Skocz do zawartości
kubawe2

Czy połączyć fora perkusjaonline i perkusjaorg?

Czy połączyć fora perkusjaonline i perkusjaorg?  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy po??czy? fora perkusjaonline i perkusjaorg?

    • Tak
      38
    • Nie
      34


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie proszę grupę administracyjną o nie banowanie mnie na starcie, ponieważ czekam na aktywację konta ze strony admina, nowe konto jest tymczasowe.

 

Sprawa jest taka, że podbiłem temat odnośnie połączenia obu for.

 

http://forum.perkusjaonline.pl/topics31/a-moze-by-polaczyc-forum-perkusji-online-i-perkusjiorg-vt18158.htm#181027

 

Temat jest zrobiony w formie ankiety, jednakże zapraszam również do dyskusji. Jeżeli na tym forum również był taki temat, to proszę mnie nakierować. Mile widziane również głosy odnośnie tego pomysłu.

 

Serdecznie pozdrawiam

Kuba

 

PS ankieta trwa tydzień. Wyniki widoczne po zakończeniu ankiety.

 

PS2 ankieta kończy się w mniej więcej takim samym czasie co na forum perkusjaonline.

 

[ Dodano: 25-12-2010, 20:26 ]

Żeby nie być gołosłowny, zacznę wątek.

 

Połączając siły obu forów, obu grup moderacyjnych (admin ten sam - co ułatwia sprawę) posiadamy w tym momencie super-forum z masą ludzi z różnym doświadczeniem. Generalnie jest o czym gadać, oczywiście wszystko utrzymywane na jakimś tam poziomie. Ci którzy muszą się wyszaleć mogą to robić w offtopie, gdzie róbta co chceta, byle z kulturą. Posty tak jak obecnie nie będą zliczane i tyle. Poza tym rozwój jednego super-forum jest łatwiejszy niż dwóch. Więcej konkursów dla użytkowników, więcej wspólnych pomysłów, współpraca etc. Kłopotem może być jednak samo stworzenie takie forum, połączenie obydwóch serwerów, całej masy postów i tematów. Niektóre tematy były omawiane na jednym i drugim forum. Musiałaby być nabrana grupa osoób, które tego nie spieprzą, a zgrabnie wszystko scalą. Jednak koszta utrzymania, ogarnięcia forum były by na pewno w mniejszym nakładzie niż dotychczas, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Zachęcam do dyskusji, poważnie. Konkrety za i przeciw.

Liczę również, że administracja z adminem włącznie również się tutaj udzielą.

 

Proszę również o przyklejenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jak by wyglądało to połączenie? Co z istniejącymi tematami, układem for, użytkownikami? Połączenie for to jest sprawa wymagająca ogromnej ilości kompromisów dotyczących właściwie każdego pojedynczego elementu.

 

Nie głosuję narazie. Jakby temat ten przybrał formę konkretów, a nie "fajnie by było gdyby..." to mógłbym jednoznacznie powiedzieć "tak" lub "nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca zdania nie mam, ale i tak dość duża część użytkowników perkusja.org na konto na perkusjaonline, może faktycznie ma to sens? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tak, ale szata graficzna zdecydowanie bardziej podoba mi się na tym forum :smile:

 

[ Dodano: 26-12-2010, 10:44 ]

Z drugiej strony Bębniarek włożył sporo pracy żeby stworzyć miejsce gdzie mogli by się spotkać wszyscy i bądzmy szczerzy większość to olała, tak więc nie wiem czy jest sens aby kolejni ludzie na darmo poświęcali swój czas i energię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, a jak by wyglądało to połączenie? Co z istniejącymi tematami, układem for, użytkownikami? Połączenie for to jest sprawa wymagająca ogromnej ilości kompromisów dotyczących właściwie każdego pojedynczego elementu.

