Mam prosbe, aby mi ktos mogl wytlumaczyc ,ile musialbym wydac zeby miec ladnie wytlumione pomieszczenie. Tzn czego uzyc, aby wyszlo najtaniej, czego aby najoptymalniej, oraz czego aby bylo najlepiej i profesjonalnie (wszystko z cenami m.in.) . Do tego prosilbym o rade co do wyboru sprzetu nagrywajacego i wytlumaczenie czym to sie wszystko rozni : mikser od interfejsu itd bo ja tego poprostu nie ogarniam, i ciezko mi sie odnalezc w temacie ;) Oraz ostatnio jest dosc glosno o urzadzeniach nagrywajacych typu ZOOM ,czy nie lepiej isc w to zamiast w mikrofony? Jesli ktos znajdzie chwile czasu to prosze o wyjasnienie, bo mimo przejrzenia bardzo duzej ilosci stron na forum nadal tego wszystkiego nie rozumiem i chcialbym zeby mi to wszystko ktos wylozyl czarno na bialym ;)

 

Zerknij tutaj: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=52631

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Naczytalem sie juz bardzo wiele na temat jak sobie wytlumic/wygluszyc pomieszczenie, aby wszystko bylo ladnie slychac ale sie pogubilem. Mieszaja mi sie te wszystkie welny mineralne, wytlaczanki po jajkach, dywany itd Mam prosbe, aby mi ktos mogl wytlumaczyc ,ile musialbym wydac zeby miec ladnie wytlumione pomieszczenie. Tzn czego uzyc, aby wyszlo najtaniej, czego aby najoptymalniej, oraz czego aby bylo najlepiej i profesjonalnie (wszystko z cenami m.in.) . Do tego prosilbym o rade co do wyboru sprzetu nagrywajacego i wytlumaczenie czym to sie wszystko rozni : mikser od interfejsu itd bo ja tego poprostu nie ogarniam, i ciezko mi sie odnalezc w temacie ;) Oraz ostatnio jest dosc glosno o urzadzeniach nagrywajacych typu ZOOM ,czy nie lepiej isc w to zamiast w mikrofony? Jesli ktos znajdzie chwile czasu to prosze o wyjasnienie, bo mimo przejrzenia bardzo duzej ilosci stron na forum nadal tego wszystkiego nie rozumiem i chcialbym zeby mi to wszystko ktos wylozyl czarno na bialym ;)

 

Zerknij tutaj: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=52631

 

To jest moje marzenie :lol: Szczerze to liczylem na cos bardziej przyziemnego ;) Sprzet nagrywajacy poki co jakos sobie ogarnalem, a jak to jest z tym wytlumieniem pomieszczenia? Pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktoś pomógł, musisz zadać konkretne pytanie: mam takie i takie pomieszczenie N x N x N metrów i jest z nim taki a taki problem. A nie "piszcie wszyscy wszystko co wiecie". Czego oczekujesz? Że ludzie wezmą urlop żeby pisać dla ciebie książkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest z tym wytlumieniem pomieszczenia? Pomoze ktos?

 

I napisz dokładnie co rozumiesz przez wytłumienie. Rzucanie potocznych haseł niewiele mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy tez czy chcesz z pomieszczenia zrobić 'rezyserle' czy chcesz tylko tam grac- w reżyserce powinna być możliwie maksymalnie wyrównana odpowiedz pomieszczenia w pełnym zakresie czestotliwosci, pomiesczenie do nagrywania powinno porostu dobrze brzmiec -jak przetlumisz wszystko co nagrasz bedzie zdechle i plaskie

 

na początek radze gruby dywan na podlogę, a w rogach pomieszczenia "absorbery" z welny(im wieksza jej gestosc tym lepsze efekty osiagniesz) zacznij od pionowych rogow, jesli za malo zajmij sie kątami sciana-sciana-sufit, jesli dalej malo, sufit-sciana, na scianach czy pod sufitem rowniez mozna pozawieszac płaty wełny,

 

ile kosztyje welna sparwdzisz w skaldzie budowlanym, format ma chyba 60x80 grubosc dobrze jak jest z 10mm, a ile tego porzebujesz dowiesz sie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:

dlugosc: ok 5 m

szerokosc: ok 5 m

wysokosc: ok 2.5m

 

W 1 scianie jest okno o wymiarach 1.5m x 1.5m ,oraz drzwi 1.5x na 2m.

 

Chcialbym aby poprostu nie bylo tak 'glucho' jak w pustym pomieszczeniu bez niczego, aby ladnie wszystko brzmialo i dalo sie w takich warunkach juz jakos sensownie cokolwiek nagrywac ;) przez wytlumienie rozumialem wlansie wykonywanie salki na zasadzie ze np welna ,cos tam cos tam, w odstepach takich i takich, a zeby bylo lepiej to tak i tak. Sorry, ale takie rzeczy to nie jest moja mocna strona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego przepisu typu :"welna ,cos tam cos tam, w odstepach takich i takich"

jak pisałem wcześniej, najpierw pozbądź się fal stojących (tu jescze wikipedia i google podrodze): rogi pomieszczenia i pierwszych odbić: 'obrazki' z wełny na ścianę.

