Skocz do zawartości
Sasim

Jaka paczka do naglosnienia stopy???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Pytanie jak w temacie - chce tanim kosztem naglosnic stopę - czy np. taka paczka wystarczy zeby naglosnic stope w malym klubie ?!

 

http://allegro.pl/item431949484_kolumna_aktywna_skytec_12.html

 

a jezeli nie to moze cos polecicie ? jak mowilem cena ma znaczenie - takze - pytanie o jakis niedrogi mikrofon ..

Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy. 12 calowy głośniczek to do gitar/wokalu jak najbardziej. Do basu/bębna basowego chociaż 15 calowy głośnik by się przydał żeby to brzmiało jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi tylko czy nie bede musial kupic jakiegos wzmacniacza ? bo mam mikser samsona i teraz mik do miksera z miksera na glosnik..czy to wystarczy ?! a jednak aktywna zawsze ma jakis wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no paki 1KW.. to trzeba odpalać końcówką mocy najlepiej.. a w tym samsonie to z tego co wiem wzmacniacza chyba nie ma za wielkiego lub nie ma go wcale.. więc nie uniknione jest kupno końcówki/wzmacniacza.. ale mysle że warto.. bo to sprzęt na lata.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może.. ale to nie to co te omnitronici.. :doubt: to jest że tak powiem taki "entry level" to co pokazałeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem jakiej wielkości jest ten klub.Te 2x300 mogą być za słabe.Ja nagłaśniałem jakieś 80-100 metrów kw. na JBL SF25-500rms.Drugi temat to kasa-nie opłaca się kupować tanich no namów bo w niedługim czasie czeka Cię kolejna wizyta w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Nie wiem jakiej wielkości jest ten klub.Te 2x300 mogą być za słabe.Ja nagłaśniałem jakieś 80-100 metrów kw. na JBL SF25-500rms.Drugi temat to kasa-nie opłaca się kupować tanich no namów bo w niedługim czasie czeka Cię kolejna wizyta w sklepie

 

o omnitronicach mówisz? :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś w tym temacie nie kumam. Chcesz kupić głośnika do nagłaśniania samej stopy? A co z resztą? Posiadasz już sprzęt do nagłośnienia "reszty zestawu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stopy tylko głośnik 22", do przejściówki ciężko będzie z głośnikiem 13", a cowbella to chyba tylko głośnikiem z dachu radiowozu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się panowie, ze wasz sarkazm nie jest do końca uzasadniony. Byc może koledze chodziło o coś takiego jak subkick Yamaha'y. A tu jest przepis jak sobie samemu coś takiego wystrugać: http://www.pearldrummersforum.com/showthread.php?t=213641.

Niestety trzeba mieć jeszcze jakiś porządny mikrofon do stopki i jakiś pałermikserek ale idea jest niegłupia.

Krótko mówiąc wydaje mi się, że kolega: ,,wiedział że dzwoni tylko nie wiedział w którym kościele" :lol:

 

[ Dodano: 18-09-2008, 16:56 ]

A i nie przesadzał bym z tą pewnością ze jeśli juz trzeba nagłosnić coś nisko brzmiącego to głosnik musi mieć co najmniej 15 a najlepiej 18 czy 21 cali. Równie nisko może przykopać 10". Zależy tylko jaka i jak i w jakiej paczce została zamontowana. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sarkazm.

Po prostu pytający niech się zmusi do myślenia i zada pytanie poprawnie. Obecna młodzież rzuca półsłówka i myśli, że wszyscy zrozumieją.

 

Pozwolę sobie zacytować rozmowę z pewnym młodzieńcem kupującym naciąg do werbla:

-...e po ile są te...no?

- Które co?

- no tamte

- Ale o co chodzi?

- no te, no...

 

Gregor Wam opowie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o sarkazm.

Po prostu pytający niech się zmusi do myślenia i zada pytanie poprawnie. Obecna młodzież rzuca półsłówka i myśli, że wszyscy zrozumieją.

