Skocz do zawartości
mplace

Pearl vision x studio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zamiar jednak kupić perkusję, ale jak wybrać dobrą z pośród tylu modeli. Chciałbym zmieścić się do 3 tysięcy i mieć cały zestaw prócz blach, ale ze wszystkimi stojakami na blachy.

 

http://www.swistak.pl/a11557940,Pearl-Vision-VX-Studio-Olive-Green.html

Ten sam model tylko wersja Blue jest za 3000 nieuzywana na drumcenter.

 

Proszę powiedziec czy to dobry sprzęt, a jeśli za tą cene mogę mieć lepszy to proszę o wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak na pierwszą perkusją VX to nie jest zły wybór, ale i tak zaraz Ci wszyscy powiedzą, że za 3 tysziące możesz kupić 3 razy lepsze beczki używane :biggrin:

 

Za 1.900 możesz mieć już Pearl'a Export'a:

 

http://allegro.pl/pearl-export-dx-series-pokrowce-evans-i1263979964.html#gallery

 

Przeszukuj często allegro za kwotę trzech tysięcy możesz mieć naprawdę zawodowe beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy używanej perkusji coś może dolegać? Czy bez obawów można kupować jeśli z wyglądu sie trzyma jakoś dobry model ?

 

I czy 4 tomy, tak jak w tej vision x studio to fajna sprawa? Czy wydziwianie ?

 

I jeszcze jedna sprawa gdybym zdecydował się na kupno tego vx studio to czy lepiej wziąć tą używaną za 2400 czy taką za 3000 http://drumcenter.pl/product.php?id=7772_Pearl-Vision-VX-Studio---Black-Chrome---WYPRZEDANE

 

P.S. Olive Green ładniejsza na dodatek ;D

 

 

Jeszcze jedno, czy mam szansę gdzieś dorwać nówkę w kolorze Olive Green? Bo tylko blue stoi na drumcenter, a jest okropny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mapex-saturn-10-12-14-22-stan-idealny-i1218641418.html

 

Piękne bębny, jeżeli mu nie zeszły to można spokojnie coś jeszcze potargować, owszem, naginają twój budżet i są bez hardwaru ale po takim zakupie przez następne lata updatowanie shellsetu będzie zupełnie nie potrzebne bo są bębny z półki profesjonalnej, na Saturnie gra m.in Chris Adler z Lamb of God. A hardware to rzecz drugorzędna i spokojnie można na bieżąco kompletować używane statywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, możliwości jest tak wiele. Czy kupować lepsze i nie zmieniać, czy kupić słabsze ale całość. Obawiam się że te mapexy tymczasowo nie na moją kieszeń bo + werbel statywy, blachy etc. to bym wyszedł ponad 5 tysięcy. A pearla kupie, blaszki za 1 tys jakies mierne i z tym uzywanym to wyjde nie wiele ponad 3 kafle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 1.900 możesz mieć już Pearl'a Export'a:

 

a c w nim lepszego od visiona? Ja bym się za ta kasę nie męczył z szukaniem i brał a jak coś to możesz w 10 dni oddać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz zielonego visiona, zmień naciągi na coś konkretnego i kompletuj blachy. A i jeszcze jest DDrum Domination Maple , podobnej klasy sprzęt tylko w innej konfiguracji, na dobrych naciągach z pewnością zagada jak należy ;)

 

blaszki za 1 tys jakies mierne i z tym uzywanym to wyjde nie wiele ponad 3 kafle.

 

No i biorąc ddruma zaoszczędzisz kasę na lepsze blaszydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest DDrum Domination Maple , podobnej klasy sprzęt

 

powiedziałbym, że lepszej nawet... ale Perłą zabija kolorami... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli używanego lepiej brać? Pozatym nówek już nie mają na DC, dopiero w grudniu mogą przyjść. To powiedzcie jeszcze na jakie naciągi zmienić, oryginaly chyba lepsze by były, przynajmniej dla świadomosci ;D

 

A gdybym gdzies znalazł nową w tym kolorze zielonym załozmy za te 3000, to lepiej brać nową czy używaną, może różnica 600 to nie tak dużo, a calkiem nowy sprzet by byl, nie wiem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdybym gdzies znalazł nową w tym kolorze zielonym załozmy za te 3000, to lepiej brać nową czy używaną, może różnica 600 to nie tak dużo, a calkiem nowy sprzet by byl, nie wiem sam.

