Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale jak on będzie w porównaniu do np rolanda td4...

Nie pytam tu o to ze roland lepszy bo: lepszy/drozszy/marka

Chodzi mi bardziej jak będzie się sprawował np: z kontrolerem hit hatu, czy da rade ustawić nowe talerze pod ten moduł, ile stref osiągnie się na talerzach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nabyłem od pana Kazimierza zestaw wytłumiający do mojej starej DTXPlorer i powiem, że jestem zadowolony, poziom hałasu spadł, może nie do 0, ale jest znacząca poprawa. Poza tym podkładki pod ramę bardzo fajnie nadają się do podłożenia pod statyw pada :)

Rozmyślam teraz nad podmianką pada werbla i może stopy, a może w ogóle zmienię zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile stref osiągnie się na talerzach?

 

pan Kazimierz robi już blachy które mają trzy strefy więc jeśli moduł takowe oferuje to bez problemu je wyciągnie. Kontroler HH też nie będzie sprawiał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi bardziej jak będzie się sprawował np: z kontrolerem hit hatu, czy da rade ustawić nowe talerze pod ten moduł, ile stref osiągnie się na talerzach?

Poswieciłem kika chwil na sprawdzenie wspólpracy moich padów z tym modułem i powiem tak.Wszystkie strefy działaja i sa detektowane przez moduł.Nie uruchomiłem tylko kontrolera hihatu ale nie bede sie wysiłał dłużej.Powiem Panu tak - jesli planuje pan zakup całego zestawu Black Hawk to prosze to uczynic.Wymiana padów na moje nie ma sensu bo nic Pan nie zyska a wyda tylko pieniądze niepotrzebnie. Ten moduł nie pozwala na nic więcej Tyle w tym temacie.Więcej nie bede się wypowiadał w tej materii jesli chce pan wiecej informacji zapraszam do kontaktu tel 501 630 411

ps widzę że jest pan z Lublina a wiec nie tak daleko mnie.,Zapraszam na testy i porównanie,posiadam większośc modułow dostępnych na rynku).Uzyska pan odpowiednią wiedzę i bedzie mógł opisac swoje wrażenia na kanwie własnych spostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o podkładki tłumiące.

Używam twin'a czy pod drugi pedał też Pan wykonuję podkładkę (czy jest konieczna) ?

pzdr Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam twin'a czy pod drugi pedał też Pan wykonuję podkładkę (czy jest konieczna) ?

Tak oczywiscie.Jest wskazana choc niekonieczna..

Na Mikołaja parę fotek ostatnich realizacji..:-)

Grafitowy 12"10"10"12' i centrla 14" oraz natural 12"10"12" 9 centrala 10"

2a8ede89edf0aac3med.jpg

 

ff62034facdb4bb1med.jpg

539ad9830699fb7amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sobie radzicie z "wibrujacym" uderzeniem w pad stopy?

 

Ps. ten granatowy zestaw to wlasnie moj :). Jest niesamowity!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od roku czasu gram na perkusji elektronicznej. Kupiłem alesis dm 10 x kid, no ale pady to poraszka. Dzieki forum trafiłem na Pana Kazimierza i moja perkusja nabiera powoli "sensu"i czułości. Na zdjęciach centrala 22 cale i werbel 12 cali wykonane przez Pana Kazimierza

 

 

 

18641b08233220e0m.jpg

 

2db900d64f315ddfm.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3061e2f403e37150med.jpg

Dig Drum - Custom dla zespolu Atropos - grac na nim bede ja :) - kupiony zeby grac i nagrywac w domu. W planach jest jeszcze upgrade yamahy dp zeby ja przerobic na polelektronika :) czas pokaze.

 

Dig Drum to swietna robota, a Pan Kazimierz to po prostu swietny Fachowiec! Warte każdej zlotowki!

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolor ideał!

A taki?? :razz:

drapane aluminium w odcieniu satyny.Trzeba to zobaczyć w realu bo zdjęcie gubi istotne detale..

 

Dla mnie dalej ten sparkle jest ideałem nawet jeśli wysłał mi Pan próbkę drapanego aluminium a sparkle widziałem tylko zdjęciach ;)

 

 

Wesołych Świąt wszystkim! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Wam aby ten czas świąteczny pozwolił na oderwanie sie chć na chwile od codziennej gonitwy za przetrwaniem, spotkania w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole i wiary w lepsza przyszłośc i aby był ktoś kto na Was zawsze czeka.

Dziekuję za wszystkie życzenia bardzo jestem wdzięczny za wszelkie objawy wsparcia i za Waszą cierpliwość jesli popełniam błedy.

