Skocz do zawartości
Morion

Doppler Drums

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w ostatnim czasie natknąłem się na bębny austriackiej firmy Doppler Drums nie znalazłem w sieci o nich żadnych informacji ani nic podobnego. Szukałem tutaj na forum i również nic. Tak się składa że mogę kupić taki oto właśnie zestaw i w najbliższym czasie będę miał okazje go ograć. Ale wcześniej chciał bym zasięgnąć rady i zapytać czy ktoś wgl coś takiego widział lub na tym grał?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czy ktoś ma może namiary na jakiś sklep z ofertą tych bębnów? Z tego co szukałem to ciężko o takowy.

 

Aha no i zestaw nad którym się zastanawiam to chyba "economic series" ale nie jestem tego pewien. Nikt na tym nie grał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Tomkiem z Drum Store, on będzie wiedział coś na temat tych bębnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał dalej i popytam. Jeżeli ktoś by coś jeszcze wiedział niech da znac bo warto było by zebrać jakieś informacje an temat tych bębnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drumstore jest zakładka doppler drums w zestawach akustycznych, ale nic tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram na hh Colorsound Series tejże firmy- ale na podstawie samego hihatu nie mogę powiedzieć czy firma produkuje dobre gary ofkorz- same blaszki bardzo sobie cenię i nie zamieniłbym tak szybko na nic innego. Jak poprzednicy mówią, ta "Economic Series" nie bedzie niczym zachwycającym- zestaw stworzony po to aby za 500 czy 800 zł stworzyć gary które udają instrument, a nawet po grubszych przeróbkach nie dadzą z seibie chociażby pełnego brzmienia. Ja natrafiłem na podobny model ( a któżby na takich nie grał) firmy Black Beat- z opisu Twojego wnioskuje że to Economic Series przypomina to na czym obecnie sam się katuję. Słowem- kup a będziesz promował shellsety z ChRL. Nie lepiej poobczajać na allegro używek ze średniej półki? Jak możesz to kopsnij zdjęcia, najlepiej z garami bez obręczy, spojrzymy co tam w garach piszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam żądnych zdjęć, ale an dniach będę mógł je po prostu zobaczyć i pograć.

 

A z tego co się dowiedziałem na ich temat to warte uwagi były 4-5 lat temu a teraz po prostu jest wiele więcej ciekawych rozwiązań itp. Warto im się przyjrzeć ale trzeba być ostrożnym bo nie wiadomo jak się uchowały, na dłuższe użytkowanie odpadają. Ale myślę że i tak bym je za jakiś czas zmieniał. Zobaczymy gdy już je obstukam to napisze coś więcej.

 

[ Dodano: 11-11-2009, 15:21 ]

Tak więc:

Wersja którą oglądałem to "economic series". W komplecie były paiste 302 plus.

Słaba stopa (na dopplerowym naciągu) strojona na 6 kluczy. To najwiekszy mankament bo reszta bębnów jest bardzo ciekawa jak na początkujacego.

 

Bardzo miłe wrażenie robi werbel Doppler drums z naciągiem remo weatherking.

Gdy będę miał okazje zamieszczę jakieś zdjęcia, bo ostatecznie go zakupiłem:)

 

Słowo końcowe co do Dopplerów to bębny same w sobie bez rewelacji troszkę podstarzałe. Ale jeżeli były dobrze przechowywane i zainwestować troszkę w naciągi oraz lekkie modyfikacje strojenia stopy. To w sam raz dla początkujących aby ich nie zniechęcać do gry, cena brzmieniem itp.

 

Ja osobiście jako świeżak jestem zadowolony:) A grałem na wielu zestawach o wiele lepszych od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...