Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

proszę mi podpowiedzieć do której wersji np.rolanda można porównać to co oferuje Pan Kazimierz.Kilka dni temu miałem okazję posłuchać kolegi który gra już wiele lat na Rolandzie td-6 i wydawał mi sie (laikowi ) taki sobie.

 

[ Dodano: 29-09-2015, 21:27 ]

ps.to była wersja z padami gumowymi.mam ochotę na perkusję dig drum i chciałby aby kapkę lepiej oddawała uczucia od tej Roland td-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę mi podpowiedzieć do której wersji np.rolanda można porównać to co oferuje Pan Kazimierz.Kilka dni temu miałem okazję posłuchać kolegi który gra już wiele lat na Rolandzie td-6 i wydawał mi sie (laikowi ) taki sobie.

 

[ Dodano: 29-09-2015, 21:27 ]

ps.to była wersja z padami gumowymi.mam ochotę na perkusję dig drum i chciałby aby kapkę lepiej oddawała uczucia od tej Roland td-6.

 

W moim odczuciu to TD-11KV przynajmniej, jeśli chodzi o porównywanie do rolanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to takie porównywanie jest poniekąd bezsensowne. Ot można porównać odczucia gry na naciągach siateczkowych, gumowych padach czy piankowych (nie jestem pewien co tam Yamaha teraz ma a zapomniałem co mi mówili jak spory czas temu porównywałem odczucia gry na różnych padach w sklepie).

Równie dobrze można porównać odczucie do najwyższych modeli rolandowkich jak TD30KV. Jak domniemam siatka w padach Rolanda jest taka sama czy to w bębnach z niższej półki czy to z wyższej tylko zapewne inna wielość i rozwiązania konstrukcyjne padów, lecz odczucia gry identyczne.

W każdym bądź razie grać będzie się tak samo czy to ze starszym modułem niższej klasy czy nowszym klasy wyższej tylko możliwości techniczne będą zupełnie inne bo jak wiadomo z lepszym modułem można więcej :)

 

Ale co ja tam wiem skoro dopiero kupuję perkusję u Pana Kazimierza :)

 

 

Edit:

Trochę się rozpędziłem pisząc o odczuciu gry. Jak skonfigurujesz sobie sprzęt taki będziesz mieć ;) są chociażby nowe talerze z 3strefowym ride czy hihat na statywie więc możliwości jest całkiem sporo. W każdym bądź razie wszystko też zależy od modułu bo starsze nie obsługują 3strefowego ride czy też mają mniej pozycji pośrednich w hh na statywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może od którego najstarszego modułu rolanda obsługują one 3-strefowego ride.a?

 

[ Dodano: 29-09-2015, 23:25 ]

juz wiem to raczej td9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wrzucę Tobie nagrania bo piszę w pracy z tel, ale jest gdzieś filmik (również wrzucony na forum) gdzie Pan Kazimierz prezentuje nowe talerze i tam mówi, które moduły rolanda obsługują ten ride.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie wrzucę Tobie nagrania bo piszę w pracy z tel, ale jest gdzieś filmik (również wrzucony na forum) gdzie Pan Kazimierz prezentuje nowe talerze i tam mówi, które moduły rolanda obsługują ten ride.

 

Prezentacja talerzy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie dig drum jest takie dobre w porównaniu do Rolanda czy tylko kwestia ceny? Pytanie do MVA jakie są twoje wrażenia wiem ze pozbyłes se dig drum. cos nie grało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko grało. Do sprzedaży zmusiły mnie pewne życiowe zawirowania. Poświęć chwilę czasu na przeczytanie tematu o DigDrum i wyciągnij wnioski. Ja ten wyrób mogę bez obaw polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Wreszcie ruszył temat z podkładkami wytłumiającymi wibracje( poprawiona wersja) i myslę ze to jest to.Postaram sie wrzucic na dniach filmik z pokazanym zakresem tłumienia.

pzdr KS

b31a65d3c4689707med.jpg

71e144ebdb4cc558med.jpg

482907d9b112c30cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od kilku dni posiadaczem perkusji Pana Kazimierza.

