Skocz do zawartości
screw5

Tanie, dobre pałki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy znacie może jakieś dobre tanie pałki? Bo ja najczęściej gram na Gładkach ale w nich sie główki łupią i potem mi sie na nich źle gra, a poza tym są lakierowane a takich nie lubie, no ale cóż, mieszkam na prowincji i nie mam za dużego wyboru:/ Czasem kupuje sobie Mat Max, nie są pokrywane lakierem i też są tanie:D To są właśnie takie najpopularniejsze i najtańsze pałki może znacie jeszcze jakieś, które opłaca się kupić, mogą być droższe, jeśli się opłaca, bo co z tego jak kupie sobie pałki za 30-40zł jak na nich pogram tyle co na Gładkach za 8zł.

Proszę o jakąś porade w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Vic Firthami:

Rock N /160, nylonowa główka/,

5AN /140, j.w./

Extreme 5AN /j.w. + 0,5"/

 

W Wawie kosztują 36 zetów. Mam w sumie 5 kompletów, w ciągu ostatnich dwóch m-cy połamał mi się najstarszy /tylko dlatego, że grywałem nim na sali gdzie były postrzępione blaszki, nie chciało mi się swoich wozić. Pałki pękły tuż pod główkami - zasadniczo nie złamały się więc tylko "ścięły" / Najstarszy, tj. kupiony w maju 2004.

Gładki starczały mi na 3-5 prób. Nawet nie będę liczył ile bym wydał na nie przez ten czas.

Dodam, że nie gram lightowego jazzu, ale hardrocka, punkrocka, funky i inne takie.

 

Polecam w szczególności nylonowe główki - pałki są praktycznie nieśmiertelne, blaszki /ride zwłaszcza/ brzmią selektywnie i znacznie lepiej /imho/.

Wystrzegaj się Gładków i innych tanich pałek z nylonem na czubku /w tym także Nova, tych niby VF/ - kondoniki z główek zwyczajnie spadają, co skutkuje - o ile nie zauważysz tego natychmiast - definitywnym wyłączeniem któregoś nieszczęsnego naciągu z gry.

Z oryginalnymi VF nie zdarzyło mi się to jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , ja sie wlasnie zrazilem do nylonowych glowek bo jak kupowalem mat maxy z nylonem to po kilku machnieciach czubek spadał. Gładki są dla mnie za ciężkie ( staram się grać ostatnio troche death/core a tam trzeba bic szybko ). Ostatnio uzywalem palek Ever Play i Stagg. Są grube a aprzy tym bardzo lekkie , niestety starczaja na miesiac ciezszego i szybszego grania. Jednak nadal mam opory zeby kupic drozsze pałki ... chociaz moze poslucham rad Cienia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie bardziej opłaca się kupować droższe pałki.

1. dużo większa wygoda.

2. pałki dobrze wyważone i sparowane (nie musisz sam dobierać).

3. matmaxami albo bombami gralem ok. 2 tygodni, v-f z drewnianymi głowkami mam od początku roku czwartą parę (żadna pałka nie pękła). a zildjianami 6a nylon grałem 3 miesiące i zaczęły lecieć drzazgi od rimshotów to wyrzuciłem. co nie zmienia faktu że były to najlepsze pałki jakimi grałem, ale z tego co się orientuję nie do zdobycia w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz czytałem o pałkach Vic Firthy i w wiekszosci opisow pisze ze sa to palki do ... jazzu i lekkich odmian rocka ... jaki jest najlepszy model do jakiejs ciezszej łupaniny ? Bo jak juz sie zdecyduje to nie chce wtopić 35 zł ;)

 

[ Dodano: 2005-11-28, 22:10 ]

Dobra ... po akcji ... perkusista Unearth gra Vic Firth'ami ... no to ja je tez musze miec :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do łupaniny - Rock N /gra takimi pacjent z Cradle Of Filth ;) / 160 na miarę Gładka. Dość ciężkie, ale przy tym długie i nie do zaj...

