Skocz do zawartości
Mmmmaniek

Perkusja PDP x7

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie mam zamiar kupić nowy zestaw perkusyjny. Talerze już zakupiłem , korzystając z promocji jaka jest w DrumStore .

 

http://drumstore.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=8348&category_id=1671&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Do kupienia zostały mi już tylko bębny .

Co myślicie o PDP x7 ? Czy warto w nie inwestować ? Może ktoś miał z nimi doczynienia .

Proszę o pomoc .

 

http://bratpol.com.pl/?prod=7681&cat=1219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol Mmmmaniek, ze sie podlacze.

Rowniez mysle o zakupie tego zestawu, tym bardziej, ze jest mozliwosc dokupienia drugiej centrali.

Mam dosc daleko, zeby pojechac go ostukac, wiec pytanie czy warto sie w ogole fatygowac?

Mialem do czynienia z klonowym Sonorem 3007, ktory dobrze nastrojony, na Pinstripach brzmial swietnie. Czy te 2 zestawy sa porownywalne?

Byc moze ktos ma porownanie z innymi zestawami? Kazda uwaga mile widziana.

Pozdr.

 

p.s. sorry, ale nie posiadam polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sugerować ilością bębnów w tym zestawie. To jest raczej niska półka. Jeżeli masz tyle kasy to spokojnie kupisz na forum lub allegro wypasione i świetnie brzmiące bębny dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem przekonany co do używek

a to czemu, za taka cenę kupisz zamiast bębnów z niskiej półki coś półprofesjonalnego/profesjonalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm , szczerze mówiąc nie przekonuje mnie ten zestaw , ale jeszcze się zastanowie , może masz jeszcze inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bardzo rozumiem dlaczego wrzucasz Catalinę jako bębny z wyższej półki. X7 też jest z klonu i do tego świetnie brzmią te bębny - niczym nie ustępują katarynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę , zwróć uwagę , że DW robi przecież PDP . a moze Ty mialbys jakies propozycje co do perkusji zarówno używanej jak i nowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Stage Custom w tym wydaniu. Miałem werbel z tego modelu i pękały lugi. Yamaha szybko wycofała się z produkcji tej wersji lugów. Na forach amerykańskich również czytałem raczej gorzkie opinie na temat tych lugów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie bardzo rozumiem dlaczego wrzucasz Catalinę jako bębny z wyższej półki. X7 też jest z klonu i do tego świetnie brzmią te bębny - niczym nie ustępują katarynce.

ogrywales x7 i cataline?szczerze nie ma nawet co porownywac,x7'ce blizej entry level niz do semi pro,juz duzo lepszym wyjsciem od x7 jest pdp fs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrywałem zarówno Catalinę jak i M5. Te drugie to właściwie te same bębny co klonowe X7. Oba zestawy, Gretsch i Pdp to ta sama, wyższa półka półprofesjonalna, naprawdę potrafią zabrzmieć. ;)

Co do Pdp FS to również ta sama półka, tylko drewno brzozowe, jeśli ktoś preferuje takie brzmienie, również można śmiało polecić, nawiasem mówiąc.

Ze wszystkich bębnów brałbym mimo wszystko Pearla, sprawdzony sprzęt. Sprawdzony, doceniony sprzęt, na dodatek już rozegrany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ogrywałem zarówno Catalinę jak i M5. Te drugie to właściwie te same bębny co klonowe X7. Oba zestawy, Gretsch i Pdp to ta sama, wyższa półka profesjonalna, naprawdę potrafią zabrzmieć. ;)

Co do Pdp FS to również ta sama półka, tylko drewno brzozowe, jeśli ktoś preferuje takie brzmienie, również można śmiało polecić, nawiasem mówiąc.

Ze wszystkich bębnów brałbym mimo wszystko Pearla, sprawdzony sprzęt. Sprawdzony, doceniony sprzęt, na dodatek już rozegrany. :)

Wiadomo tez bym bral tego profesjonalnego pearla,za reszte bylby jeszcze swietny hw,moim zdaniem pdp x7 odstaje troche od m5...

 

[ Dodano: 29-08-2012, 01:32 ]

i ta cena za ktora mozna miec swietne gary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej X7 odstawał, teraz to jest dokładnie to samo co M5, tylko bębnów jest w secie od razu więcej. Jeżeli 2 lata temu kupowałbym zestaw przy świadomości, że dokupię kolejne bębny, brałbym od razu X7.

 

A do okazji takiej jak ten Pearl niestety nie dotrwałem.. No ale miałem kasę to sobie pozwoliłem. ;p

 

Eee, idę spać.. ;p Miłego i powodzenia założycielowi tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej X7 odstawał, teraz to jest dokładnie to samo co M5, tylko bębnów jest w secie od razu więcej. Jeżeli 2 lata temu kupowałbym zestaw przy świadomości, że dokupię kolejne bębny, brałbym od razu X7.

 

A do okazji takiej jak ten Pearl niestety nie dotrwałem.. No ale miałem kasę to sobie pozwoliłem. ;p

 

Eee, idę spać.. ;p Miłego i powodzenia założycielowi tematu.

 

Do pearla nie dotrwales ale Cena: 3899.00 zł za takie bebny to duzo ;)

 

[ Dodano: 29-08-2012, 01:56 ]

mr.man, w twoim pdp x7 masz hw 9.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, jeszcze się pojawiłem.. ;)

Za takiego Pearla VBL choćby zapłacisz więcej a to nie są znowu takie rewelacyjne bębny, jedynie żelastwo jest w nim lepsze, pomijając zawieszenie tomów.

Co do moich bębnów, mam żelastwo serii 8.1, nie narzekam, do tego Basixa i Pearla. Zresztą, wszystko masz w moim podpisie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dość często przyjemnośc popukać w pdp x7 i powiem że są to bardzo fajne bębny, którym nic nie brakuje, brzmieniowo są w porządku, wykonanie też. Kolega taszczy te bębny na różne i częste joby, już dość długo i naprawdę dzielnie służą. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i proszę, jak zachowuje się moja pdp x7 z drewna lipowego

 

 

którą sprzedaję, jak by co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...