Skocz do zawartości
pawlos

Prawa ręka wysiada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, gram głównie szybsze punkowe rzeczy typu Blink 182, i jak mam grać szybki punkowy beat jak np w tej piosence od 1:22

To po prostu nie daje rady, moja prawa ręka odpada całkowicie od takiego szybkiego tłuczenia, macie na to jakieś porady? Ćwiczyć ten beat w wolnym tempie i zwiększać np codziennie tempo o 1? Piosenke jakoś do konca mogę dociągnąć, ale gubi mi się wtedy stopa, nie ma też mowy o żadnych przejściach, czekam na wasze propozycje pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczyć ten beat w wolnym tempie i zwiększać np codziennie tempo o 1?

można i tak. ogólnie dużo ćwiczyć w wolnych tempach ale też i w szybkich. poćwicz grę palcami, w szybkich tempach to podstawa. pozdrawiam i życzę sukcesów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo podnosisz jak na luzie grasz daną rzecz w obecnym tempie. Nie trzeba o 1, ja polecam tak 2-5bm, dla mnie optymalnie jest 4 i nawet tak mam metronom zrobiony. :P

 

Poćwiczy typowe ćwiczenia na szybkość i wytrzymałość, to Ci się poprawi.

 

A co do grania z palców to osobiście jednak nie polecam, bo to ślepy zaułek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poćwiczy typowe ćwiczenia na szybkość i wytrzymałość, to Ci się poprawi.

jakie to ćwiczenia?

A co do grania z palców to osobiście jednak nie polecam, bo to ślepy zaułek.

nie rozumiem dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to ćwiczenia?
Jak będę miał chwilę to rozpiszę.

 

nie rozumiem dlaczego?
Bo w szerszej perspektywie to jest utrudnianie gry i zubażanie brzmienia. Gdyby to było takie dobre, to by wszyscy tak grali.

 

Wystarczy przejść na inny element zestawu, wówczas trzeba szybko zmienić chwyt i technikę - bez sensu.

Najlepsza jest technika Moellera, pozwala osiągać dużą prędkość, dobre brzmienie i ułatwia granie akcentów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś rozpisał te ćwiczenia byłbym bardzo wdzięczny, bo to już powoduje moje zażenowanie że nie potrafie zagrac w szybszych tempach :biggrin: a technikę Moellera niby stosuje, ale niewiem czy poprawnie bo ręka mi się i tak męczy przy szybszych tempach własnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza jest technika Moellera

ale tu też używasz palców więc ćwiczenie samych palców ma sens, znam to z własnego doświadczenia i nie jeden bębniarz ci to powie. pozdrawiam. :smile:

 

[ Dodano: 05-08-2014, 13:20 ]

https://www.youtube.com/watch?v=a13jypMH-xA

do skonały przykład na grę techniką moellera i palcami jednocześnie. wcale nie trzeba zmieniać chwytu jak to napisał Seth. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie granie z palców miałem na myśli

to tylko w formie ćwiczeń ale grać się tak nie da. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a niektórzy wierzą, że takie granie ma sens. :)

 

To, że korzystamy przy Moellerze (jak i chyba w większości rodzajów technik) z palców to raczej oczywiste. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi Sethcie, nie dla wszystkich jest to oczywiste, dlatego napisałem żeby ćwiczyć palce, bo to ważne. sam sobie uświadomiłem to po jakimś czasie i dopiero wtedy zacząłęm robić postępy szybkościowe. dlatego kolego Pawlos ĆWICZ PALCE!!! :biggrin: pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie ćwiczenie palców można rozpocząć od powyższego filmiku z panem od Drumeo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ćwiczy "z nadgarstka",

to osobno/specjalnie palców ćwiczyć nie trzeba, szkoda czasu,

pracują bez zarzutu kiedy tylko chcesz (takie jest moje zdanie).

 

 

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i proponuje dobrą rozgrzewkę przed graniem :). Mi zawsze siada ręka jak muszę coś z marszu zagrać szybkiego bez rozgrzewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się ćwiczy "z nadgarstka",

 

to osobno/specjalnie palców ćwiczyć nie trzeba, szkoda czasu,

 

pracują bez zarzutu kiedy tylko chcesz (takie jest moje zdanie).

to prawda ale na początku trzeba jednak zmuszać palce do pracy. nawet tomasz łosowski w swojej szkółce kładzie na to nacisk, więc kilka prostych ćwiczeń nie zaszkodzi. :smile: mówię to z własnego doświadczenia, oczywiście z wyrazami szacunku dla wiedzy i umiejętności kolegi Gerarda. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...