Skocz do zawartości
Hunterian

Wybór bębnów i blach... Potrzebuję rady

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... wszyscy jednogłośnie polecacie exporta...

I taki też będzie prawdopodobnie mój wybór.

Niestety martwią mnie trochę te bębny z racji tego, że jest to wersja fusion. No ale mam nadzieję, że nawet mimo tego mi się spodobają ;)

 

Tak więc bębny zostały wybrane. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru :)

 

Mam do Was jeszcze kilka pytań które tym razem będą dotyczyć talerzy... (nie wiem czy jest sens zakładać nowy temat)

 

Co do ride to mam na oku blaszkę Paiste alpha power ride 20' - http://www.perkusja.org/spaiste-alpha-power-ride-20-bosphorus-14-hh-vt71522.htm

 

Nie mogę znaleźć dobrych próbek dźwiękowych tej blaszki... Czy nada się ona do grania metalu ? ;) Nie myślę o jakimś death metalu ale o czymś z bardziej klasycznym ;) (coś jak Iron Maiden itp.)

 

A co do hh to jeszcze nie mam chyba dokładnych typów ale jeżeli coś znajdę to wrzucę tutaj na poddanie tego Waszej opinii ;)

(mam nadzieję, że Was nie męczę ciągłymi pytaniami...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunterian, szukaj lepiej zestawow, zwykle cenowo wychodzi taniej niz miałbyś każda kupować oddzielnie, a i wszystkie podstawowe talerze (hi-hat, crash i ride) bedziesz mial za jednym machnieciem u siebie. No chyba ze bedziesz sobie ciułał na lepsza blache po kolei. Twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ride to mam na oku blaszkę Paiste alpha power ride 20' - http://www.perkusja.org/s...-hh-vt71522.htm

 

Blaszka fajna i do gatunku jaki uprawiasz ;) na pewno się nada, ale cena jest trochę za wysoka. Za taką kwotę kupisz już Zildjiana Z :

 

http://allegro.pl/zildjian-z-custom-power-ride-20-i3655111300.html

 

Prawdziwy miazgator ;)

 

Albo subtelniejszego, bardziej klasycznego Sabiana AA Medium:

 

http://allegro.pl/ride-20-sabian-aa-medium-i3672905453.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z crash wybrałem Amedia vigor rock shiny - http://www.perkusja.org/wyprzedaz-alchemy-amedia-istanbul-mehmet-zildjian-vt72416.htm#473129 Są tu rozmiary 17' i 18' chociaż wolał bym mieć w swoim zestawie 16' i 17' (szukam z tej serii crash'a 16')

 

Jeżeli już wiecie jakich crashy mam zamiar używać to możecie do tego dobrać ride który będzie pasował brzmieniowo w jakiś sposób ? :)

Czy może ride i crashe nie mają nic wspólnego żeby je dobierać ?

 

W sumie to widzę, że na forum jest razem cały set Amedia vigor rock shiny...

Co myślicie o zakupie całego takiego setu ? Czy lepiej byłoby pobawić się w różne talerze ?

Myślę, że za cały set (14,16,17/18,20) wyszło by mi jakieś 1500zł.

Lepiej kupić ten set czy kupować np. po jednej różnej blaszce ? Jak mi się to bardziej opłaci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wiecie jakich crashy mam zamiar używać to możecie do tego dobrać ride który będzie pasował brzmieniowo w jakiś sposób ? :)

 

Ciężko powiedzieć w tym momencie który ride będzie pasował, jest to w całości kwestia indywidualna. Tu decyduje o tym gust, a o gustach się nie dyskutuje, tak przynajmniej mówią. ;)

Czy może ride i crashe nie mają nic wspólnego żeby je dobierać ?

Nic bardziej mylnego. Ja popełniłem błąd i zamówiłem nówkę Meinla Classics Traditional 18" powerful crash i brzmiał dokładnie tak samo jak mój ride MCS 20", a crashowane nie robiły różnych dźwięków. Równie dobrze mogłem nie zamawiać i crashować ride'a.

