Jump to content
wendzior

Utwory do uczenia/coverovania

Recommended Posts

Witam.

Mam problem, bo zawsze słuchałem skomplikowanej muzyki, w której ciężko o 4/4 albo jakieś łatwe partie i prosiłbym żebyście napisali na jakich piosenkach się uczyliście grać, które nie wymagają dużo umiejętności itp. (najchętniej coś z szeroko pojętego rocka)

Pozdrawiam

wejdz sobie w temat pierwsze zagrane utwory, popatrz na tytuly, skopiuj sobie do wyszukiwarki yt i sluchaj, jak cos ci sie spodoba, to graj ze sluchu albo zobacz tabulatury na gp albo na internecie

Smells wcale nie jest taki trudny, to pierwsza piosenka jakiej sie nauczylam. Z tego co znam to jeszcze p.o.d.-youth of the nation w miarę proste, moze cos Three Days Grace, AC/DC a jesli juz chodzi o szczyt łatwości to korn-coming undone ;) powodzenia!

http://perkusja.rockmetal.art.pl/800/lekcje/transkrypcje/acdc/hth.html

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/k/korn/coming_undone_drum_tab.htm

Ja się uczyłem na Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son. Polecam, bo są bardzo proste przejścia no i dosyć wolny rytm. A oprócz tego tak jak mówili poprzednicy - Nirvana.

Marilyn Manson: Sweet Dreams, The Nobodies, Heart Shaped Glasses, Putting Holes In Happiness itd.

Poza tym tak jak napisał Raziel890 np. Nothing Else Mothers to prosty utwór.

Takie zupełne podstawy - AC/DC - Highway to Hell i większość utworów AC/DC. Z innych - lekko mocniejsze granie, już nie tak łatwe - np. Toxicity autorstwa System of a Down. Jeśli wolisz lubisz inny styl - RHCP - Otherside albo Californication albo Soundgarden - Black Hole Sun. Polecam jeszcze Kyussa(Green Machine) i Queens of the stoneage ;)

Pozdrawiam, Koniu

Guest Ari

Jak już troszke ogarniesz to paru fajnych rzeczy możesz się nauczyć z kawałka System of a Down - Toxicity

Popieram smells like teen spirits, mój pierwszy kawałek jak zrobiłem z zespołem.

Potem jest proste U2- Vertigo, też polecam, proste i fajne :)

Witam. Chiałbym abyście poradzili mi jakieś łatwe kawałki dla początkującego zespołu na dwie gitary. (2 gitarzystów, basista i perkusista wszyscy po pół roku na instrumentach). Ciężko nam znaleźć w miarę łatwy utwór tak, by gitarzysta nie nudził się przez pół piosenki, a dla mnie perkusisty jeden kawałek może wydawać się prosty, a dla gitarzysty/basisty jest trudny i na odwrót. Pewnie sporo część osób tutaj ma swoje zespoły i może się na ten temat wypowiedzieć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ale tu bassman ma mocną robotę do odwalenia i to już na samym poczatku. Nie wiem, czy po pół roku grania ogarnie takie opcje, zwłaszcza, że bez overdrive'a na bass ten kawałek brzmi jak kupa. Grałem go w paru konfiguracjach i dochodzę do wniosku, że nie jest taki znów najprostszy dla wszystkich. No i ten przesterowany bass...