 

Samo połączenie musiałoby być wykonane przez opłacone osoby, żeby wszystko było zgrabnie, szybko i merytorycznie. Ja mam na myśli całkiem nowe forum. Nie "kasujemy online, przechodzimy na orga" i odwrotnie. Nie. Coś nowego, gdzie forum zawiera dotychczas zebrane informacje razem. Nie wliczam w to działu z ogłoszeniami, offtopem, koncertów, twórczości. Samą treść merytoryczną o danym sprzęcie, technice. Tematy typu "zmarł ktoś tam" itd. są wg. mnie niepotrzebne. To samo tyczy się twórczości, pokazywania sprzętu etc. Tematy o tematyce sprzęt dla początkujących powinny być kasowane i wcielane do jednego/kilku tematów. A najlepiej stworzyć artykuł który wyczerpuje totalnie temat...

 

Do końca zdania nie mam, ale i tak dość duża część użytkowników perkusja.org na konto na perkusjaonline, może faktycznie ma to sens?

 

I vice versa. Wiele osób siedzi na jednym i na drugim. Wg. mnie jedno forum jest lepszym rozwiązaniem.

 

Jestem całą sobą za tym pomysłem, zakładając jednak, że znajdą się osoby umiejące to wszystko ogarnąć... A to już czarno widzę.

 

Osoby na pewno by się znalazły. Tylko wątpię, że ktoś zrobi to za darmo.

 

Ja jestem na tak, ale szata graficzna zdecydowanie bardziej podoba mi się na tym forum

 

Tak jak pisałem Rafał. Mam na myśli nowe forum, które nie będzie zawierało nic z żadnego forum perkusja.org czy perkusjaonline, żeby użytkownicy nie płakali, że forum za bardzo np. online przypomina (tak jakby to miało jakieś znaczenie).

 

Z drugiej strony Bębniarek włożył sporo pracy żeby stworzyć miejsce gdzie mogli by się spotkać wszyscy i bądzmy szczerzy większość to olała, tak więc nie wiem czy jest sens aby kolejni ludzie na darmo poświęcali swój czas i energię...

 

Szczerze mówiąc, jeżeli schodzimy lekko na temat drumzone, to polityka Wojtka naprawdę mi pasuje. nie ma takiego syfu jak na online, ba, nie ma żadnego syfu. Jeżeli ktoś śledzi wydarzenia na bliźniaczym forum, to wie, że tam niedługo wybuchnie wojna domowa.

To jest właśnie ta sprawa Rafał, Wojtek zrobił kolejne forum, a tutaj mam na myśli zamknięcie obydwóch i stworzenie jednego konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea jakkolwiek ładnie by nie brzmiała, jest to fizycznie niewykonalne. Jedyny realny sposób na połączenie tych for to zlikwidowanie jednego, wtedy osoby z drugiego przeniosłyby się na to istniejące. Nikt nie znajdzie frajerów, żeby sklejać 300 tysięcy postów w jedno.

 

Poza tym byłyby tylko kłótnie cały czas o układ tematów i podfor, ponieważ ludzie są przyzwyczajeni do znanego sobie formatu, więc będą oponowali w przeciwne strony. Zadanie kolosalne a moim zdaniem nie przynoszące specjalnie pożądanego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrq. Praca do wykonania jest całkowicie nieopłacalna w stosunku do włożonych w to sił. A nie ma gwarancji, że "nowe" forum będzie zadowalało użytkowników. No i

Jeżeli ktoś śledzi wydarzenia na bliźniaczym forum, to wie, że tam niedługo wybuchnie wojna domowa.

Mamy się tym przejmować, jeżeli na nim (np. ja i jeszcze inne osoby, nie mówię o wszystkich) nie jesteśmy? Mamy płakać z tego powodu? Równie dobrze można by ratować samosię jakby była w potrzebie. To nie jest dla mnie dobry powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy się tym przejmować, jeżeli na nim (np. ja i jeszcze inne osoby, nie mówię o wszystkich) nie jesteśmy?
No właśnie, poza tym tak jak napisał Piotrq - to jest wręcz niewykonalne. Poza tym kto by niby za to zapłacił? Nie sądzę, żeby Klinik wtapiał kasę w takie coś, a właśnie - może by się wypowiedział najbardziej zainteresowany? Poza tym perkusja online to forum bezpośrednio zależne od drumcenter, a org, to (choć tylko oficjalnie) forum niezależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa fora są Tomka , moim zdaniem powinny być połączone i nazywać się "Forum DrumCenter".