Moim zdaniem, jeżeli zależy Ci na szybkości kup Extreme 5AN - też nie do zajechania, ale znacznie wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zrobiłem zrzutę z zaprzyjaźnionym bębniarzem na 100 kompletów pałek NO NAME produkowanych w Czechach. Nie wydałem na to fortuny, bo płaki były naprawdę tanie, ale i tak wywaliłem kasę w błoto. Pałki nadawały się jedynie do palenia w piecu, pękały jedna po drugiej, na próbie 3 do 4 sztuk trafiało do smietnika. Istny horror. Cud, że nie poniszczyłem naciągów.

Obecnie grywam na B-stickach. Znajomek sprowadza je z Dani, bo bywa często u swojej rodziny. Może nie są rewelacyjne jeżeli chodzi o wytrzymałość, ale idealnie leżą w dłoni i są perfekcyjnie wyważone.

Grałem przez długi okres na jednej parze pałek A-head - nie do zarypania :) Praktycznie nieśmiertelne w porównaniu do zwykłych pałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Mike Justian gra Vic'ami American Classic 2B , ktoś miał z nimi styczność? Bo już jestem prawie zdecydowany do zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cień, Kiedyś sobie właśnie kupiłem pałki NOVA z nylonowymi końcówkami, łebki mi nie spadły więc chyba miałem szczęście:P Z chęcią wystrzegał bym sie Gładków i innych tanich pałek ale jak już wspominałem u mnie w okolicy nie ma żadnego muzycznego i nie mam za dużego wyboru, dlatego jak już kupuje to nie ja tylko ktoś kto jedzie do sklepu. A te pałki Vic musze kiedyś spróbować, w ferje jade do wawy to może sobie kupie nareszcie coś pożądnego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na tej stronie, którą podał Cień, pałki Zildiana pokryte do połowy tworzywem antypoślizgowym Zildjian 5A DIP , myślicie że to dobry pomysł żeby je kupić? I czy wytrzymają mocniejsze granie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja to napisałem;] a 0,63 chyba będą mi pasowały, zresztą sie okaże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam palek Mat Max 140C, ostatnio kupilem NOVA Rock (kasa wyrzucona w bloto, swoja droga ;\ grube to takie, ze szok). Moze wiecie cos na temat palek a'la Mat Max 140C, tyle, ze z hickory? :) Biore pod uwage przede wszystkim wagę i srednice palki. 140C ma nietypową główkę, dzieki czemu gra sie naprawde fajnie.

 

BTW. Aha - zna ktos moze adres strony Osca 4 Drums? ;) Googlowalem, cos nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też szukam ich strony, jakiś czas temu kupiłem pałki i na opakowaniu była podana strona www.o4d.republika.pl ale niestety już jest nie aktualna:/ na jeszcze starszym opakowaniu była www.osca4drums.republika.pl też nie działa więc żeby sie dowiedzieć jaką mają strone teraz to pozostaje chyba tylko kupić pałki w sklepie i zobaczyć na opakowaniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ja to napisałem

 

a nie wiem skad mi taki babol wyskoczyl

 

a tak na temat to pałki Osca wrzucam do jednego wora ze Stagg'ami i Ever Play'ami ... czyli lepiej sie gra niz gładkami ale strasznie szybko sie niszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do jednego wora ze Stagg'ami i Ever Play'ami

A, że tak zahaczę - jak się sprawują Ever Play'e w grze? Chcialbym sobie takie kupic, bo hickora, sie trzymają itp, ale nie wiem jakie zdanie o nich mają potencjalni użytkownicy. Wacham się więc (sprobuje z czyms tanim ;)) EverPlay / SEBASticks

 

Regards

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej: NIE WARTO kupować tanich pałek.

 

Everplaye - są beznadziejnie wyważone, źle brzmią i niszczą się w trybie ekspresowym. Mój kumpel rozwalił 5 szt. na koncercie. Nota bene, kupił potem VF i gra już nimi 3 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się sprawują Ever Play'e w grze?

 

grać mi się nimi grało dobrze ... tylko że może z 3 godziny czystego grania były ... pozniej sie połamały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...