Skocz do zawartości
Mokate

Shure SE215 - problem z izolacją

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj przyszły do mnie wyżej wymienione słuchawki. Mam problem ponieważ mój zakup był podyktowany opiniami które można usłyszeć w internecie, głównie o izolacji od otoczenia.

Jednak gdy założyłem słuchawki, włączyłem podkład żeby sprawdzić co i jak to szczerze nie wygląda to w moim przypadku tak jak opisują to chociażby w tym artykule: https://piotrczyja.wordpress.com/2014/08/27/monitory-douszne-shure-se-215-sound-isolating-clear-oraz-ochrona-sluchu/

Odniosę się do cycatu: 'Głośność metronomu możemy ustawić dosłownie na minimalnym poziomie. Podobnie z poziomem muzyki.'

Nie wiem co robię źle ale w moim przypadku aby zestaw nie zagłuszał muzyki musi być ona podgłoszona prawie na maksa. Oczywiście po kilku sekundach zaczynają boleć uszy więc sprawa wygląda nie miło. Przetestowałem już wszystkie załączone gumki, sposoby zakładania, założenie słuchawki pod innym kątem itd. Proszę o pomoc bo nie wiem co robię nie tak a nie wierze że może być aż tak źle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, niemożliwe jest to co piszesz. Jestem posiadaczem wyższego modelu (to samo z zewnątrz) i nie ma takiej opcji, żeby słuchawki nie tłumily wystarczająco dźwięków z otoczenia. Możliwe, ze Twoje ucho jest anatomicznie nietypowe, innej możliwości nie ma. Odciągnij dół małźowiny (w tył, wzdłuż głowy) i drugą ręką wciśnij słuchawkę. Położenie jest bardzo ważne, ma wyglądać w uchu naturalnie dopasowane (kabel w górę), nie odstawać. Pamietaj, zeby kabel prowadzić za uchem. To musi działać. Jeśli chodzi o ból, możliwe, że wszystkie te gumki/gąbki masz za duże. Albo potrzebujesz dłuższego czasu na przyzwyczajenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ból to chodziło mi o to że podkład jest za głośny i nie da się wysiedziec. Spróbuję jeszcze w jakiś sposób w domu no ale w moim przypadku nie wygląda to za dobrze.

 

[ Dodano: 21-05-2015, 19:48 ]

Zrobiłem tak jak mówisz i niestety nadal jest tak samo. Mam jeszcze słuchawki wyciszające Peltor Optime II. Dla porównania wyciszenie shure'ów jest trochę gorsze. Tak powinno być mniej więcej?

 

[ Dodano: 22-05-2015, 18:08 ]

W takim razie słuchawki odsyłam i pokombinuje coś z customami, najwyżej będę skazany na bycie misiem uszatkiem w którymś z modeli Extreme Isolation :razz: . Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję zachęcam do wypowiedzenia się.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa monitory, a nie typowe dokanalowki. Nie wiem dlaczego taki typ przetwornika wiaze sie akurat z taka budowa sluchawki, ale twoj problem moze wynikac z tego, ze nie wkladasz ich wystarczajaco gleboko. Wepchnij je az do mozgu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż spróbowałem jeszcze raz ale nadal to samo. Jak za mocno wepchnę to tak jakby gumka przykrywa miejsce przez które wychodzi dźwięk i nic nie słychać. Jak nic nie wymyśle to w poniedziałek odsyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sily, może Ty po prostu za wiele wymagasz. Stopien izolacji w tej serii jest wysoki, zwłaszcza, że nie są to odlewy. Ja w moich praktycznie moge zapomnieć o zagraniu czegokolwiek na bebnie, jeśli nie mam jeszcze odsłuchu zrobionego na próbie itd - czuje się jakbym był oddzielony ścianą od zestawu. Jeśli zdarza mi się słuchać na nich muzyki z telefonu, to głośności nie mam nawet na połowie podzialki, a do tego obok może toczyć się jakaś głośna dyskusja. Moja rada - jeśli interesują Cię odlewy, to wystartuj od systemów trojdroznych, szkoda zachodu na zabawę ze skromną konstrukcją w wypasionej skorupce. Jeśli nie zależy Ci na estetyce, to bierz nauszniki - np. Beyerdynamic. Szybki montaż na głowie i zawsze trochę mniejszy strach przed skokami sygnału i sprzężeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe bo wiem co słyszę i nie jest to w moim przypadku taki efekt jak mówisz. Jak założę na shury moje peltory Optime II to wtedy mogę się zgodzić, jest takie wrażenie jakby zestaw był za ścianą. Może po prostu mam pecha i monitory douszne mnie nie lubią :-( .W każdym razie już zainteresowałem się jednym z modeli Extreme Isolation, mianowicie EX-29 i zakładam że te słuchawki mi podpasują.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zwyczajnie poproś kogoś, żeby nagrał video, jak instalujesz sobie te słuchawki, bo ja również nie mogę uwierzyć w podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz, EX są ok, tylko zastanów się czy jest sens dawać sporo kasy za tandetne plastiki i średnie brzmienie. Doloz trochę i rozejrzyj sie w Beyerach, AKG itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem już na kilkanaście sposobów między innymi:

http://i.ytimg.com/vi/a6qUNeMWpBQ/maxresdefault.jpg

http://ic.tweakimg.net/ext/i/productsurvey/56749/20565.jpg

http://fanblogs.jp/forestfalco/file/4/c2UyMTUtM182MzA2OTqu.jpg

No ogólnie próbowałem każdego z tych sposobów, za każdym razem wkładałem słuchawki na tyle głęboko ile się da. Nie będę robił filmu bo przecież tu nie ma czego zrobić źle.

No niestety jeśli chodzi o nauszne to w moim budżecie mieszczą się tylko EX i Vic firth'y, vic firth'y odpadają więc wybór jest niewielki. Może macie jeszcze jakieś alternatywy w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywanie EX czy Vicków do takich AKG czy Bayerdynamic nie ma najmniejszego sensu.

Okej - AKG i Bayery grają o niebo lepiej, ale za to Vicki a w szczególności EX 29 tłumią o wiele bardziej!

 

Zatem wszystko zależy od tego, na czym ci zależy najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na tłumieniu. Dobra w takim razie temat na ten momeny zawieszam, zobaczymy jak te EX'y będą się sprawowały.

Pozdro.

 

[ Dodano: 29-05-2015, 19:13 ]

No cześć mam już te EX'y i w tym momencie nie wiem, może za dużo wymagam. W każdym razie gdy mam głośność w telefonie trochę więcej niż na połowie to perkusja zagłusza podkład na tyle, że nie słyszę dokładnie "co się dzieje" w kawałku. Niech ktoś kto ma rzeczone EX'y wypowie się czy tak ma być, w sensie czy podkład ma być jeszcze głośniej.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Shure'ach koncerty i na próbach. Na początku faktycznie nie wiedziałem jak się to wkłada w ucho, ale obczaiłem. Wiadomo, kabel idzie do góry za uchem. Przy graniu na próbach korzystam tylko z shurów, natomiast w domu, gdzie chce ćwiczyć dokładnie do klika (bez zagłuszania przez samą perkę - bo ja wiem co mam grać i kiedy, lecz chce to wypieścić z metronomem, a to wiąże się z tym, że sam "dźwięk" perkusji nie jest mi potrzebny) zakładam na shury słuchawki budowlane za 60zł i wtedy to słyszę tylko klik :D. Poza tym używam też tego jak gram sobie jakieś coverki, żeby dobrze słyszeć nutę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście grywam z Peltorami OPTIME II. Są fantastyczne i mega wygodne. Jakby ktoś szukał w necie w miarę tanio to polecam sprawdzić http://promocjabhp.pl/ . Znajomy polecił mi ten sklep gdy szukałem swoich Peltorków i nie zawiodłem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam se215 i wystarczaja - czasem trzeba zrobic glosniej podkład zeby bebny przegluszyc (ale to wciaz znosny poziom glośnosci).

Dla porownania zwykle sluchawki douszne za 5zł i na to budowlane za 20zł izolują przepięknie. Wiadomo, że komfort zgoła inny, jednak izolacja i selektywność idealna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...