 

Osobiście jednak nie przeszkadza mi to że są dwa fora , w sumie są takie same i za cholerę nie rozumiem tych niesnasek pomiędzy użytkownikami org. i online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za cholerę nie rozumiem tych niesnasek pomiędzy użytkownikami org. i online
Nie ma żadnych niesnasek. One są wymyślone sztucznie na potrzeby reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za cholerę nie rozumiem tych niesnasek pomiędzy użytkownikami org. i online
Nie ma żadnych niesnasek. One są wymyślone sztucznie na potrzeby reklamy.

 

Jakiej niby reklamy ? ależ są , znam dużo osób których noga na tym forum nie postanie , jak i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się odniósł do tego czemu ma służyć całe przedsięwzięcie. Ma powstać jedno miejsce gdzie zebrali by się wszyscy żeby podnieść wartość merytoryczną obu miejsc i ograniczyć bezsensowną treść (na którą faktycznie człowiek musi poświęcić trochę czasu a nic ona nie wnosi). Ok, pomysł jak najbardziej dobry ale czy nie lepiej w takim razie rozwijać dalej forum Wojtka? Przecież między innymi takie było założenie żeby zebrać ludzi z tego forum i perkusji.online. w jedno miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, pomysł jak najbardziej dobry ale czy nie lepiej w takim razie rozwijać dalej forum Wojtka? Przecież między innymi takie było założenie żeby zebrać ludzi z tego forum i perkusji.online.

 

Widzisz i mamy ludzi z jednego i drugiego forum , nie ma moderacji i jakoś nie ma też zaśmiecania , da się :)

 

[ Dodano: 26-12-2010, 22:18 ]

No właśnie, jeszcze co do Drumzone, złączone zostałyby fora perkusjaorg i perkusjaonline, żeby było jedno, a duże, a i tak będą dwa, bo zostanie jeszcze dz ;P

 

No ale wiesz , DZ to przecież forum elitarne hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Piotrq. Praca do wykonania jest całkowicie nieopłacalna w stosunku do włożonych w to sił. A nie ma gwarancji, że "nowe" forum będzie zadowalało użytkowników.

 

Praca do wykonania jest jak najbardziej opłacalna, tylko Ty wąsko myślisz w tym momencie.

 

Mamy się tym przejmować, jeżeli na nim (np. ja i jeszcze inne osoby, nie mówię o wszystkich) nie jesteśmy? Mamy płakać z tego powodu? Równie dobrze można by ratować samosię jakby była w potrzebie. To nie jest dla mnie dobry powód.

 

A czy ja podałem TO jako konkretny powód? - Nie.

 

No właśnie, poza tym tak jak napisał Piotrq - to jest wręcz niewykonalne. Poza tym kto by niby za to zapłacił? Nie sądzę, żeby Klinik wtapiał kasę w takie coś, a właśnie - może by się wypowiedział najbardziej zainteresowany?

 

Wszystko jest wykonalne, granicą jest ludzka wyobraźnia. Najwyraźniej w życiu nie administrowałeś forum, skoro tak napisałeś...

 

Poza tym perkusja online to forum bezpośrednio zależne od drumcenter, a org, to (choć tylko oficjalnie) forum niezależne.

 

Tak właśnie tworzą się plotki dotyczące Tomka oraz naszych for perkusyjnych. Skąd te domysły? Skąd takie informacje? Podaj źródła, chyba sam tego nie wymyśliłeś?

 

Obydwa fora są Tomka , moim zdaniem powinny być połączone i nazywać się "Forum DrumCenter".

 

Dokładnie. Moim zdaniem, fora powinny być połączone. Moderatorzy kompetentni, zamiast dzieci (przepraszam urażone osoby z online). Ludzie powinni zacząć pisać z sensem bez offtopowania, ale jak na jednym tak na drugim jest to samo, z tym, że na perkusja.org jest lepiej.

 

Nie ma żadnych niesnasek. One są wymyślone sztucznie na potrzeby reklamy.

