Skocz do zawartości
Piotrq

Pęknięcie blachy

Rekomendowane odpowiedzi

j.w. Blacha to nie tylko kawałek materiału z napisem, lecz jej profil, różna grubość (od bella po krawędź) no a tym bardziej w wyższych seriach naprężenia wewnątrz blachy które nadają jej charakter, więc toczenie jest porównywalne z obcięciem człowiekowi kończyn i kazaniu mu np prowadzić samochód (przepraszam za drastyczny przykład) :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszyskim ;-)

Ja kupilem na alegro hh meinl meteor, okazalo sie ze jest pekniecie ale gosc co go uzywal

mial zamieniony bottom i top. teraz mam pekniecie na ok 2-3 cm na dolnej czesci hh...

zostawic tak jak jest czy moze walczyc z peknieciem?

a swoja droga czy hh to dwa crashe czy jakos inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej

a pęknięcie czym prędzej zneutralizuj - w hi hacie najlepiej nawiercając blachę w miejscu gdzie kończy się pęknięcie, nie ma sensu wycinać blachy od hi hatu. no i zostaw pękniętą jako bottom.

i czym prędzej zbieraj kasę na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co kbl. zbieraj na nowy - blacha wycięta, nawiercona, pęknięta traci swoje pierwotne brzmienie i staje się bezużyteczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym, żeby zrobić mniejszy hi-hat? Jeżeli sie go zmniejszy np. z 14" na 13" (z powodu pęknięcia) to czy da rade? albo zamiast topa od hh użyć crash...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku - blacha ma charakterystyczny profil i jak się obetnie to brzmi słabo - obojętnie jaka to blacha. A crash zamiast topa to też średni pomysł - hihat to nie dwa crashe tylko specyficznie brzmiące, dopasowane blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli są dopasowane brzmieniowo ( i wagowo) to chyba powinno być ok, no nie? Bo chodzi, moim zdaniem, przede wszystkim o brzmienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was orientuje sie moze, jak zabezpieczyc blache przed powiekszaniem sie keyhole'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój hi hat jest w fatalnym już stanie, ale jednak chciałbym go obciąć.

20925635.th.jpg 64731932.th.jpg 93588120.th.jpg

 

Jak widać wiercenie na nic się nie zdało.

Uważacie czy ten sposób, który proponuje jest dobry?

31420782.th.jpg

 

Najlepiej sami coś zaproponujcie, za pomocą rysunków.

I oczywiście czym to ciąć, czy bardziej na okrągło czy co kolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez pękła blaszka. Kupiłem brzszczot i wyciąłem półkole, starając się nie robić ostrych brzegów. Po wycięciu wygładzałem papierem ściernym. Wygładzałem, wygładzałem, aż było gładkie (:P) i potem jeszcze pilnikiem wykończyłem. Jeśli wycięcie będzie bez ostrych krawędzi, to blacha powinna jeszcze troche pogadać :)

 

Nie czytałem całego tematu, ale widze, że wypowiedź o rozgrzewaniu talerza przy cięciu szlifielką rozgrzewa się u zwiększa się jej podatność na dalsze pęknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

strzelił mi bottom w hi hacie turkish moderate (po upadku) doradzcie ludzie czy da się kupić samego bottoma czy tylko liczyć na to że komuś top walnął :) i dół chce sprzedać

czy podkładał ktoś z Was inny dół bez straty brzmienia? pewnie niemożliwe co?

pozdro d

jamzyk@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daron, moim zdaniem zakładając bottom od każdego innego hihatu - nie koniecznie Turkish Moderate - tworzysz nową jakość i efekt może być bardzo dobry ;) najlepszy przykład Zildjian K/Z

 

 

Ludzie po co wycinać? Jak macie spawarke zaspawajcie tak jak kolega

http://allegro.pl/item605991551_talerz_16_crash_paiste_alpha_po_przejsciach.html

 

Oczywiście żartowałem:)

 

jak dla mnie ten kolo to szalony włatca spawarki.. ;)

kiedyś słyszałem historię jak sąsiad sąsiadowi zaspawał drzwi w samochodzie, nie zdziwiłbym się gdyby to był on :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil po prostu crasha np 14 dark albo heavy albo jakikolwiek i tyle.

