Skocz do zawartości
marley

REMO FIBERSKYN 3 dziurawic czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich , czy ktoś ma ten naciąg dziurawiony na rezo , na centralce ? lubie gdy centralka ma czym oddychać ale mam dylemat czy go dziurawić , jak radzicie ? pozdrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nigdy nie widziałem dziury w nim ... koleś w sklepie też się dziwnie spojrzał jak poprosiłem o zestaw do dziury ...

 

[ Dodano: 15-02-2014, 22:20 ]

więc dziurawić czy nie ? bo jak ma utracić na brzmieniu czy cos to przecież nie będę tego robił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to że koleś się dziwnie spojrzał wcale mnie nie dziwi. Sam obecnie pracuje w sklepie muzycznym i spotkałem się kilka razy z tym, ze klient mi powiedział, że jakiś sprzedawca w jakimś sklepie, gdy pytał się o naciągi to usłyszał "Jak masz bębny Pearl to tylko naciągi Remo". Nic się na to nie poradzi bo w wielu przypadkach jest tak, że za dział perkusyjny odpowiedzialny jest gitarzysta albo klawiszowiec, którzy nie mają żadnej wiedzy poza tą, którą zobaczą w katalogach.

 

reasumując - chcesz mieć dziurę to ją rób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w temacie sprzedawców właśnie na werblu ,który ostatnio dostałem sklep nakleił na rezo naklejkę z ceną wielkości Pl-ki na samochodzie - tego nie mógł zrobić perkusista. Naklejka miała tak mocny klej ,że trzeba było wymienić rezo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. W ogóle naklejanie cenówek na jakikolwiek instrument to pomyłka!!

Ale tak niestety jest, wiem sam po sobie. Inni muzycy niestety nie mają jakoś szacunku to bębnów. Jak przyszedłem do nowej pracy i zacząłem prowadzić dział perkusyjny to pierwsze co zrobiłem to kartki z informacją "Proszę nie dotykać blach palcami" to wszyscy się dziwnie patrzyli bo przecież to blachy tylko...

Ale widzę już jak sytuacja się zmieniła i wszystko już się wyprostowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nie dziurawioną i jest cudo.

 

Imo zastanawiam się nad dziurą, ponieważ prawie na każdym koncercie mam wielki problem z akustykiem (jak nie biorę swojego). Pierniczą mi że tak nie można i że to będzie kijowo brzmiało :-)

 

Bębniarek, a jak sobię z tym radzisz ? Jak umiejscowić mikro przy dziewiczym naciągu ? Bo pewnie zacznę to robić za akustyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierniczą mi że tak nie można i że to będzie kijowo brzmiało :-)

 

Uwielbiam takich akustykow od siedmiu bolesci. Nie ma dziury w naciagu to nie da sie wlozyc mikro do srodka i nie bedzie brzmialo (ps. to slowa ktore uslyszalem od akustyka na jednym z koncertow) :D. Beben bez dziury brzmi fajnie, z dziura tez, ale to juz kwestia gustu. Osobiscie lubie i to i to brzmienie, ale mam dziurawy naciag tylko ze wzgledu na to zeby miec spokoj z akustykami.

 

Dameis, ustawiasz mikrofon dosc blisko naciagu, lekko off-center. Dobrym patentem przy naglasnianiu niedziurawionej centrali jest tez sm-57 albo inny podobny mikrofon skierowany na naciag uderzany w celu uzyskania wiekszego ataku (oczywiscie razem z tradycyjnym majkiem przy rezo). Wtedy mozna pieknie modelowac brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja , będzie dobre pierdolniecie i miecho jakich mało , moznaby kiedyś spróbować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam nie dziurawioną i jest cudo.

 

Imo zastanawiam się nad dziurą, ponieważ prawie na każdym koncercie mam wielki problem z akustykiem (jak nie biorę swojego). Pierniczą mi że tak nie można i że to będzie kijowo brzmiało :-)

 

Bębniarek, a jak sobię z tym radzisz ? Jak umiejscowić mikro przy dziewiczym naciągu ? Bo pewnie zacznę to robić za akustyka.

 

Jeżeli akustyk jest z "łapanki" to sam ustawiam mikrofon, prostopadle do naciągu i bliżej dołu naciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sobie bez zestawu poradziłem - przykładasz płytę cd lub coś okrągłego i jedziesz nożykiem introligatorskim. dało radę.

ps. nie polecam robić tego na kacu, bo potrzebna pewna ręka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że mam nie dziurawioną i nie wytłumioną stopkę, więc to podwójny strzał w kolano dla akustyków, no ale na prawdę jest coraz więcej ogarniętych ludzi w tej branży, ponad to mamy swojego akustyka więc nie miewam już dziwnych rozmów z "fachowcami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...