 

Tzn., że zbyt krótko odwiedzasz oba fora Aldi.

 

Ja bym się odniósł do tego czemu ma służyć całe przedsięwzięcie. Ma powstać jedno miejsce gdzie zebrali by się wszyscy żeby podnieść wartość merytoryczną obu miejsc i ograniczyć bezsensowną treść (na którą faktycznie człowiek musi poświęcić trochę czasu a nic ona nie wnosi). Ok, pomysł jak najbardziej dobry ale czy nie lepiej w takim razie rozwijać dalej forum Wojtka? Przecież między innymi takie było założenie żeby zebrać ludzi z tego forum i perkusji.online. w jedno miejsce

 

No tak, tylko widzę, że też nie jesteś świadom pewnych rzeczy, ale o nich nie będę pisać na forum.

 

No właśnie, jeszcze co do Drumzone, złączone zostałyby fora perkusjaorg i perkusjaonline, żeby było jedno, a duże, a i tak będą dwa, bo zostanie jeszcze dz

 

Tak tylko oba fora będą się od siebie znacząco różniły, jeśli nie wiesz o co mi chodzi, to mi ręce opadną. :)

 

Takiej, że niewtajemniczeni nie wiedzą, że online i org to własność jednej osoby i nie wiedzą, że org nie jest niezależny, a na obu forach królują tylko (albo w większości - nie przyglądam się aż tak) reklamy DC. (tak zrozumiałem wypowiedź Aldiego, a czy tak jest to już nie wiem :P)

 

Gdy czytam takie głupoty to mi się śmiać chce, dobry z Ciebie komik Seth. :)

 

 

Słuchajcie mili, ja nie wnoszę żadnej rewolty, że JUŻ chcę zmieniać, scalać dwa fora, bo akurat MNIE się nie podoba obecny stan rzeczy. Przecież kim ja jestem? Ja tylko rzuciłem pomysł, którym jednym się podoba, drugim nie. Nie wierzę w to, że fora zostaną złączone, i bardziej kumate osoby też o tym wiedzą. Ja chcę tylko znać Wasze głosy i Waszą opinię na ten temat.

 

Serdecznie pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praca do wykonania jest jak najbardziej opłacalna
A kto i ile na tym zarobi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw
Praca do wykonania jest jak najbardziej opłacalna
A kto i ile na tym zarobi?

 

Jakiś zleceniobiorca działający w branży IT i znający się na mySQLu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie idea połączenia dobra, ale taka "fuzja" czy "dyfuzja" będzie niesłychanie droga/długotrwała wg mnie. I o ile z postami, skryptami ktoś się uwinie, to z przyzwyczajeniami ludzi już może być problem.Wystarczy zajrzeć na perkusjaonline - dużo osób "wyraża niechęć" takiego połączenia.

I nie łudźcie się, że "powstanie forum bez śmietnika". Zawsze znajdzie się 1500 osób które będą zakładać nowy temat "Jaka perka na początek", "co za 1000 zł", "Jak zacząć" , "Mam 10 000 chcę grać jak Lars" itp. Tutaj pomogą tylko moderatorzy, jakiś tutorial dla początkujących itp. Blokada rejestracji również się na niewiele zda. Na forum o innej tematyce na takie zjawiska pomogło dopiero szczodre banowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze juz po fuzji moglo by byc juz wszystko super bo wiecej forumowiczow wiecej odpowiedzi, ale po dluzszym czasie powstal by tu taki smietnik ze glowa mala

 

wy tylko mowicie ze nad wszystkim zapanujecie, no moze i zapanujecie ale bedzie trzeba 2 razy wiecej tylu ludzi do tego zatrudnic, co sie wiaze z dodatkowymi kosztami, po za tym jak ktos juz wspomnial wczesniejbedzie musialo bys wiele kompromisow gdyz napewno beda sie powielaly tamty, i gwarantuje ze przy tym bedzie wiele klutni, jeszcze na dodatek ludzie beda gadacze im sie to nie podoba itp.

 

 

________________________

wnosek:

uwazam ze bylo by fajnie ale(przez dluzsza chwile), ale moim zdaniem gra nie warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...