Skocz do zawartości
milhim

Synapsa - mój zespół

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do zajrzenia na profil myspace'a mojej kapeli Synapsa, jesli ktos lubi klimaty rock/hard rock/ metal to tutaj jest adres: :D

 

www.myspace.com/synapsa

 

a oficjalna strona zespołu tu:

www.synapsa.band.pl

 

Czekam na komentarze, odnoszące się do mnie jak i do całosci utworów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za chinka szumi w tle ? (gniew :roll: ) nawet kozak :biggrin:

 

Muza niczego sobie, klimatyczna :smile: lekko mi hunterem niektóre kawałki zalatują

Ale in conclusion , alles zuzammen (przepraszam za mój niemiecki)

 

Bardzo mi sie spodobała :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak pijecie sobie z dzióbków.

Mimo szczerych chęci, nie byłem w stanie wysłuchać żadnego numeru do końca.

Po prostu przerażała mnie niechlujność perkusisty i basisty.

Numery są zagrane najzwyczajniej nierówno, i z artykulacją pod tytułem "jakoś to będzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za chinka szumi w tle ? (gniew :roll: ) nawet kozak :biggrin:

:

 

Zildjian China Oriental 18 ;)

 

Nie wiem czemu tak pijecie sobie z dzióbków.

Mimo szczerych chęci, nie byłem w stanie wysłuchać żadnego numeru do końca.

Po prostu przerażała mnie niechlujność perkusisty i basisty.

Numery są zagrane najzwyczajniej nierówno, i z artykulacją pod tytułem "jakoś to będzie".

 

Minimalne nierówności są w utworze Desperacja i Hell jeśli chodzi o perkę. Całość nagrywana sesyjnie począwszy od perki, więc proszę włącz sobie metronom i podaj mi przykład "najzwyczajnej nierównośći z artykulacją pod tytułem 'jakoś to będzie' ", bo to absolutna nieprawda jest abyśmy nagrywając płytę robili coś w stylu "aby było" itp. Basu nie komentuje, bo to nie moja działka, aczkolwiek mogę powiedzieć, że w 2 utworach nagrywana była przez innego basiste rok wcześniej niż pozostałe utwory i myśle, że stąd wynika różnica.

 

------------

Wiem, że trudno jest ci zdystansować się do tych numerów.

Jednakowoż odnoszę wrażenie, iż często ganiasz w około time'u, a nie z time'm.

Słuchacz odnosi wrażenie, że zaraz się to wszystko rozleci. Po prostu nie trzyma się kupy. :(

 

Sorry, takie mam wrażenie, i już.

 

Gdybym cię nie szanował, to bym powiedział... " super, ekstra klimat, wokalista jak w Tool, i tak dalej.. "

 

Mi nie jest trudno sie zdystansować do tych numerów. Ja rozumiem Twoje uwagi jako same w sobie, ale nie rozumiem na jajkiej podstawie są one osadzone. Chodzi mi o to, że Ty podajesz bardzo wielkie ogólniki, a mi zależy poprawiać jednak szczegóły, bo pojecie "zaraz się to wszystko rozleci" niczego nie ukazuje, bo jak słychać nic się nie rozleciało [mówiąc już w czasie przeszłym]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trudno jest ci zdystansować się do tych numerów.

Jednakowoż odnoszę wrażenie, iż często ganiasz w około time'u, a nie z time'm.

Słuchacz odnosi wrażenie, że zaraz się to wszystko rozleci. Po prostu nie trzyma się kupy. :(

 

Sorry, takie mam wrażenie, i już.

 

Gdybym cię nie szanował, to bym powiedział... " super, ekstra klimat, wokalista jak w Tool, i tak dalej.. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dotrwalem do końca. Muza nie dla mnie.

Dziwnie wokal brzmi jak jest śpiewany "lekko", ale w sumie nie można powiedzieć, że to nieciekawe połączenie.

Perkusja rzeczywiście trochę odstaje - ale tylko na początku utworów. Jeśli była nagrywana jako pierwsza to trochę tłumaczy, ale pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc może przez to Pionokio stwierdził, że pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie sie podoba brzmienie basu. Gitary również nieźle wybrzmiewają - dają przestrzeń.

Dla mnie numer "Hell" jest the best.