Co myślicie o zakupie całego takiego setu ? Czy lepiej byłoby pobawić się w różne talerze ?

To zależy. Ja przykładowo mam zaburzenia kompulsywno-obsesyjne jak widzę każdy talerz innej marki, może po prostu lubię jak wszystko jest "z jednej parafii".

Myślę, że za cały set (14,16,17/18,20) wyszło by mi jakieś 1500zł.

Lepiej kupić ten set czy kupować np. po jednej różnej blaszce ?

Jak mi się to bardziej opłaci ?

Patrz na mój poprzedni post. Albo kupujesz trochę gorsze jakościowo blachy, ale w pożądanej konfiguracji, albo liczysz się z kosztami i dokupujesz kolejne blachy z górnej półki jak już cię będzie na nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy wiesz jak ma to wszystko brzmieć.

 

U mnie to np. wygląda tak- crashe najlepiej Meinly- Dark crash/ Super dry. Za to chinki to MB 20/10/8 i xfilterki. A ride Mb20 / Z custom, hat- Z custom- jak widzisz, spora rozpiętość, ale tylko dlatego że ja mam w swojej głowie plan jak to ma być, i tym się kieruje przy wyborze blach.

 

Opcja jednego setu jest, a przynajmniej być powinna najbardziej bezpieczną opcją jeżeli chodzi o spójność.

 

Mamy na tyle rozwinięty rynek że w zasadzie większość blach przodujących firm mamy w sklepach, a jeżeli mam upatrzone jakieś dziwaczne stworzenie- na pewno możemy je usłyszeć na yt.

 

 

Talerze to nie podzespoły komputerowe, nikt ci nie powie które będą DLA CIEBIE lepsze, bo to nie możliwe, po prostu.

 

A gadki typu wez Amedie, bo to B20, a to półka pro! Gówno prawda, jest sporo bardzo dobrych blach z B8 które rozwalają takie Amedie w przedbiegach. Znam nawet jednego w pełni profesjonalnego bębniarza któremu zdarza się używać Oriona Twistera- bo mu się podoba dzwięk. I kto mu zabroni ? :)

 

 

 

O tak, kawał fajnej blachy !

 

Jak szukasz czegoś fajnego i taniego, to mam paiste 404 ride, bardzo dobry talerzyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Niestety prawdopodobnie nie będę mógł kupić Pearla exporta ponieważ sprzedający ma już kupca... Kupie je jeżeli się kupiec wycofa.

 

Tak więc chyba muszę wrócić do tematu i zapytać Was co kupić z tego co mi pozostało...

 

Tak więc:

 

http://www.perkusja.org/ever-play-custom-set-amedia-thrace-hh-13-vt72376.htm#472547

 

http://tablica.pl/oferta/perkusja-mapex-m-hardware-blachy-caly-zestaw-ID3P0yl.html#f5536d53bc

 

http://allegro.pl/premier-cabria-exclusive-wisniowa-i3684315283.html - coś nowego znalazłem.

 

http://tablica.pl/oferta/perkusja-peace-onyx-naciagi-evans-ID3As8z.html#61a68baa0a - intrygują mnie te bębny ponieważ widziałem film na yt i okazuje się chyba całkiem fajnie brzmią ;) -

 

Czekam na Wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Anarchismo dobrze prawi, jeśli nie dasz rady wyrwać tego exporta to premier będzie dobrą opcją. http://www.musicradar.com/reviews/drums/premier-cabria-xpk-kit-27031 - na tej stronie masz całkiem pozytywną recenzję tej serii, której autor przypisuje miejsce między serią Olympic dla początkujących a liniami od Artist wzwyż (półka profesjonalna). Poza tym, z tego co szukałem na youtubie, jest parę filmików na których bębny brzmią dobrze, na innych niekoniecznie, ale to raczej kwestia strojenia bębnów i mikrofonu w urządzeniu. Z drugiej strony przy premierze licz się z dodatkowym kosztem naciągów i sprężyn (i maszynki?) w werblu, bo masz tylko korpus z obręczami. Tak czy inaczej, trzymam kciuki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie jeszcze o tym zestawie ? - http://allegro.pl/gretsch-catalina-ash-cobalt-blue-i3686071978.html

 

Już wszystkie naciągi profesjonalne nic bym nie musiał dokupywać jeżeli chodzi o naciągi...