Sam mam peknietego topa i uzywam go jako bottoma. NIe slychac zgrzytow na razie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi!!!

myślę, że zamiana topa na bottoma to luzik o crashu nawet nie pomyślałem... trza by spróbować

albo poszukam gdzieś jakiegoś "dowolnego" bottoma/topa 14

pozdro

d

 

[ Dodano: 09-04-2009, 20:05 ]

a co powiecie na podłożenie na spód sabian B8

myślicie że przypasi

 

[ Dodano: 09-04-2009, 20:06 ]

bo znalazłem cały hi hat B8 używany za 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proboj, ja nawet na bottoma mialem kiedy chine zalozona. Aktualnie do funka zakladam pod dolny talerz dodatkowa blasze, coby zaśmiecić brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak pociąć hi hat, a oto efekty...

 

 

Dolny wyszedł dość ok jak na pierwsze cięcie w moim wykonaniu przy pomocy brzeszczotu, pilnika i drobnego papieru ściernego dolny hi hat wyszedł znoścnie

dsc00765.th.jpg dsc00767d.th.jpg dsc00768l.th.jpg

 

Natomiast efekt co do górnego talerza dość słaby, ale doświadczenie podczas jego cięcia sprawiło, że dolny wyszedł znacznie lepiej. Zmieniłem po prostu sposób cięcia, zamiast ciąć i próbując usilnie kręcić postanowiłem wyciąć trójkąt, zagiąć kleszczami i odciąć po czym zaokrąglić pilnikiem i wygładzić papierem ściernym.

dsc00766q.th.jpg

 

Cięcie brzeszczotem trwa dość długo i trzeba to robić odpowiednią techniką aby się nie zakleszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłeś piękne podłoże pod kolejne szybkie pękanie blach... Była już o tym mowa - wszelkie pęknięcia na krawędzi blachy wycinać na półokrągło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak, jak pisze hakael1977,

wiem bo sam to miałem z crashami Amati kiedyś

takie wżeranie się w blachę jest bezsensowne, jeszcze jakby się przyjrzeć pod lupą albo czymś w te pędy, to zauważysz napewno milirysy, które z pewnościa prędzej, czy później pękną.

 

zobacz jak się to robi profesjonalnie nożycami oraz papierkiem ściernym (od grubszego po bardzo delikatny):

a1ac529b012709e2m.jpg

a tak już po zabiegu:

f2fab0c7d5ce4f86m.jpg 877ff8fbe669a057m.jpg

reszta zdjęć u mnie w odnośniku do mojego tematu z garami w podpisie

 

ja zapytałem w sklepie muzycznym kumpla czy nie zna jakiegoś fachmana który zajmuje się wycinaniem blach, albo jakiś zakład, jak to zrobić, czym etc. etc.

Okazało się, że koleżka jest z zawodu dekarzem oraz ma sprzęt i zajmuje się tymi rzeczami. Po prostu piekna robota!!

Ten sklep to Sklep Nr.1 "Na Księżycu" w Lublinie przy ul. Peowiaków w centrum, a ten Pan to Sebastian - zajebiaszcy perkman z resztą!

Ewentualnie sugeruję po prostu popytać, niźli samemu coś szpącić na ślepo... BO KTO PYTA, NIE BŁĄDZI! i tak powieeeem :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę to jeszcze poprawić i dociąć...tylko, że z tego hi hatu nie wiele mi zostanie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mogę to jeszcze poprawić i dociąć...tylko, że z tego hi hatu nie wiele mi zostanie :mad:

 

Ciesz się, że nie masz 13'tki albo mniejszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...