Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko :D

 

mam 14 lat i oczywiście chcę nauczyć się grać na perkusji.

Mój brat "ufundował" mi pałeczki (w zasadzie nawet nie wiem jakie O.o i nie jestem pewna czy on pamięta). Obecnie zastanawiam się nad kupnem padu do ćwiczeń. Odpowiedzi na moje pytania na razie udzielał mi internet, ale nie w każdej sprawie mi doradzi...

Kolega, który powiedział mi o tym forum mówi, że pad nie warto kupować (sam uczył się grać na lekko wybrakowanej perkusji ćwicząc ołówkami...)

 

Proszę Was o opinię :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli mieszkasz w bloku, to jak najbardziej warto celować w pada. Nawet, jakbyś mieszkała w domu, to na początek najlepiej jest kupić pada i nauczyć się techniki werblowej, bo dzięki temu szybciej później opanujesz zestaw oraz będziesz mogła grać bardziej skomplikowane rzeczy. Ogólnie bardzo polecam kupno pada.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem odrazu na zestawie, ale i tak co dziennie cwiczyłem technikę werblową pozostały czas poswiecałem na technike grania stopą i hh. Jednak jezeli mieszkasz w bloku, to najlepiej kupic pada i metronom; gdzies na forum ktos podał link do "sticks control" i mozna zaczynac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, kupuj pada, jakis statyw pod werbel do tego i jedziesz. ew jeszcze jakas zwykla stopke zeby postukac w lozko (ja tak cwicze w bloku ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, kup pada ewentualnie jako alternatywę możesz wykonać własnego z podkładki pod mysz lub paletki od pingla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie bezkarnie włączyć się do rozmowy i zadać pytanie który pad byłbym dla mnie najlepszy jestem początkujący.

 

http://www.mastersound.pl/index.php?akcja=opis&iKatId=58&iProdId=7454

 

http://drumcenter.pl/product.php?id=159_HQ-Percussion-Sound-Off-Pad-14

 

czy może jakiś jeszcze inny do 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem pada vic firth 6" i jesli chodzi o odbicie to super, ale byl troche za maly. teraz mam takiego samego tylko ze 12", montuje go w statywie pod werbel i polecam go z czystym sumieniem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rock n' rollu kupiłem pada HQ 7' za 69 zł ;) Odbicie ma zbliżone do werbla, nie jest za głośny i jest mobilny. Więc daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna zrobic pada samemu??

 

Bo mam taka kmine zeby zrobic taka obrecz z listewek w ksztalcie osmiokata foremnego.

I na to cos naciagnac, jakas gume albo pianke.

 

Co myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mozna zrobic pada samemu??

 

Bo mam taka kmine zeby zrobic taka obrecz z listewek w ksztalcie osmiokata foremnego.

I na to cos naciagnac, jakas gume albo pianke.

 

Co myslicie??

 

Nieee to nie będzie dobry pomysł, lepiej do dechy przykleić choćby podkładkę pod mysz. Mam pada HQ za którego dałem 100zł, z ciekawości porównałem z podkładką, okazało się, że odbicie jest baardzo podobne.

 

Najlepiej sprawdź tutaj

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=5186&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA desce. Guma użyta w tym (czy innym) padzie musi miec twarde podłoże, bo inaczej nie będzie spełniac swojego zadania.

 

Kiedyś, kiedyś zrobiłem sobie "pada" z okrągłej formy na ciasto, na którą przy użyciu taśmy naciągnąłem gruba folię :badgrin: Do tego miałem pałeczki od cymbałków i dawało to rady - odbijało dobrze i nawet brzmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista.. zawsze można wykombinować pada za grosze, a nawet za free jak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drumboy jesteś dziewczyną?

 

Za koszty wysyłki mogę Ci dać gumę perkusyjną w rozmiarach coś 10x10cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jestem dziewczyną :biggrin:

 

a ew w jakiej cenie? ;> tzn. planowałam go kupić jutro ale zwsze moe się przyadać :)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Przede wszystkim to witam Cię drumboy;) Co do Twojego qmpla to nie słuchaj go, oczywiście że warto kupić pada, a granie ołówkami to nie granie tylko jakaś marna imitacja i nie przyniesie żadnych efektów ponieważ ołówki są nieporównywalnie mniejsze i lżejsze od pałek. Co do kupowania statywu i stopy jak tu ktoś napisał to sprawa jest trochę bardziej złożona. Ogólnie statyw specjalnie pod pada to dla mnie strata kasy bo nie daje to praktycznie nic a jeśli mieszkasz w bloku to będzie przenosił drgania w podłoge więc zdecydowanie odpada, to samo ze stopą, raczej do bloku się nie nadaje chyba że masz wporządku sąsiadów, dostawianie jej do łóżka tez mija się z celem, na późniejszym etapie gry to wszystko jedno po czym walisz ale na początku możesz mieć problemy z przestawienie się ze stopy przy Twoim łóżku na stopę przy centrali... pada można oczywiście zrobić samemu ale trzeba bardzo uważać nie użyć materiałów których odbicie za bardzo różni się od odbicia werbla, ogólnie to nie polecam tego typu eksperymentów, lepiej wyłożyć trochę kasy i mieć porządnego, pewnego pada. Ja osobiście polecam HQ 12' i wszystkie pokrewne (VF 12' tez powinien byc dobry), dałem za niego 105 zł (teraz już stoją po prawie 160) ale nie zamieniłbym go na nic innego. Nie kupuj zbyt małego pada (np 6 calowych) bo wbrew opiniom że wtedy wyrabia się precyzja nie daje to prawie nic a jedynie zmniejsza komfort grania, na początku jest to szczególnie uciążliwe. Odradzam też wszystkie tanie dziadostwa do 70 zł, z reguły są głośne i nie spełniają swojego zadania... to samo z padami z naciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź jest nacechowana znowu własną opinią i nie dopuszczasz innych ewentualności.

 

Żaden pad stopy produkowany przez firmy perkusyjne nie spełnia norm o których mówisz, za to DIY tak.

 

Nie wiem jakie masz doświadczenie w tej materii, ale wydaje mi się, że żadne i tylko mówisz aby mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja wypowiedź jest nacechowana znowu własną opinią i nie dopuszczasz innych ewentualności.

 

Żaden pad stopy produkowany przez firmy perkusyjne nie spełnia norm o których mówisz, za to DIY tak.

 

Nie wiem jakie masz doświadczenie w tej materii, ale wydaje mi się, że żadne i tylko mówisz aby mówić.

 

a więc faktycznie wydaje Ci się :cool: Ej to chyba normalne że pisze we własnym imieniu a nie w czyjmś? Więc chyba wyrażam swoją opinie tak? Co w tym dziwnego? Oczywiście że dopuszczam inne ewentualności co nie znaczy że muszę podzielać zdanie wszystkich tylko nie swoje, nie widzę w tym nic złego a Ty robisz z igły widły. Z doświadczeniem również Ci się wydaje ;) Nie jestem jakimś mega obeznanym drummerem ale kombinowania mam za sobą dużo, próbowałem przeróżnych rzeczy, grałem na wielu sprzętach i staram się podzielić swoimi doświadczeniami z nowym userem... yyy po raz kolejny nie widzę w tym nic dziwnego :) Jakbyś wiedział coś więcej na temat budowy łóżka to byś się kapnął że z reguły łóżko tapczan czy cokolwiek po bokach ma miękkie obicie które tłumi każde uderzenie... na tym się nie da grać ale jeśli twierdzisz inaczej to powodzenia. Za to pady są stworzone... do grania czyż nie? Jeszcze jakieś nieścisłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...