Skocz do zawartości
Yahoo

Moja niunia :)) Mapex Saturn Limited Edition Studio. UPDATE!

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się, kilka lat powoli powoli dziubałem sprzęt i nareszcie złożyłem podstawowy secik :)

 

Pewnie część mnie wyśmieje ale no cóż, znaczek mnie zupełnie nie interesował, liczyło się brzmienie. Wiele misięcy szukałem zestawu dla mnie, miało być DW, Sonor Delite, Gretsch Renown czy New Classic.

Ostatecznie wybrałem się do Drumcenter do porównaniu zestawów, które mnie interesowały. Gretsch Renown Maple odpadł, potem poleciał DW Performance. Na placu boju zostały Gretsch New Classic oraz już teraz mój Mapex Saturn, który dla mnie brzmi niesamowicie. Testowaliśmy na różnych naciągach i pomieszczeniach. Ogrooomne podziękowanie za fachowość dla Tomka i całej ekipy DC.

 

Oto mój zestawik:

 

Mapex Saturn Limited Edition Studio (brzoza/orzech)

Kolor: Yellow Ocher Sparkle Burst

Osprzęt: Czarny

TT: 10x8

TT: 12x9

FT: 14x14

FT: 16x16

BD: 22x18 niedziurawiona

SD: 14x5,5 drewniany

 

drugi werbel to Bertrand Birdseye Maple 14x5,5 z mahoniowym obręczami

 

BLACHY:

Hi-hat: Paiste New Signature Dark Energy MKI 14 cali

Crash: Paiste Signature Full Crash 16 cali

Ride: Paiste New Signature Dark Energy MKI 20 cali

 

HARDWARE:

Pearl S-2000 statyw do werbla

Pearl B-1000x2 łamane statywy

Pearl H-2000 statyw do hi hatu

Stopka DW 9002

No i jakiś stary zwykły statyw pod werbel Mapexa

 

Oto kilka zdjęć :)

 

85447208.jpg

 

46052518.jpg

 

64124286.jpg

 

79282483.jpg

 

46580785.jpg

 

20743185.jpg

 

75313803.jpg

 

78269564.jpg

 

10678953.jpg

 

52225430.jpg

 

49164194.jpg

 

18319673.jpg

 

12929979.jpg

 

92970241.jpg

 

70015918.jpg

 

 

Jeszcze podsumowując chwila o zestawie. Jest to limitowana w nie dużym nakładzie seria, różniąca się od serii kolorem i zamiast klonu z orzechem jest brzoza z orzechem. Bębny mają bardzo ciemne i potężne głębokie brzmienie. Z porównywanych przeze mnie brzmiały najgłębiej. Wykończenie jest świetne. Zostaje teraz tylko grać :) Jeszcze musze odpowiednio dobrać naciągi no i przede wszystkim dobrać dla nich odpowiedni strój.

 

 

 

UPDATE [28.02.2013]

 

Nowe foty z kilkoma nowymi blachami:

 

 

44010910.jpg

 

85983628.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że nikt tego nie robi ale nie jeden się znajdzie, który zapewne myśli Mapex ? Ta marka kojarzy się mocno z budżetowym seriami, słabym osprzętem itp. Natomiast Saturn, Orion, Black Panther to zupełnia inna bajka.

Jak powiesz DW to nie ma pytań powiesz Mapex to już jest różnie :) A tu taki Saturn śmiało staje do bitwy z takim DW i dla mnie wygrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomy jeszcze na fabrycznych naciągach?

Strasznie chętnie posłuchałbym co Saturn potrafi z nich wyciągnąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomy jeszcze na fabrycznych naciągach?

Strasznie chętnie posłuchałbym co Saturn potrafi z nich wyciągnąć. ;)

 

Ano potrafi - fabryczne naciągi na Saturnie to to samo co Emperor "oryginalny" ...

A Saturn to chyba najlepszy bęben w tych pieniądzach na rynku ...

Gratuluję zestawu :)

Szkoda,że tak daleko bo wpadłbym z browarkiem na ogranie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się prezentuje ten zestaw, elegancko, czyściutko, sterylnie wręcz, widać, że chuchasz na sprzęt :D

 

Kolor to trochę nie moja bajka, ale zestaw superancki, gratuluję ;)

 

Apropo masz może porównanie twina DW9002 do innych stóp? Jakieś charakterystyczne cechy etc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW 9002 a inne stopy, hmmm to też subiektywne odczucia, ale według mnie po pierwsze stopa wykonana świetnie, chodzi leciutko, można ją bardzo fajnie rozbujać. Płynna, dobrze wykonana, niezliczona ilość ustawień. Iron Cobry podobno mocna lecą na gwarancje. Nowy Pearl niestety nie ogrywałem jedynie starego Elliminatora i też fajny ale DW mi ciekawiej chodzi.