 

po co przepłacać za to samo? Jedyny powód to chyba gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakoś lepiej mieć pewność że wszystko jest ok i wiedzieć co się od pierwszych dni robiło z perkusją. Na dodatek oryginalne nowe naciągi bym miał, a one też przecież kosztują, gdybym tutaj miał wymieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, jakoś lepiej mieć pewność że wszystko jest ok i wiedzieć co się od pierwszych dni robiło z perkusją. Na dodatek oryginalne nowe naciągi bym miał, a one też przecież kosztują, gdybym tutaj miał wymieniac.

 

Oryginalne nowe naciągi daja radę ale jakieś super nie są. Za kasę zaoszczędzoną mógłbyś kupić komplet dobrych naciągów na cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak te naciągi trzeba będzie kiedyś zmienić. Zresztą to twoja kasa jak chcesz płacić 700zł więcej za to samo, w dodatku czekać do grudnia i mieć brzydszy kolor, twoja sprawa :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A ile za dobre naciągi bym musiał zapłacić ?

 

2. I czy konieczna jest zmiana? Póki co wolałbym blaszki jednak chyba kupić jeśli naciągi drogie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD - Emad II 170, można dokupić rezo Remad 195

TT - Remo Pinstripe Pack 12",13",16"+ Powerstroke 14" (werbel) + osobno pinstripe 14" 255

 

A czy trzeba od razu zmieniać naciągi?

-to zależy tylko od ciebie, bo to tylko ty wiesz jakiego brzmienia od swoich bębnów oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że i Emad i Remad 195 naraz? A tamtego packa nie mogę znaleźć i ten naciag 13 by sie zmarnował i ogólnie by mnie to wyniosło ponad 600 chyba.

 

To nowa by sie lepiej opłaciła, gdyby była. Gdzie prócz drumcenter. moge jej szukać ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tamtego packa nie mogę znaleźć i ten naciag 13 by sie zmarnował
Możesz kupować osobno każdy naciąg.

 

Czyli że i Emad i Remad 195 naraz?

Miedzy emadem a remadem dałem przecinek, kosztują osobno 170 i 195...

 

To nowa by sie lepiej opłaciła, gdyby była.

I tak, nawet gdybyś kupił nową to te naciągi będą gorszej klasy niż te kupowanie osobno... Poza tym na tej używanej naciągi wyglądają prawie jak nowe, jedynie ślady po pałkach i zero kraterów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś dokupić co oznacza że dodatkowo ;D Ale nieistotne. A te oryginalne to jakie to są naciągi bo nie mogę doczytać. W każdym razie remo lepsze od nich tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie remo lepsze od nich tak ?
To są takie gorsze Remo, produkowane przez tę firmę, ale dla Pearla. Na początek Ci wystarczą te naciągi, no chyba, że jesteś rzeźnikiem i zaraz je podziurawisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem.

 

Mimo wszystko nie mogę się zdecydować czy ją brać czy nie. Muszę być pewien że to najlepsza możliwość na mój budżet ;D. A cały czas myślę czy coś innego nie byłoby lepszym rozwiązaniem :/ Przez najbliższe lata będę związany z tym zestawem, więc musze już optymalny dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie remo lepsze od nich tak ?
To są takie gorsze Remo, produkowane przez tę firmę, ale dla Pearla.

Właściwie jest to Pearl ProTone czyli bezpośredni odpowiednik Evansa G1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściwie jest to Pearl ProTone czyli bezpośredni odpowiednik Evansa G1
Ach, sorry, zawsze z firmowymi naciągami mi się kojarzą Remo UT :P

 

Opisują tak jakby ogólne było http://drumcenter.pl/prod...stripe-Clear-16
Prędzej remo ambassador, albo jak kolega wyżej powiedział - evans g1 ;)

 

[ Dodano: 09-10-2010, 19:24 ]

Przez najbliższe lata będę związany z tym zestawem, więc musze już optymalny dobrać.
Domyślam się, że za długo nie grasz, Pearl VX, a zwłaszcza w takiej konfiguracji starczy Ci na parę ładnych lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego akurat taka konfiguracja się sprawdzi na mnie ? Bo jestem świeżakiem w tych tematach i naprawdę nie czaję niektórych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...