Wesołyćh Swiąt przyjaciele

Kazimierz Stępnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. :)

 

Jestem laikiem w temacie jakichkolwiek bębnów, czy to perkusji (w tym elektrycznej), czy to jakiegoś innego rodzaju. Możliwe, że chciałbym w przyszłości (troszkę dalekiej - z uwagi na to, że dopiero zaczynam zbierać pieniądze, a i zbieram je wolno) nauczyć się gry na tym cudownym instrumencie, jakim jest perka, przy czym zamierzam kupić własny zestaw elektroniczny do bloku.

Czytam tutaj sporo dobrego o DigDrumie, więc trafia on do moich propozycji przyszłych zakupów. Widzę, że kontakt z Panem Kazimierzem jest dobry, ale dość stresuje mnie wizja parokrotnej rozmowy o doborze moich preferencji dot. instrumentu z profesjonalistą, co, jak łatwo się domyślić, mnie trochę odstrasza. :/ Jestem kompletnie zielony. Rozumiecie. Co mam zrobić w tej sytuacji? Jak wygląda proces kupna dla laików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że kontakt z Panem Kazimierzem jest dobry, ale dość stresuje mnie wizja parokrotnej rozmowy o doborze moich preferencji dot. instrumentu z profesjonalistą, co, jak łatwo się domyślić, mnie trochę odstrasza. :/

Powiem szczerze iż nie łatwo mi to zrozumiec...Rzecz normalna jest ze bedąc na etapie początkowym zdobywania wiedzy jesteśmy po prostu "zieloni"..To normalne, ja ostatnio wybierałem odkurzacz piorący do dywanów dla żony co było dla mnie czarną magią ale "posiedziałem" w internecie dotarłem do osób które wypowiadały sie sensownie na ten temat potem kilka rozmów aby upewnic sie czy dobrze zrozumiałem pewne kwestie i od kilku dni pracuje w domu sprzęt Numatic.Nie idealny ale drogą kompromisu wybrany ten.

Uważam że to normalna rzecz i dziwne jest dla mnie jesli ktoś czuje wstyd że czegoś nie wie zwłaszca jesli jest to poczatek jakiegoś etapu nabywania wiedzy.Wstyd dla to jest wtedy gdy ktoś wypowiada się jako fachowiec i poucza innych a wypisuje bzdury.Nie mało tego niestety.

Większoiśc osób od tego zaczyna rozmowe że nie zna się na elektronice i zdaje się na moja wiedze i uczciwośc. DLA MNIE TO WYRÓŻNIENIE.To duża odpwiedzialność aby nie zawieść kogoś kto nam zaufał , a rolą moją jest wybrać sprzęt optymalny dla klienta.Nieraz mówię wprost że wolałbym wykonac dla klienta taki czy inny sprzęt bo na nim zarabiam więcej ale akuratnie dla tej osoby lepszym wyborem jest wersja tańsza.Zawsz staram się patrzeć od strony klienta co dla niego jest lepsze niż dla mnie.Wierze że to zauważacie i doceniacie a ja staram się służyć swoja wiedzą jako wartośc dodana do zakupu.Towar można zakupić w dowolnym sklepie dzisiaj jest wszystkiego pod dostatkiem ale swiadomosc kontaktu z przyjaznym fachowcem jest chyba istotna...

Jak wygląda proces kupna dla laików?

Nie ma takiego pojecia jak "proces zakupu dla laików".Każdy klient jest przypadkiem szczególnym i indywidualnym.Zawsze powtarzam że moja współpraca z klientem nie kończy sie w chwili zakupu ale się dopiero zaczyna.Staram sie być w kontakcie z Wami czy to poprzez forum czy indywidualnie poniewaz ktoś zmienia moduł potrzebuje info czy bedzie OK ktoś zmienia konfiguracje potrzebuje nowe okablowanie itd itd itd,,,

Po ilości zyczeń swiątecznych wiem ze to doceniacie i jestem na włąsciwej ścieżce.

Jestem kompletnie zielony. Rozumiecie. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Mam nadziejże że pana przekonałem jesli nie prosze przeanalizować chocby to forum i na pewno coś Pan dla siebie znajdzie.Droga do wiedzy zawsze usłana jest porażkami i rozczarowaniami zanim znajdziemy swój wymarzony cel.Coś na ten temat wiem po setkach godzin spędzonych na poszukiwaniu nowych rozwiazań.A najwiecej pracy wymagaja rozwiązania wyglądajace na banalnie proste.Kto choc raz próbował wie o czym mówię.

ps Moi Drodzy stałem sie szczesliwym posiadaczem sporej biblioteki podkładów muzycznym z profesjonalnie usunięta ścieżka perkusji z przeróznym gatunków muzycznym dla osób cwiczacych rarytas chetnych wspomoge oczywiscie nieodpłatnie.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy!