Szczerze polecam również 5002, troszkę jednak gorzej wykonana, mnie stabilna no i mniejsza ilość ustawień ale również bardzo dobra i cena o wiele niższa.

 

Co do Saturna, dopiero będę się brał za porządne strojenie. Naciągów jak narazie nie zmieniam bo są to faktycznie normalne emperrory, i PS3 na stopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że nikt tego nie robi ale nie jeden się znajdzie, który zapewne myśli Mapex ? Ta marka kojarzy się mocno z budżetowym seriami, słabym osprzętem itp. Natomiast Saturn, Orion, Black Panther to zupełnia inna bajka.

Jak powiesz DW to nie ma pytań powiesz Mapex to już jest różnie :) A tu taki Saturn śmiało staje do bitwy z takim DW i dla mnie wygrał :)

Niepotrzebnie się o takie sprawy martwisz. Dokonałeś wyboru uszami, więc miej gdzieś opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jest. Dla mnie było i jest najważniejsze brzmienie. Teraz zostaje tylko ćwiczyć :)

 

PS. Ciekawostką jest werbel dodany do zestawu, chciałem go sprzedać od razu ale po usłyszeniu jak on gada to zostaje u mnie :) Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Piękny Saturn, gratulacje ;)

Dobrze, że pokierowałeś się słuchem a nie opiniami innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny saturn, jednak mapexowi nie można zarzucić jednego- genialnych wykończeń w swoich wysokich seriach :) gratulacje, mam nadzieję że brzmienie tak samo dobre jak wykończenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo,

 

ogromne gratulacje! saturn to SWIETNY beben. mialem okazje grac i powiem ze dobrze nastrojone LEB URYWAJA. miazga Panie... a do tego swietna cena za nowy zestaw w PROFESJONALNEJ KLASIE.

co tu wiecej dodawac. wykonczenie piekne, blachy topowe... lza mi sie w oku kreci jak widze dw9002 - uzywalem ponad rok, ale musialem sprzedac (moim zdaniem z lancuchow "namber łan").

 

czarny osprzet dodaje smaczku. nie wiem jak w saturnie; w pearlu bywaja problemy z czarnym hw - w sensie "schodzenia czerni".

 

raz jeszcze gratki i niech Ci dobrze sluza!

 

pozdro,

J.

 

PS. moje bardzo subiektywne wrazenie. saturn brzmi fajniej od... oriona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, co do blach to jeszcze nie koniec, w planach jest ich troszkę więcej.

 

Co do Oriona to potwierdzam, bębny brzmią o wiele gorzej, to nie jest pojedyncze zdanie. Oczywiscie jest to subiektywne ale duże grube ciężkie korpusy nie brzmią tak fajnie jak cieniutkie korpusy Saturna, dlatego też wielu endorserów Mapexa zmienia Oriona na Saturna właśnie.

 

Z bębnów jestem naprawdę szczęśliwy, takie małe marzonko spełnione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

No wykończenie mojego Saturna także było z serii limitowanej, ale takie parcie na niego było, że to wykończenie wprowadzili później jako seryjnej no i lipa z unikatowości ;( :P

 

Jakby co to zapraszam do obczajenia mojego Saturna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy również świetnie wygląda oglądałem takie w DC, te kolory sparkle w Saturnach są naprawdę niesamowite. No i gratulacje świetnego bębna Ari :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo, A jeszcze jedno pytanko odnośnie DW - jak się spisuje przegub? Choć po stanie stopki (a zwłaszcza filców na bijakach), to pewnie krótko ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm była używana w sumie z rok ale w domu na elektronicznej więc trochę inne warunki ale jak narazie nic kompletnie się złego nie dzieje. Wszystko trzyma jak trzeba nie ma żadnych luzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Galaxy również świetnie wygląda oglądałem takie w DC, te kolory sparkle w Saturnach są naprawdę niesamowite. No i gratulacje świetnego bębna Ari :)

 

No co jak co, ale Saturn ma moim zdaniem najlepsze wykończenie w brokacie. Wszelkie Pearl, DW i inne które są w brokacie, wyglądają dla mnie "tandetnie dyskotekowo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i warto wspomnieć, że to jest lakier a nie jak w wielu okleina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z praktycznego punktu widzenia to jak zadrapiesz okleine to nie bedzie to az tak widoczne jak na lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Tak z praktycznego punktu widzenia to jak zadrapiesz okleine to nie bedzie to az tak widoczne jak na lakierze.

 

No nie wiem ;)

Miałem okleine i dużo łatwiej się rysowała.

Lakier zawsze można kosmetycznie naprawic, z okleina już jest nieco gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...