Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odświeżę :)

 

Ostatnio nabyłem Amati, duży zestaw:

 

6, 8, 10, 12, 13, 14, 16, 18, 22 i 14x6,5 werbel.

Wszystkie tomy bez dolnego naciągu, co dla mnie jest plusem, bo właśnie chcę zrobić z tej Amatki zestaw concert tom w stylu Phila Collinsa.

 

Okleinę zamienię na lakier, wymienię wszystkie gwinty w lugach i tym samym śruby. Zamienię gniazda do tomów na BT-3 Pearla, zmienię nogi w centrali, floor tomy staną się concert tomami - będą zlikwidowane dolne obręcze i lugi oraz mocowania do nóg.

 

Całość już zaczyna fajnie brzmieć, wymieniłem całość naciągów na Remo. Werbel ma 42 strunowy zwój sprężyn i nową maszynkę.

 

Efekty za jakiś czas... :)

 

Też uważam, że korpusy Amati są całkiem dobre. Brzmienie rzeczywiście jest ciekawe, bardziej oldschoolowe - dla mnie to duży plus.

 

Ponieważ ja będę zmieniał w całości HW na pearlowski, to już mam do sprzedania kilka statywów - szczegóły tutaj:

 

http://www.perkusja.org/amati-hardware-vt72288.htm#472149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że zdjęcia wrzucisz jak już będzie gotowa :D nie mogę się doczekać efektu końcowego :p Jaki kolor lakieru masz zamiar dać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega doświadczony nie jestem ale przed zakupem swojej pierwszej perkusji rozglądałem się za Amatami i ceny wahały się ok 400 - 600 zł.

Po kupnie Amati, użytkowaniu i sprzedaniu, stwierdzam, że ten przedział cenowy jet jak najbardziej pasujący do tego sprzętu, a nie 1000 zł.

Same bębny na sam początek przy małym budżecie są ok ale na ten hardware nie patrz, bo finalnie i tak tylko podnosi ciśnienie niż pomaga.

 

Więc moim zdaniem nie warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy talerz Amati Kraslice 20" to Ride czy Crash/Ride, aktualnie używam go jako crasha (mam innego ride'a) ale często mi pęka (tzn. 4 pęknięcia na krawędzi przez ostatnie ~3 miesiące) więc zastanawiam się czy wina leży po stronie mojej techniki, czy może przez to, że crashuje ride'a? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wyprzedaje trochę gratów perkusyjnych i w nich znajduję się między innymi duży zestaw amati 6, 8, 10, 12, 13, 14, 16, 18, 22 i werbel chyba 14, może jest ktoś zainteresowany kupnem, Set w pełni oryginalny, jestem dopiero na początku sprzedaży, musiałbym go jeszcze dokładnie obejrzeć, ale już informuje, ze takowy jest na sprzedaż, jak coś to proszę o kontakt na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten temat o Amati , gdyby ktoś miał obręcze 14'' na 8 śrub ( potrzebuję do starego werbla lignalone ) i ładną 16'' Amati - proszę mi napisać , chętnie odkupię , pisałem już w KUPIĘ , ale nikt się nie odezwał , może jakieś pojedyńcze sztuki ze starej serii Lignalone , ze statywów interesują mnie górne części - ramiona , statywy do bongosów jeśli ktoś ma coś do sprzedania proszę z ceną i najlepiej zdjęciem . Pozdr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bosko sie gra i nigdy chyba jej nie oddam :biggrin: ja swoja troche odpicowalem i teraz wyglada spoko ;)
jakies zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo!

 

Może ktoś ze starszych kolegów podpowie jak dodac stopie trrochę głębi? :cool:

 

zrobiłem to samo z moja ;)

 

[ Dodano: 08-10-2014, 10:05 ]

tyle ze podiąlem do niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...