 

Dziwi mnie jedynie dlaczego centrala ma inny kolor niż pozostałe bębny ?

 

Jak wypada konfrontacja tych bębnów Gretsch Catalina Ash z bębnami Premier Cabria Exclusive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ciężko stwierdzić tutaj- i jedno i drugie to sa dobre bębny, Premier jest z mahoniu-ale wydaje mi sie ze z tej tańszej wersji- filipinskiego mahoniu.

 

Gretsch za to jest z jesionu, i dużo ludzi go sobie chwali.

 

Jak dla mnie to trzeba to po prostu samemu sprawdzić i dobrać brzmienie dla swoich preferencji.

 

Ja, jako ze grywamy w podobnych stylach, wybrałbym jesion. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wiecie może dlaczego centrala ma inny kolor niż reszta bębnów ? Zastanawia mnie to...

 

Chciałbym żeby może jeszcze kilka osób wypowiedziało się na temat Premier vs Gretsch. Teraz jeszcze nie jestem pewien co wybrać... lecz chyba bardziej skłaniam się ku Catalinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunterian,

Druga kwestia:

Szukałeś próbek dźwiękowo-wizualnych na YouTube? To prawdziwa kopalnia złota. Jeśli trafisz na dobrej jakości dźwięku filmiki, to kwestia porównania brzmienia bębnów jest wtedy wyłącznie twoja. Pytać możesz posiadaczy o to, jakiej jakości jest hardware i czy bębny są dobrze wykonane pod względem jakościowym (równe korpusy, dobrze posklejane warstwy, podatność elementów metalowych na korozję itp.)

Pierwsza kwestia:

Centrala nie ma innego koloru, moim zdaniem to floor tom albo jest z innej okleiny, albo po prostu tak dziwnie odbija się w nim obraz.

BONUS

Ale, ale:

W cenę wliczone są profesjonalne naciągi, których wartość wynosi około 500 zł.

To już kiedyś było poruszane. To tak jakby sprzedawać auto i do ceny wliczać koszt olejów, smarów, benzyny pozostałej w baku, czy innych płynów. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale:

W cenę wliczone są profesjonalne naciągi, których wartość wynosi około 500 zł.

To już kiedyś było poruszane. To tak jakby sprzedawać auto i do ceny wliczać koszt olejów, smarów, benzyny pozostałej w baku, czy innych płynów. :lol:

 

To ty jak sprzedajesz samochód to nie sciągasz paliwa ? hahahahahahah :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale, ale:

Cytat:

W cenę wliczone są profesjonalne naciągi, których wartość wynosi około 500 zł.

 

To już kiedyś było poruszane. To tak jakby sprzedawać auto i do ceny wliczać koszt olejów, smarów, benzyny pozostałej w baku, czy innych płynów. :lol:

 

 

To ty jak sprzedajesz samochód to nie sciągasz paliwa ? hahahahahahah :)

 

 

 

Paliwo trzeba wyjezdzić na zero,olej spuścić i śruby kół poluzować tak żeby w palcach szły:) Sorry za spam:) Ale przysżło mi do głowy takie coś ze jak sprzedajesz gary to tydzien wcześniej zajedz naciągi na amen:) Bo twoje!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gretscha naciągi za 500 zł wliczone w cenę, a ja mogę dorzucić jeszcze do mapexa komplet mało granych pinstripe na tomy za darmo ;) genra hd na werbel jeszcze jakiś się znajdzie, praktycznie nówka, bo ambasador na moim werblu bardziej podpasował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...