Skocz do zawartości
nylon555

mój pierwszy polmuz :)

Rekomendowane odpowiedzi

elo to moja pierwsza perkusja i pierwszy post na tym forum(nazywam się Maciek i mam 16 lat)... powiem tak nie wyglądało to najlepiej dgy ją kupiłem na allegro bo kosztowała 150 zł ... oto ta aukcja: http://allegro.pl/item127950266_perkusja_polmuz_dla_poczatkujacych_bcm_.html

Ostro sie zabrałem do roboty lubie majsterkowac i chcialem doprowadzic ja do porzadku. Kupilem okleine i chyba od razu wyglada lepiej. odmalowalem roze czesci, zreperowalem kocioł, tomy trzymają sie na częsciach ramy rowerowej ze starego rometa z garażu :P(bo wczesniej nie bylo mocowan od holdera ale jest juz ok), bardzo wazna sprawa to doprowadzenie do stanu dzialania stojaka na hi hat. W zestawie byl sam stojak bez mechanizmow, ale sam wszystko zrobiłem przy pomocy paru rurek, gwintsztangi i sprezyn :) widac na fotografii i jakos to wszsytko dziala :). Dokupilem hi hat power beat za 80 zł, potem tez za 80 zł kupiłem Ride Meinl Marathon N12 20 cali, za statyw użyłem stary statyw do ekranu od projektora.. troche go przerobilem i dziala spoko :) W zestawie byl crash Piaste ale tak cholernie pekniety ze nic z niego nie bedzie... blony sa troche poklejone ale są wporządku... werbel okleilem na czarno i naprawilem maszynke od spręzyny bo przedtem trzymala sie ona na sznurówkach... :P tu i tam dopicowałem itp... na okleine wydalem 45 zł ale przynajmniej jakos sie prezentuje bo wczesniej miala brzydki kolor i byla pomazana jakimis szprejami ... potrzebuje jeszcze przedni naciąg, śruby i obręcz 20 cali do centrali... a i jeszcze 2 lugi polmuzowskie. Ocencie sami, bo zeby tak wygladała musialem wlozyc 3 dni pracy NON STOP. Nie mam narazie kasy ale jak coś bedzie mam w planach kupna jakiegoś crasha... oglądałem zestawy tu na forum po kilkanascie talerzy itp i pewnie ich wlasniciele smieja sie z tego co ja mam ale to cud zemam perkusje bo rodzicow trudno przekonac... Najwazniejsze ze mi sie ona podoba :)

post-1177-15035149848009_thumb.jpg

post-1177-15035149848357_thumb.jpg

post-1177-15035149848686_thumb.jpg

post-1177-15035149848894_thumb.jpg

post-1177-15035149849088_thumb.jpg

post-1177-1503514984927_thumb.jpg

post-1177-15035149849531_thumb.jpg

post-1177-15035149849742_thumb.jpg

post-1177-15035149849928_thumb.jpg

post-1177-15035149850114_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się łezka w oku zakręciła jak sobie przypomniałem mojego kochanego polmuzika w perłowej okleinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nylon555, Fajnie że zabrałes się za remont bebnów. Koszt bardzo niski a jak się okazuje można za taką cenę jakoś zacząć. Piszę jakoś, gdyż to do porżadnych bebnów bardzo daleko. Bynajmniej nie mam nic złego na myśli - jak na strat jest dobrze.

Z jednym wyjątkiem - koniecznie pozmieniaj naciągi na nowe bo inaczej nie pograsz.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak kasa bedzie a gwiazdka sie zbliza :> to cos sie zrobi... co to znaczy zenie pogram gdy nie wymienie naciagow? (wiem ze to nie znaczy doslownie)a i wszystkie mam wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nylon mam cały zestaw polmuzowskich lugow do sprzedania .. od centrali i tomow , sróbki wkretki wykreti i inne duperele .. co ty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy zenie pogram gdy nie wymienie naciagow? (wiem ze to nie znaczy doslownie)a i wszystkie mam wymienic?

 

Masz wszystkie naciągi poklejone taśmą co kompletnie zabija jakiekolwiek możliwe brzmienie, jednak jak sie domyślam, poklejone są dlatego że są popękane... więc musisz wymienić bo nawet nie tyle brzmienie co odbijanie pałek czy bijaka bedzie zupełnie niewłasciwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na lato :) potrzebował bym 3 lugi na centrale i wszystkie śruby tez na centrale, a nawet jeszcze jadna bo mi brakuje od drugiej strony :) napisz na priv cos wiecej pozdrawiam ide spac :)

 

[ Dodano: 02-11-2006, 13:12 ]

co to znaczy zenie pogram gdy nie wymienie naciagow? (wiem ze to nie znaczy doslownie)a i wszystkie mam wymienic?

 

Masz wszystkie naciągi poklejone taśmą co kompletnie zabija jakiekolwiek możliwe brzmienie, jednak jak sie domyślam, poklejone są dlatego że są popękane... więc musisz wymienić bo nawet nie tyle brzmienie co odbijanie pałek czy bijaka bedzie zupełnie niewłasciwe.