 

Pozwolę sobie zacytować rozmowę z pewnym młodzieńcem kupującym naciąg do werbla:

-...e po ile są te...no?

- Które co?

- no tamte

- Ale o co chodzi?

- no te, no...

 

Gregor Wam opowie więcej.

 

 

Heh ubawiles mnie :) - www.alcoholica.prv.pl - tu masz fotki tej młodzieży :)

 

Wyraże sie więc jasno :

 

- jestem gitarzystą i wokalista :) -dlatego moje pytania co do spraw związanych z perkusją

bywają "banalne"

- sprzet potrzebny jest TYLKO do nagłosnienia stopy.. a dlaczego tylko? - ponieważ z mojego doswiadczenia wiem ( gram 17 lat w zespołach Metalowych) że w malych klubach bywa tak, że piece slychac, werbel przejscia i blachy rownież a stopy nie ...

tak więc potrzebna jest 1 paczka i dobry mik aby sprawic ze stopa zacznie "chodzic"

Wiem ze naglosnienie stopy to tylko czesciowe rozwiazanie ale zaufajcie mi - są miejsca gdzie na "tony" sprzetu nie ma miejsca !

Większe kluby nagosnienie posidają wiec sprawa jest rozwiązana ... mam nadzieje ze wyczerpująco odpowiedzialem na nurtujące poprzednika pytania:)

 

Wracając do sprawy: jednak nie da sie tak tanio "objechac" jak chcialem ...

Znalazlem taki sprzet i taki zakupimy :

 

http://midi.pl/p3403-SHURE-PG-52-mikrofon-dynamiczny-do-stopy.html

http://midi.pl/p1297-LD-SYSTEMS-LDPN152A-kolumna-aktywna.html

 

 

Przy okazji dzieki za zainteresowanie i porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"gram 17 lat w zespołach Metalowych"

 

Po tylu latach zadajesz jeszcze takie pytania?

Nic Cię te lata nie nauczyły? Myślisz skąd my wiemy różne rzeczy? Bo wiele lat gramy. A Ty grasz i nie wiesz...

Zacznij grać blues.

 

Peace, potraktuj to jako żart ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, sam wielokrotnie używałem tylko kolumny do nagłośnienia bębna basowego, gdyż niskie częstotliwości giną w ogólnym hałasie. Aby cały zestaw dobrze pracował, nieraz wystarczyło tylko nagłośnić basowy i po sprawie.

 

[ Dodano: 19-09-2008, 12:27 ]

Wracając do sprawy: jednak nie da sie tak tanio "objechac" jak chcialem ...

Znalazlem taki sprzet i taki zakupimy :

 

http://midi.pl/p3403-SHUR...y-do-stopy.html

http://midi.pl/p1297-LD-S...na-aktywna.html

 

Hmmm, jeśli mógłbyś nagiąć troszkę fundusze, to polecam ci podobne rozwiązanie, ale z głośnikiem 18.

 

Co do mikrofonu. Nowego nie opłaca się kupować, to żadna rewelacja. Można kupić jego tańszy odpowiednik który niczym mu nie ustępuje http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=112299&grupa=119607 - to niby podróba mikrofonu shure beta 52 - do tego mikrofonu mu daleko, ale tak samo daleko ma Shure PG ;) Więc po co przepłacać. Dołóż różnicę do kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do mikrofonu. Nowego nie opłaca się kupować, to żadna rewelacja. Można kupić jego tańszy odpowiednik który niczym mu nie ustępuje http://muzyczny.pl/pokaz....99&grupa=119607 - to niby podróba mikrofonu shure beta 52 - do tego mikrofonu mu daleko, ale tak samo daleko ma Shure PG Więc po co przepłacać. Dołóż różnicę do kolumny.