 

Wokal w "zatracony" na zwrotkach jest fatalny, w refrenie a la Polski Hunter.

 

Za to w bębnach ładnie szeleszczą overheady.

 

pozdrawiam

SPinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mnie sie podoba brzmienie basu. Gitary również nieźle wybrzmiewają - dają przestrzeń.

Dla mnie numer "Hell" jest the best.

 

Wokal w "zatracony" na zwrotkach jest fatalny, w refrenie a la Polski Hunter.

 

Za to w bębnach ładnie szeleszczą overheady.

 

pozdrawiam

SPinu

 

Dzięki za komentarz. Jednak te utwory są dość stare zapraszam tu do posłuchania nowych!

 

I o to po ponad 1,5 roku czasu oczekiwań doczekaliśmy się razem tego wspaniałego dnia, w którym dzielimy się naszą pracą, naszą EPką. Dzisiaj uchylam rąbka tajemnicy i umieszczam pierwszy z 4 utworów znajdujących się na płycie.

 

Pierwszy utwór to "Falling into the depths". Możecie go posłuchać tu:

Kanał youtube:

Myspace: www.myspace.com/synapsa

Do pobrania fragment w dziale "Media" na naszej stronie:

www.synapsa.band.pl

 

Miłego słuchania !!!

 

Zapraszam do komentowania !

 

 

EDIT: 28.05.2013

Drugi utwór "Bułgary" do posłuchania tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale zmieńcie wokalistę. Albo niech zacznie śpiewać po polsku, bo z angielskim ma wyraźne problemy. Ogólnie, jak ktoś wyżej pisał, wokal za mało powera ( być może kwestia miksu ) w stosunku do reszty.

 

Muzycznie jest ok, chociaż wszystko ( czytaj dwa utwory z nowej EPki ) na jedno kopyto. Nie słyszałem reszty, więc wnioskuję po tych dwóch.

 

Tak czy siak życzę powodzenia, bo zawsze fajnie usłyszeć kogoś z miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie grajcie tych dwóch kawałków jeden po drugim na koncercie. publika się nie połapie :)

 

trochę monotonne i ten wokal ma faktycznie dziwną manierę i akcent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na trzeci utwór z naszej EP-ki tym razem będzie to utwór po polsku tak jak chcieliście :)

 

"Nie widział nikt cierpienia".

 

Możecie go posłuchać tu:

Kanał youtube:

Myspace: www.myspace.com/synapsa

Do pobrania fragment w dziale "Media"

www.synapsa.band.pl

 

Zapraszam do słuchania i komentowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Nie widział nikt cierpienia".

 

Naprawdę tak myślisz?

Zmień bębniarza i tekściarza, będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Nie widział nikt cierpienia".

 

Naprawdę tak myślisz?

Zmień bębniarza i tekściarza, będzie OK.

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, jak mówisz, to jest Twój zespół (nie wiem na czym grasz),

a nie zespół jakiegoś Syna Psa,

to propnuję

zmienić bębenistę i teksciarza.

Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli, jak mówisz, to jest Twój zespół (nie wiem na czym grasz),

a nie zespół jakiegoś Syna Psa,

to propnuję

zmienić bębenistę i teksciarza.

Wszystko.

 

Myślałem, że na jakiś bardziej konstruktywny komentarz się wysilisz. Jakbyś dokładnie przestudiował ten temat lub stronę internetową, to łatwo byś zauważył, że jestem perkusistą zespołu [info również w temacie o moich zestawach bębnów].

 

Powiedz mi tylko bazując na utworach z EP-ki, dlaczego tak uważasz, że ktoś jest do zmiany? Bo oprócz "ironii/sarkazmu" w Twojej wypowiedzi nie widzę nic więcej.

 

Tow. Gerard troszkę za bardzo "pojechał"... Muza fajna, porosto i dobitnie zagrana (słychać fascynację Tool'em ?) Co do tekstów - jeden lubi pomidorową, drugi - jak mu nogi śmierdzą (czy jakoś tak to było...); kfestja góstó.

Róbcie swoje.

Pozdrawiam

 

Dzięki za komentarz! :)

 

Ostatni czwarty utwór z naszej EP-ki tzw Bonus track, to pełna wersja utworu

"Nie widział nikt cierpienia".

