Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakąś wiedzę jak przygotować taki rider, czym on ma być i komu tak naprawdę ma służyć.

 

Wszelkie wskazówki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rider techniczny jest przeznaczony dla organizatora imprezy i zawiera spis wszystkich wymagań, które są dla zespołu warunkiem występu.

 

Minimum to informacje o instrumentach do nagłośnienia, ich lokalizacji i sposobie podłączenia (np. że przy perkusji będzie sampler z wyjściem stereo na przody, że gitarzysta ma trzy wzmacniacze, a wokalista podłącza mikrofon do efektu stereo) oraz o wymaganych odsłuchach. Możesz mieć też bardziej szczegółowe wymagania: np. liczbę i typ mikrofonów, zakres częstotliwości nagłośnienia, typ stołu mikserskiego itp.

 

Spotyka się też dodatkowe warunki - np. że zimą na scenie otwartej ma być dmuchawa, że chcesz dla każdego członka po butelce wody niegazowanej, że perkusja ma być na podwyższeniu... Za Wiki - Queen życzyli sobie organizowania po koncercie pokazu zapasów w błocie. A Van Halen wymagali w garderobie miski cukierków M&M's, jednak bez brązowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem link do pierwszego lepszego,masz racje p3o, ale zakładam ze akustycy obsługujący imprezę to profesjonaliści i znają się na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zakładam ze akustycy obsługujący imprezę to profesjonaliści i znają się na rzeczy :)

Nie ma co zakładać, trzeba napisać co jest do nagłośnienia. Nie zawsze trafisz na dużą profesjonalną firmę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej to siebie samemu nagłaśniać, przynajmniej nie będzie problemów, że ktoś czegoś nie nagłośnij i jest do kitu. Mieć kogoś zaprzyjaźnionego podczas każdego koncertu, kto by kontrolował wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pomyśl, że masz nagłośnić wielką imprezę np. na błoniach krakowskich, czy jakiś inny plener. Jak masz kilka kilowatów w systemach liniowych na stronę, to spoko :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trzebaby mieć ze soba porządne agregaty xd bo inaczej cienko idzie, nie raz mi się zdarzyło, że prąd ciągneli mi z agregatu, który stał 50m dalej za sceną :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę dołączyć się do tematu i mam kilka pytań, które nasunęły mi się czytając ten temat:

1. czy rider musi być w języku angielskim czy może być po Polsku?

2. czy musi posiadać dokładne informacje o modelu mikrofonu czy wystarczy jego typ (pojemnościówka czy dynamik)?

3. jak powinien wyglądać taki rider dla 2 wokali, perki. 3 gitar (3 piece - 2 posiadają wyjście jackiem, 1 xlr), czy musi on być nie wiadomo jak dokładny czy właśnie obejdzie się jakoś bez zbytnich szczegółów?

Czekam na odpowiedź i dziękuje już teraz za wszystkie pomocne odpowiedzi :smile:

Ps

przeczytałem temat dwa razy i chociaż pewne rzeczy już są wspomniane i wydają się oczywiste, podane są dwa przykłady, które zamiast rozwiać pozostawiły moje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak działasz w polsce to po polsku, a jak zagranicznie to wypadałoby mieć po angielsku

2. jakbym miał pisać co posiadam, to bym opisał dokładnie, a jeśli coś czego oczekuje to tylko to czy jest, to pojemność, czy dynamik itp.

3. tak jak było to już pokazywane wyżej w linkach, tylko tak jak jest to w twoim przypadku. A to jakie masz wyjścia w piecach to lepiej dać, nie ma później problemu z podłączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...