Skocz do zawartości
bnov89

Amati czy nowy zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam perkusję amatkę i zastanawiam się nad jej odnową. Trzeba by było w niej wymienić wszystkie naciągi. Kosztowałoby mnie to z jakieś 600zł-700zł czyli 2x mniej niż nowy zestaw bowiem myślę o nowych garach w cenie około 1500zł. Jednak nie jestem pewien czy da radę z niej wyciągnąć jakieś przyzwote brzmienie. Moje pytanie brzmi: Czy ma jakiś sens odnowa Amatki czy lepiej kupić nowe gary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myslze nie ma sensu kupować nowych bębnów do 1500 zł. Albo odnów sobie ta Amatke, albo kup cos używanego, bo tu juz do 1,5k mozesz dostac cos fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wymiana naciągów w amati trochę kosztuje, ale zauważ, że w nowej perkusji też je wymienić trzeba (większość to praktycznie "atrapy").

 

Amati to dobra perkusja, jak wymienisz naciągi, ładnie nastroisz to wg. niektórych będzie brzmieć lepiej niż np. everplay czy inne tańsze perkusje.

Trochę wkładu w remont (więcej cierpliwości tu już niż kasy) i będzie również ładnie wyglądać.

 

Zamiast nowej perkusji kup te naciągi, potem talerze, hardware. A jak już uzbierasz na jakiś lepszy zestaw to wtedy go zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwiedz 'jak przemalowac bebny' poczytaj troche i popatrz ile osob jest zadowolonych z remontu. Wiekszosc osob stamtad ma amati jesli sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze byl temat "pimp my drums" czy cos w tym stylu. tez warto odwiedzic

 

odpowiadajac na pytanie w pierwszym poscie: tyko amati. wprawdzie za 1,5k kupisz juz uzywana oczyiscie yamahe stage custom, tylko ze bez werbla, hardwaru i blach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Do świąt uzbieram troszkę kasy to zupgrade'uję Amatkę. Jak się nie uda to będzie na Was:) Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amati to naprawdę perkusja która potrafi zagadać - zabierz się za remont ale tylko pod warunkiem ze masz cierpliwośc i nie zrobisz tego na odpierdziel.. jezeli tnie masz nerwów to sie nie zabieraj :smile: gdzies na tygodniu wrzuce fotki mojej amatki po remoncie generalnym, to zobaczysz co mozna wymodzić [troche kasy kosztowało ale warto!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co powiedzieć. Ja swoje amati mam tydzien ,za bardzo sie na tym jeszcze nie znam ale koledzy którzy grają juz pare lat bardzo dobrze ją ocenili. Ja na swojej perce mam prawie wszystkie naciągi remo i brzmi o niebo lepiej niz ever play na którym miałem pare lekcji (kosztował niecałe 1300zł). Jezeli masz obustronne naciągi na swojej amatce to radze je wymienic wtedy będziesz miał brzmienie jak z bajki ale jezeli masz jednostronne takie jak ja:) to i tak po wymianie naciągów ,dzwięk bedzie lepszy niż w perkusjach za 1500zł. Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym został przy remoncie. Ja miełem taka sytuacje ze nie miałem bebnow wiec zestaw sonora (force 505) był moim pierwszym zakupem - kupiłem za 1k z naciagami remo i hardware... w sumie nie załuje, ale mysle nad czyms innym w dalekiej przyszłosci. teraz blachy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przymierzam do remontu mojej amati, gdzies na forum są zdjącia jak jeden z forumowiczów zdjął okleinę i zmienił naciągi . Wg mnie cudnie wygląda, wizualnie idealnie:D A ponoć i brzmienie dobre. Myślę, że warto się wysilić i dokonać zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym remontowal to co mam!!! Ja swoja poprawilem i jest na prawde porzadnym sprzetem. Jakby co to moge Ci pomalowac. Na sam lakier daje 3 lata gwarancji. Kolor do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z dolnego slaska a co do ceny to w zaleznosci ile trzeba materialu wlozyc. Perkusja bedzie szpachlowana, podkladowana, potem kolor i lakier bezbarwny. Mozliwy jest matt, polmat, brokat i takie rozne dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami sobie pomalujcie!!! przeciez to jest frajda grac na bebnach ktore sam zrobiles [prawie]... wystarczy troche cierpliwosci i poczytac o własciwosciach drewna, lakierów, oklein..itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Sam wiem o co chodzi, bo ja swoj sprzet sam odnowilem. Oglaszam sie bo nie kazdy ma mozliwosc nakladania farby metoda natryskowa. Proponuje profesjonalne materialy a nie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kazdy ma mozliwosc nakladania farby metoda natryskowa

 

no własnie...ale ja chyba niebede jej malowal tylko za jakis czas kupie jakis profesjonalny sprzet (na amati chce sie tylko nauczyc dobrze grac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko że ja jestem z podlasia:) A to kawał drogi tak więc poszukam kogoś bliżej jeśli chodzi o wygląd perki albo sam popróbuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście doradzałbym jak niektórzy powyżej Amati. Sam na początku wakacji kupiłem te bębny i jest to pierwszy zestaw jaki mam - dopiero uczę sie grac. Również 'musiałem' wymienic naciągi (bo te które zastałem miały olbrzymie 'kratery') na Attacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Amati i generalnie nie narzekam... poza tym kupiłam je od kumpla, który potrafił zagrać na nich tak konkretnie, ze nie jeden drogi, nowy zestaw się chowa. Jeśli chodzi o naukę i poziom średnio zaawansowany (tak to nazwę - przepraszam jeśli nieodpowiednie słowo zostało użyte:P) to nadaje się. A oprócz tego sama możliwość "dopieszczenia" swojego sprzętu, odremontowania go też ma swój urok! Na takim zestawie można się wiele nauczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam amati bo stwierdzilem ze nie ma sensu kupowanie na poczatek czegos nowego!

takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam amati bo stwierdzilem ze nie ma sensu kupowanie na poczatek czegos nowego!

takie jest moje zdanie

 

Brawo chłopie! Twoje słowa powinno się oprawić w złote ramki :) Kiedy dysponuje się niewielką kwotą i nie jest się pewnym, czy tak naprawdę bębny to nasza pasja życiowa, to właśnie Amatka jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...