 

Możecie go posłuchać tu:

Kanał youtube:

Myspace: www.myspace.com/synapsa

Do pobrania fragment w dziale "Media"

 

Zapraszam do słuchania i komentowania na naszym Fan Page'u na Facebook'u

www.facebook.pl/synapsaband

 

Zapraszam do zakupu płyty SYNAPSA!

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=10722603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tow. Gerard troszkę za bardzo "pojechał"... Muza fajna, porosto i dobitnie zagrana (słychać fascynację Tool'em ?) Co do tekstów - jeden lubi pomidorową, drugi - jak mu nogi śmierdzą (czy jakoś tak to było...); kfestja góstó.

Róbcie swoje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie miło mi jest przedstawić przedpremierowo pierwszy utwór z albumu Confession mojego zespołu SYNAPSA pt. Stay - miłego słuchania i czekam na oceny.

Emotikon smile

 

 

www.facebook.com/synapsaband

PS. Do zobaczenia 09.10.2015 we Wrocławiu!

https://www.facebook.com/events/899569653447088/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja całkiem fajna.

Mimo to nudy straszne. Zwrotki są śpiewane bez polotu, na jedno kopyto, bez energii, brak jakiegokolwiek frazowania (kopiuj-wklej). Po tym poznać dobry wokal, że umie rozwinąć temat. Refren mógłby być fajny, gdyby był zaśpiewany z jajem. Śpiew na głosy trochę maskuje problem ale to nie jest rozwiązanie. Całkiem przyjemne granie, niestety wokal ciągnie w dół doznania z odsłuchu waszej twórczości. No i "wisienka" tego wszystkiego, to angielski z mocnym polskim akcentem. Jeśli wolicie "na anglika", nie ma sprawy, ale wypadałoby trochę przycisnąć z tematem bo na razie, JAK DLA MNIE, wasz angielski brzmi śmiesznie po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Produkcja całkiem fajna.

Mimo to nudy straszne. Zwrotki są śpiewane bez polotu, na jedno kopyto, bez energii, brak jakiegokolwiek frazowania (kopiuj-wklej). Po tym poznać dobry wokal, że umie rozwinąć temat. Refren mógłby być fajny, gdyby był zaśpiewany z jajem. Śpiew na głosy trochę maskuje problem ale to nie jest rozwiązanie. Całkiem przyjemne granie, niestety wokal ciągnie w dół doznania z odsłuchu waszej twórczości. No i "wisienka" tego wszystkiego, to angielski z mocnym polskim akcentem. Jeśli wolicie "na anglika", nie ma sprawy, ale wypadałoby trochę przycisnąć z tematem bo na razie, JAK DLA MNIE, wasz angielski brzmi śmiesznie po prostu.

 

Co do angielskiego - w 100% się z Tobą zgodzę :), co frazowania "kopiuj-wklej", no cóż na tym właśnie polega tworzenie prostych kawałków - balladek, że nie ma być przekombinowane, stąd klasyczny układ - intro-zwrotka-refren-zwrotka-refren-solo-refren-outro.

 

Niedługo oblikuje zupełnie inne utwory stylistycznie i również poczekam na ocenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stąd klasyczny układ - intro-zwrotka-refren-zwrotka-refren-solo-refren-outro.

Nie to miałem na myśli pisząc "kopiuj-wklej". Budowa utworu nie ma nic wsólnego z frazowaniem wokalisty :). Chodziło mi raczej o sposób prowadzenia melodii, tzn. brak budowania "ciśnienia" w podejsciu pod refren czy zwyczajne kończenie fraz w różny sposób, tak aby różniły się od siebie. Nie jakoś znacznie ale właśnie na zasadzie smaczków. Na zasadzie zabawy "o tutaj pocisnę sobie oktawę niżej/wyżej" lub "tutaj fajnie podpasuje drugi wokal w dysonansie (harmonii itp.itd)". Lub też zwyczajnie "a tutaj zamiast śpiewać ryknę - zobaczymy, co z tego wyjdzie". W skrócie - nie czuć wkładu własnego w wokal :).

 

Jak już pisałem, jest całkiem fajnie ale może być znacznie lepiej dzięki odpowiedniemu prowadzeniu wokalu.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...