 

Sam dywan da bardzo dużo. Można wrzucić jakaś kanapę, szafkę, Z jednej strony trzeba zmniejszyć ilość dużych, twardych, płaskich powierzchni, tu nie można przesadzić i ich całkiem zlikwidować bo zetniesz całą górę pasma, ona jest najbardziej wrażliwa na wszelkie zabiegi wiec jak zauważysz ze robi się głucho trzeba się cofnąć o ostatnio zawieszony absorber abo znaleźć dla niego inne miejsce, z drugiej okiełznać niskie tony mające najwięcej energii zauważalnej jako buczenie i muł.

 

Samym bębnom sporo daje podest pod choćby z palet i mdfu, taki "iss" dla całego zestawu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiary:

dlugosc: ok 5 m

szerokosc: ok 5 m

wysokosc: ok 2.5m

No to wymiary masz paskudne do nagrywania.

 

aby ladnie wszystko brzmialo i dalo sie w takich warunkach juz jakos sensownie cokolwiek nagrywac ;)

A nagrywałeś coś już? Bo jak nie - to ja rezygnuje z dyskusji z Tobą - i to nie dlatego, że jestem chamem - tylko dlatego, że się nie dogadamy :idea:

 

Bo wiesz - ja mogę opowiedzieć o rozjechanej wiewiórce, jadąc po statyw do hi-hatu, a Ty o śniadaniu z dziewczyną wraz z jej pięknymi oczami.

 

Sam rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiary:

dlugosc: ok 5 m

szerokosc: ok 5 m

wysokosc: ok 2.5m

No to wymiary masz paskudne do nagrywania.

 

aby ladnie wszystko brzmialo i dalo sie w takich warunkach juz jakos sensownie cokolwiek nagrywac ;)

A nagrywałeś coś już? Bo jak nie - to ja rezygnuje z dyskusji z Tobą - i to nie dlatego, że jestem chamem - tylko dlatego, że się nie dogadamy :idea:

 

Bo wiesz - ja mogę opowiedzieć o rozjechanej wiewiórce, jadąc po statyw do hi-hatu, a Ty o śniadaniu z dziewczyną wraz z jej pięknymi oczami.

 

Sam rozumiesz.

 

Jak uwazasz :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu radzil bym podobnie jak kolega kustom Najpierw daj dywan/y na podłoge,absorbery z welny mineralnej,jakies koldry lub na co wpadlem ostatnio a jest moim zdaniem fajna darmowa alternatywa jest "zrolowany dywan" :biggrin: owiniety w moim przypadku ladnym bialym materialem ;) Mozes dac jakas kanape i inne meble, zrobic dyfuzory,kupic maty akustyczne lub zalatwic wytloczki od jajek i umiescic przy pomocy lusterka :cool: Zalatw sobie jeszcze jakas groba zaslone na okno i kup uszczelke do drzwi.Jaka kwote chcialbys przeznaczyc na to Domowe 'studio',jakie masz bebny?

Jak cos to pytaj dalej w tym temacie lub na PW :smile:

Mysle ze pomoglem,powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś śmieszny i tyle.

 

Okres masz ,czy co? Problem odpowiedziec jak koledzy powyzej/ponizej? :roll:

Jak masz pisac takie komentarze to lepiej sobie daruj.

 

[ Dodano: 26-06-2012, 23:06 ]

Ja na twoim miejscu radzil bym podobnie jak kolega kustom Najpierw daj dywan/y na podłoge,absorbery z welny mineralnej,jakies koldry lub na co wpadlem ostatnio a jest moim zdaniem fajna darmowa alternatywa jest "zrolowany dywan" :biggrin: owiniety w moim przypadku ladnym bialym materialem ;) Mozes dac jakas kanape i inne meble, zrobic dyfuzory,kupic maty akustyczne lub zalatwic wytloczki od jajek i umiescic przy pomocy lusterka :cool: Zalatw sobie jeszcze jakas groba zaslone na okno i kup uszczelke do drzwi.Jaka kwote chcialbys przeznaczyc na to Domowe 'studio',jakie masz bebny?

Jak cos to pytaj dalej w tym temacie lub na PW :smile:

Mysle ze pomoglem,powodzenia ;)

 

Ile potrzeba tyle wydam, jak najtaniej, bo to ogolnie sa plany na wakacje, w ktore pojde pracowac i chce zarobic m.in. na ta sale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Albo jesteś leń, albo głupi. Przykro mi.

Piszesz, że sporo czytałeś a Twoja wiedza jest zerowa.

 

A jak Ci się miesza to sobie ponotuj. Ile Ty masz lat? Bo zaradnośc jak u leniwego 12-latka (nie obrażając 12-latkow)

 

Materiałów jest od pyty. Zorientuj się w temacie, dopiero później zadawaj pytania i to konkretne, a nie w stylu aby Tobie wszystko o wszystkim książkę napisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres masz ,czy co? Problem odpowiedziec jak koledzy powyzej/ponizej? :roll:

Ja się już opisałem odnośnie akustyki pomieszczeń. Reszta to jest kwestia nagrania czegokolwiek i analizowania. Bez tego to możemy pisać w nieskończoność o niczym.