Po prostu rewelacyjne wykonanie. Kontakt, jak już było wspominane w tym wątku, z panem Kazimierzem super. Jeżeli są jeszcze osoby które się zastanawiają nad wyborem perkusji elektronicznej to tylko ten zestaw. Co prawda jestem początkującym 'zaczynaczem', ale jeżeli chodzi o elektroniczne zestawy to ogrywałem alesis, yamahe miałem dawno temu pożyczoną na kilka tygodni oraz w sklepie muzycznym grałem kilkanaście minut na rolandzie. Ten zestaw siateczkowy jest o niebo lepszy.

 

Dla mnie ważną sprawą był wygląd, ponieważ perkusja jest w pokoju głównym i chciałem, żeby nie wyglądała jak zestaw z lidla, tylko komponowała się dobrze z wystrojem i u Pana Kazimierza można dowolnie kombinować według własnego uznania.

 

Po prostu polecam dla jeszcze nie zdecydowanych.

 

 

dd1.jpg

dd2.jpg

dd3.jpg

dd4.jpg

dd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na krótki filmik zobrazowujący działanie podkładek do tłumienia wibracji czyli tego co słysza Wasi sąsiedzi.Testy zrobiłem najprostszą metoda mocując czujnik w niedalekiej odległości od centrali i uderzałem z w miare jednakową siła pedałem.Róznica jest diametralna co pokazuje wykres.Różnica która słyszycie i widzicie to wytłumienie drgań a nie róznica głośności.Ta jest stała i ona nie prziebija się poprzez sciany czy stropy tylko te wibracje które zestaw podkładek skutecznie eliminuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Chciałbym spytać czy jest możliwość podpięcia Rolanda TD-6 do laptopa w celu nagrywania? Jeżeli znacie jakieś opcje to proszę o pomoc :) Tak chodzi oczywiście o zestaw Dig Drum :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest. Możesz nagrywać przez usb nutki MIDI przy pomocy jakiegoś programu DAV, albo podpiąć zwyczajnie jackiem MODUŁ -> Komputer do wejścia liniowego i nagrać dźwięk z kabelka jakimś programem do nagrywania dźwięku, np. audacity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek w lepszej jakości(niestety piękny stalowy kolor tomów zniknął pod wpływem lampy...:-) Rózne wersje ramy i kolory do wyboru.

 

1. wersja ramy PRO kolor silver metalik pady 12"10"10"12"

 

70f5b47db2183382med.jpg

 

2.Rama standard pady 12"10"10"12"

 

bd30a22ec171f962med.jpg

 

3.Rama PRO czarna pady 10"8"8"10".

 

f0444dab433928b8med.jpg

 

pozdrawiam Kazimierz Stępnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od soboty posiadam zestaw od Pana Kazimierza, nic nowego do tematu nie wniosę, jeśli powiem, że polecam każdemu ten sprzęt, wygląda świetnie, pad stopy sprawuje się rewelacyjnie, całość jest na tyle cicha, że gdyby nie wibracje przechodzące po cienkim stropie z twina, to można by na nim łoić nawet w środku nocy, ale z tego co widziałem już i na to jest patent w postaci podkładek.

Kontakt z Panem Kazimierzem również zasługuje na dużą pochwałę, wszystko załatwione szybko, sprawnie, moduł Alesis'a DM5 skonfigurowany na miejscu, także sprzęt gotowy do grania od razu po powrocie, profesjonalne podejście do klienta, każdy problem czy niejasność można rozwiązać momentalnie :) Po prostu polecam :)

 

1b3df236ef4ad260.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

W związku z pytaniami o mozliwości uograde swojego zestawu lub mozliwość zakupu samego setu padów bez ramy informuję ze oczywiscie tak.Na ponizszych fotkach zobaczycie własnie takasolidna przeróbke zestawu KX9 z wykorzystaniem tylko modułu oraz ramy ale także z moimi modyfikacjami.

Konfiguracja setu to centrala 18" werbel 12" i tomy 2 x 8" 10" 12"

 

0cbcb141734b6683med.jpg

0b7317986e5d6367med.jpg

 

aee481bb59bca6b4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać zupełnie normalnie. Pad to pad - wpinasz do modułu i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...