 

wiem wiem.. tylko ze naciagi kosztują :doubt: :/ ale gwiazdka sie zbliża :cool: i cos sie wykombinuje. Jako pierwszy idzie naciąg na centrali bo z nim jest najgorzej... te w tomach jeszcze do wytrzymania a w werblu zalozyłem dość dobry remo ambasador czy jakos tak. Na allegro sa tanio naciągi power beat, ale to ze sa tanie moze nie znaczyc ze sa dobre, polecacie je? Bo reszta kupe kasy kosztuje...

post-1177-15035149850295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nylon555 nie kupuj naciągów power beat! szkoda pieniędzy nawet jezeli są to niskie kwoty. Postaraj się uzbierać na attacki sa tansze niz remo czy evans ale dają rade. Za naciągi Attack Medium Clear w konfiguracji 12, 13, 16 i 20 medium coated zapłacisz ok 170 zł [jezeli sie nie myle to dokładnie 178zł w sklepie avant] nie jest to duza kwota jak na naciągi a bedziesz miec cos konkretnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej na chodzie tylko naciag troche skopany ale daje rade :P ja mialem sprezyne od werbla na sznurówce ale naprawilem to maszynke.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. gdzie można dostać taką okleine? (albo podobną, lub w ogóle okleine). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z artykułami meblarskimi. Duży wybór pewnie i w internecie gdzieś jest. Wpisz w google: +okleina +sklep.

 

A co do tematu to ładnie go zrobiłeś, okleina ładnie się prezentuje. A hihat jest naprawdę genialny, należą Ci się gratulacje. A co do zestawów innych (pełno blach itd) to nie tylko Ty masz takie wrażenie, dlatego do tej pory nie dałem swojego zestawy tutaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie z artykułami meblarskimi. Duży wybór pewnie i w internecie gdzieś jest. Wpisz w google: +okleina +sklep.

 

A co do tematu to ładnie go zrobiłeś, okleina ładnie się prezentuje. A hihat jest naprawdę genialny, należą Ci się gratulacje. A co do zestawów innych (pełno blach itd) to nie tylko Ty masz takie wrażenie, dlatego do tej pory nie dałem swojego zestawy tutaj;)

 

masz Amati Lignalone? 100% orginał? pokaż pokaż, nie ważne ze blachy czy coś... pokaz :smile:

 

Taką okleinę można dostać na allegro.pl po dość promocyjnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema. gdzie można dostać taką okleine? (albo podobną, lub w ogóle okleine). Pozdro

 

ja kupiłem okleine w Liroy Merlin po 11,95 za MB, szerokość 90 cm. Wziołem 3,5 m i spokojnie wystarczylo nawet jeszcze zapas został. Znajziesz tam całąs ścianę wzorów kolorów i w ogóle... Ja kupiłem jedną z droższych (wzór mahoń). Na początku bardzo spodobała mi sie okleina w stylu ryflowanej blachy. Nalazłem nawet zdjęcie z perkusją, która tym oklejono... Niedługo wstawie nowe fotki jak wloze jeszcze troche pracy w sprzecik. W najblizszym czasie wymieniam wszystkie naciągi na remo (prawie nówki) doprowadziłem juz do porządku naciąg na centrali (ten poklejony) jakis debil zakleil caly naciąg a pekniecie ma z 4 cm :|:| zdarcie taśmy i wyczysczenie kleju po tasmie zajelo mi godzine :/. Te stare naciągi w tomach i kotle wstawie je jako dolne bo zdobyłem lugi i kupuje obręcze. Mam nadzieje ze nowe + dolne naciągi poleprzą dźwiek :) a no i juz rozgladam sie za przodem od centrali. Ogólnie powinno sie ładnie prezentować.

post-1177-15035149850401_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten set wygląda... kosmicznie :)

 

Ale jakbym miał przerabiać, to na jakąs inną okleiną. Moze wróz drewna (jak Twoja) albo jakis jednolity kolor. Ale idzie cos ciekawego wyciągnąc z bebnów które juz swoje przeszly i pamiętają głeboki PRL :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo panowie przy odrobinie szczescia jutro przujada do mnie prawie nowe naciagi remo, wszedzie pozakladam, oraz dorobie wszedzie dolne naciagi (w tomach i kotle) powedzcie mi czy na tomy lepiej wziac power beaty nie klejone bardzo malo uzywane, czy te troszke poklejone remo które mam aktualnie jako gorne naciagi? a no i jeszcze musze wyszlifowac krawedzie bebna... W przypadku gdy bede mial podwojne naciagi, nie bede potrzebował takich dziur jakie są w werblu i centrali żeby, powietrze mogło "uciekać"? Mam nadzieje ze podwójne naciągi poprawią brzmienie.... będe miał też przednią obręcz w końcu i chyba kupie takiego power beata na rezonat z przodu, nie wiem czy robic w nim dziure....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! Poszukaj tematu o Power Beatach, zanim zdecydujesz się popełnić największy błąd w Twojej karierze perkusisty ;) Power Beat nadaje się, owszem, ale jako Frisby rzucane psu na spacerze, nigdzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :smile: Zaszło sporo zmian... a mianowicie nowe naciągi remo clear UT, zpupełnie inne bębny :D:D stwierdziłem ze nie warto juz chyba pakowac kasy w dolne naciagi... a z resztą nie wiem :) wypowiedzcie się czy warto... aa no i kupiłem sobie hi hat paiste 302! jestem z niego zadowolony no i nareszcioe mam hata bo dlugo nie mialem... został mi jeszcze ten nieszczęsny przód centrali (potrzebuje naciąg na rezonat 20" i obręcz 20"!) rozglądam się też za jakimś crashem...

 

pozdrawiam !

 

[ Dodano: 22-11-2006, 18:50 ]

a no i zapomniałem dodać ze zrobilem porządek z naciągiem od centrali :)

post-1177-15035149854143_thumb.jpg

post-1177-15035149854402_thumb.jpg

post-1177-15035149854626_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak polmuz dla poczatkujacego jak znalazl ciezko chyba znalezc bebniarza ktory nie miał stycznosci z ta polska produkcja ja do dzisiaj mam swojego pierwszego polmuza swoja droga wygodni ci sie gra z takim ustawieniem tomow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...