 

Wymiary pomieszczenia, z czego zbudowane są ściany/podłoga/sufit to podstawa. Póxniej trzeba robić pomiary bądź po prostu nagrać coś i dać do posłuchania. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś śmieszny i tyle.

 

Okres masz ,czy co? Problem odpowiedziec jak koledzy powyzej/ponizej? :roll:

Jak masz pisac takie komentarze to lepiej sobie daruj.

 

[ Dodano: 26-06-2012, 23:06 ]

Ja na twoim miejscu radzil bym podobnie jak kolega kustom Najpierw daj dywan/y na podłoge,absorbery z welny mineralnej,jakies koldry lub na co wpadlem ostatnio a jest moim zdaniem fajna darmowa alternatywa jest "zrolowany dywan" :biggrin: owiniety w moim przypadku ladnym bialym materialem ;) Mozes dac jakas kanape i inne meble, zrobic dyfuzory,kupic maty akustyczne lub zalatwic wytloczki od jajek i umiescic przy pomocy lusterka :cool: Zalatw sobie jeszcze jakas groba zaslone na okno i kup uszczelke do drzwi.Jaka kwote chcialbys przeznaczyc na to Domowe 'studio',jakie masz bebny?

Jak cos to pytaj dalej w tym temacie lub na PW :smile:

Mysle ze pomoglem,powodzenia ;)

 

Ile potrzeba tyle wydam, jak najtaniej, bo to ogolnie sa plany na wakacje, w ktore pojde pracowac i chce zarobic m.in. na ta sale ;)

 

 

 

 

Najpierw powiedz ile bedziesz placil za salke,gdzie sie ona znajduje,ile osob bedzie tam gralo...Jak nie masz zgranego zespolu lub kilku zespolow,ktorzy beda z toba placic za salke to nie ma tam sensu pakowac kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz ile bedziesz placil za salke,gdzie sie ona znajduje,ile osob bedzie tam gralo...Jak nie masz zgranego zespolu lub kilku zespolow,ktorzy beda z toba placic za salke to nie ma tam sensu pakowac kasy...

 

Co to ma do rzeczy?! Gosc pyta o akustyke a nie o kase za pomieszczenie i jaki jest jego status...

 

Tak jak pisal aldi: co jest na podlodze, co jest na scianach (i wymiary, ktore juz sa podane) to podstawa.

 

Jeszcze jakis prosty rysunek wnetrza pomoze w ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz ile bedziesz placil za salke,gdzie sie ona znajduje,ile osob bedzie tam gralo...Jak nie masz zgranego zespolu lub kilku zespolow,ktorzy beda z toba placic za salke to nie ma tam sensu pakowac kasy...

 

Co to ma do rzeczy?! Gosc pyta o akustyke a nie o kase za pomieszczenie i jaki jest jego status...

 

Tak jak pisal aldi: co jest na podlodze, co jest na scianach (i wymiary, ktore juz sa podane) to podstawa.

 

Jeszcze jakis prosty rysunek wnetrza pomoze w ocenie.

 

 

 

Jak bys wszystko przeczytal to by nie bylo zle :roll:

Ile potrzeba tyle wydam, jak najtaniej, bo to ogolnie sa plany na wakacje, w ktore pojde pracowac i chce zarobic m.in. na ta sale

 

Z tego wynika ze kolega nie ma duzo kasy lub wcale nie ma,na salke trzeba miec troche kasy,sam jak by tam byl musialby placic kilka stowek za miesiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz ile bedziesz placil za salke,gdzie sie ona znajduje,ile osob bedzie tam gralo...Jak nie masz zgranego zespolu lub kilku zespolow,ktorzy beda z toba placic za salke to nie ma tam sensu pakowac kasy...

 

Co to ma do rzeczy?! Gosc pyta o akustyke a nie o kase za pomieszczenie i jaki jest jego status...

 

Tak jak pisal aldi: co jest na podlodze, co jest na scianach (i wymiary, ktore juz sa podane) to podstawa.

 

Jeszcze jakis prosty rysunek wnetrza pomoze w ocenie.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/818/salka.jpg/

 

Prosze pogladowy rysunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa akustyki,masz malo kasy uzywasz tanszych materialow ,masz wiecej...

 

1.dywan/dywany na podloge

2.bass trapy w katach pokoju (z welny mineralnej,zwiniete dywany,gabka,zwinieta koldra itp...)

3.Okno zaslon zaslona,drzwi tez mozesz czyms zakryc,jak masz szpary w drzwiach potraktuj je uszczelka

4.Zawies wytlaczki po jajkach,maty akustyczne,dyfuzory w odpowiednim miejscu...

5.dodatkowo mozesz jeszcze zawiesic jakies pochlaniacze na sciane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...