 

Pan Kazimierz to znakomity znawca w temacie perkusji elektronicznych!

Jego pomoc w moim problemie jest nie oceniona.

To właśnie dzięki jego wiedzy i doradzeniu w tej chwili cieszę się z gry.

Jak najszybciej do mojego zestawu będę chciał na dobyć werbel,łącznie z padami.Oczywiście produkcji Dig Drum.

 

Dusza człowiek i tyle na ten temat!

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo sukcesów!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestem posiadaczem Dig Druma od mniej więcej pół roku i chciałbym podzielić się z wami moimi osobistymi odczuciami na temat zestawu. Na wstępie zaznaczam, że perkusję kupiłem pod kątem ćwiczeń i od tej strony będę oceniał instrument.

 

61f3b3ddc40a7585med.jpg

 

Zacznijmy od bębnów. Rozmiary to: Werbel 12", HT 10", MT 12", FT 14".

Membrany są ciche, ługi przy werblu nie niszczą się mimo mocnego uderzania (pozdrawiam rockmanów). Rebound jest większy niż przy membranach z akustyka ale komfort gry jest nieporównywalny do zestawów z gumowymi padami. Najmocniejszy punkt perkusji.

 

6db8815de4e31920med.jpg

(Stopa ze zdjęcia jest na sprzedaż, zapraszam na priv)

 

Stopa do ćwiczeń nogi jak najbardziej się nadaje. Jest oczywiście nieco inaczej niż przy akustyku ale do poprawy techniki oraz szybkości uderzeń - super. Jedynym mankamentem, który wiązał się w moim przypadku podczas gry na stopie był pogłos, który przechodził przez podłogę na parter domu (dom szeregowy, zestaw stoi na piętrze).

 

eabf32ecd294e44dmed.jpg

 

W związku z powyższym zdecydowałem się na zakup wygłuszenia stopy autorstwa Pana Kazimierza, co właściwie rozwiązało problem. Przed zastosowaniem wygłuszenia odgłos był, cytuję - "Jakbyś walił młotem". Po wygłuszeniu przy włączonym tv na dole niemal nic nie słychać.

 

919617dfab333269med.jpg

 

Talerze niestety nie są już tak świetne, a raczej - mogłyby być lepsze. Przy grze trzeba sporo wprawy by za każdym razem dobrze uderzyć w "krawędź talerza" oraz "na płasko", szczególnie przy szybszych kawałkach. Dynamika jednakże działa bardzo dobrze. Słabymi punktami jest Ride i HH, ten pierwszy jest mały i pochylony, drugi ma tendencje do obracania się i niełapania dźwięków przy niewielkim otwarciu.

 

Zakup zestawu był i nadal jest dużą wartością dodaną dla moich umiejętności. Dzięki niemu złapałem mnóstwo luzu i pewności siebie podczas gry, ponieważ wcześniej i nadal mam dość ograniczony dostęp do instrumentu. Należy jednak pamiętać, że zestaw elektroniczny nie zastąpi akustyka i nadal należy go postrzegać jako pomoc naukową, całozestawowy practice pad, który pomoże nam w byciu jeszcze lepszym bębniarzem.

 

Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Znalazłem ofertę sprzedaży używanego zestawu DG2 z modułem Rolanda TD3. Obecnie jestem w posiadaniu modułu TD4. Czy jak przepnę moduły będę miał problemy z takim zestawem? Tak na prawdę jestem zielony w tym temacie - chciałbym podłączyć wszystko, usiąść i grać :)

Zastanawiam się nad kupnem owego zestawu bez modułu i dokupienia od Pana Kazimierza kontrolera hi-hat na prawdziwy statyw. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie jestem w posiadaniu modułu TD4. Czy jak przepnę moduły będę miał problemy z takim zestawem?

Nie pod pewnymi warunkiem.

TD4 to nowszy i lepszy moduł(ok 10 letnia róznica w technologii cyfrowej jest wyczuwalna) Co nie zmienia postaci że każdorazowo należy moduł skonfigurowac z padami.To konieczne do poprawnego działania.A za to cenie moduły Rolanda ze dają ogromne możliwości w tej materii.W razie problemów zapraszam na pewno pomogę.

pzdr KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - niestety oferta już jest nieaktualna. Zbieram pieniądze i skontaktuję się z Panem gdy już uzbieram odpowiednią kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...