Nie zgodzę sie do końca. O jakości mikrofonu do stopy decyduje jakośc i wytrzymałość a przede wszystkim trwałość jego membrany, ktora musi znosić ciśnienie akustyczne rzędu 160 dB. To glównie przez tą membranę dobry mikrofon jest drogi. Z mojego doświadczenia w pracy jako akustyka wynika, że może i owszem brzmienie można jeszcze jako tako porównać ale wytrzymałośc niekoniecznie. Jeden z moich kolegów mających firmę nagłośnieniową bardzo boleśnie sie o tym przekonał jak zaoszczedził na kupnie mikrofonu do stopy. Teraz używa wyłącznie mikrofonów Sennheiser E 602 i E902 oraz Electro-Voice, a w kącie magazynu walają się padnięte Img Stageline i JTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie rozumiem. Jeśli zamierzacie nagłaśniać tylko stopę, to po co kupujecie (albo już kupiliście) szerokopasmową kolumnę? Nie lepiej zaopatrzyć się w jakiś aktywny subik? O ile się nie mylę, nie potrzebujecie głośnika wysokotonowego, chyba, że perkusista bardzo lubi wyraźny klik na stopie. Tylko że do tego celu najlepiej mieć jeszcze drugi mikrofon dla naciągu uderzanego. Zamierzacie może wykorzystywać tę kolumnę do innych celów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę sie do końca. O jakości mikrofonu do stopy decyduje jakośc i wytrzymałość a przede wszystkim trwałość jego membrany, ktora musi znosić ciśnienie akustyczne rzędu 160 dB. To glównie przez tą membranę dobry mikrofon jest drogi

 

Zgadzam się w 100% ale autor tematu przymierzał się do zakupu Shure z serii PG, a to niezbyt rewelacyjne, budżetowe mikrofony, dla tego zaproponowałem jego tańszą alternatywę. Jak fundusze są to oczywiście warto przemyśleć zakup czegoś konkretnego. Mnie bardzo podszedł shure Beta 52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o PG nie zgodzę się z "jankesem". Moim zdaniem na początek w sam raz. Jeśli chodzi o podłączenie stopy pod subbas. Nie skomentuję tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o PG nie zgodzę się z "jankesem". Moim zdaniem na początek w sam raz.
NO dobrze, też zgodzę się że na początek w sam raz, ale po co wywalać więcej kasy, jak za mniej, można mieć dokładnie to samo tylko innej firmy. Nigdzie nie napisałem że na takich mikrofonach nie da się pracować, ale dalej nie rozumiem po co przepłacać, skoro można kupić tańszy odpowiednik, T-Bone BD300 ma takie same właściwości co shure PG (mam oba) a jest sporo tańszy. Na takich mikrofonach można spokojnie koncerty, małe chałturki młócić. Z nagraniami już gorzej, ale przy dobrych przedwzmacniaczach i znajomości realizacji dźwięku, da się coś z nich wykrzesać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o PG nie zgodzę się z "jankesem". Moim zdaniem na początek w sam raz. Jeśli chodzi o podłączenie stopy pod subbas. Nie skomentuję tego

 

Słyszałem już takie rozwiązanie, a nawet grałem na w ten sposób nagłośnionej stopie i powiem, że w małych klubach się sprawdzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma to Wam powiedzieć...

Kolega chce podłączyć mikrofon do stopki pod aktywna kolumnę, lub jakiśtam mikser, pobawić się equalizacją i oczekiwać dobrego brzmienia?

 

Nie wyobrażam sobie nie zbramkowanej i nie kompresowanej stopy.

 

Dźwięk tej dwunastce będzie albo jedno wielkie buuuuuuuuu, albo zwyczajne charczenie.

 

Jeśli chodzi o podłączenie stopy pod subbas. Nie skomentuję tego

 

Święta racja xklimasx,

 

Proponuję rozwiązanie: daj sobie spokój z nagłaśnianiem stopy w małym klubie, rozstawcie porządnie piece, dobierzcie odpowiednio głośność i jazda.

 

Wg, mnie nagłaśnianie samej stopy to pomyłka... Jeżeli dodamy do tego chociażby jeden overhead będzie duuuuużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...