Skocz do zawartości
filip6464

Która wtyczka VST jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że VST jest trochę i co osoba to inna opinia, każdemu co innego pasuje. Jednak chciałbym poczytać opinie innych o wtyczkach perkusyjnych. Może ktoś ma większe porównanie i mógłby powiedzieć co w których uważa za wartę uwagi i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 6 lat nagrywam z udziałem Addictive Drums i nie wyobrażam sobie innego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos bedzie bedzie wiedzial jak pomoc. Mam AD2 i Reapera. AD mam oryginal jak by co i jako stand alone dziala. W sensie ze odczytuje uderzenia itd. Jak probowalem uruchomic przez reapera to nie umialo wykryc AD. Sciagnalem wiec pirata AD ale wersje 1.5 rozpakowalem itd i teraz w reaperze widac AD ale z kolei nie odczytuje uderzen, nic a nic. Jaki plik powinienem gdzie umiescic by to w koncu dzialalo jak nalezy? Mam na mysli moja oryginalna wersje uruchamiana przez reapera. A moze jakis inny program uzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak jesli jest stand alone to tak. Jesli polacze przez reapera to tylko te podstawowe elementy, jak gdyby to wersja demo byla. Przy niektorych zestawach z kolei w ogole nie reaguje ani na klikniecia, a tym bardziej na uderzenia w perkusje. Choc interfejs midi widac ze rejestruje je bo mruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Jeśli chodzi o brzmienie, to jest to wg mnie 50% kwestia gustu i 50% kwestia miksu ścieżki perkusyjnej z VSTi. Używałem zarówno AD, jak i SD oraz EZDrummer. Moim zdaniem, żeby polubić się z superiorem, trzeba na nim trochę popracować, bo ma sporo funkcji, które częściowo są też zdublowane z tymi, które posiada każdy DAW. Mam tu na myśli EQ, kompresję itp. Przy czym te wtyczki są bardziej nastawione na perkusję właśnie.

 

Co do Addictive... dawno z niego nie korzystałem, więc za bardzo się nie wypowiem. Z tego co pamiętam trochę mniej opcji, ale wciąż dobry dźwięk.

 

Najwięcej mogę powiedzieć o EZDrummerze, przy czym ja korzystam z rozszerzenia o nazwie Metalheads. Bardzo przyjemne brzmienie, dość uniwersalne, bo spisywałem tam kumplowi perkusję do takiego bluesowego kawałka i sobie do progmetalu. Jak coś, mogę podesłać jakieś próbki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczylem to za porada jednego kolegi z forum, z FL 10. Udalo mi sie to w koncu odpalic, tylko ze lagi okropne sa. Mam perkusje podpieta do laptopa przez emu midi. Do kompa z kolei interfejs Presonus Usb. Czy podpiecie modulu kablem midi midi z interfejsem a interfejs do komputera, moze cos na te lagi poradzic? Czy moze jakies inne ustawienia jeszcze sa na ktore trzeba zwrocic uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kliknij Show ASIO panel, póżniej zmniejsz ASIO buffer size (tam na dole) i zmniejsz Buffer Offset (w opcjach w tym panelu)

 

Nie mówie żeby mniejszać do zera ale tak trochę :)

 

Powinno pomóc (mi pomogło z keyboardem używanym w fl jako tablica sterująca midi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmniejszaj do momentu aż nie pojawią się trzaski/ścinki dźwięku (sprawdzaj to na samplach blach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, dzieki za pomoc.

Napisalem tez do suportu ad2, niech i oni sie glowia :idea:

Bo nie wiem czego to wina, ale pady sa ultra czule. Lekkie dotkniecie wyzwala od razu dzwiek i nie jest wazne jak mocno. Zawsze taki sam. Kombinowalem ta krzywa, ktora jest w opcjach gdy sie mapuje, ale zero roznicy, co bym nie zrobil. Dziwne to troszke i sie juz zastanawiam ze moze perkusja jest cos powalona za bardzo :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reaper najwygodniej wrzucać instrumenty poprzez klikniecie prawym i wybór nowego instrumentu wirtualnego na tej części gdzie są ścieżki. Nie wiem dlaczego bo dopiero zgłębiam tego DAWa ale w ten sposób mi ładuje instrument bez problemu a jak dodaje instrument tak jak wtyczkę to nie z każdym odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ładować poprzez INSERT -> INSERT VIRTUAL INSTRUMENT ON NEW TRACK. Wyskoczy okno z potwierdzeniem po czym założy nam kilkanaście ścieżek. Ten sposób również minimalizuje latencję. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to mega wku...jace to wszystko jest czasem. I sie czlowiek zastanawia, czy ma pecha, czy jest zwyklym dalnem ktory nie umie podlaczyc jednej rzeczy do drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej ładować poprzez INSERT -> INSERT VIRTUAL INSTRUMENT ON NEW TRACK. Wyskoczy okno z potwierdzeniem po czym założy nam kilkanaście ścieżek. Ten sposób również minimalizuje latencję. Polecam.

 

Nie wiem jak w innych ale w reaper pyta czy ma być wielokanałowy czy pojedynczy midi i wtedy nie tworzy kilku ścieżek tylko jedną.

 

[ Dodano: 10-09-2014, 14:53 ]

Ogolnie to mega wku...jace to wszystko jest czasem. I sie czlowiek zastanawia, czy ma pecha, czy jest zwyklym dalnem ktory nie umie podlaczyc jednej rzeczy do drugiej.

 

To tylko brak wprawy :) i doświadczenia. Jak miałem okres gdzie mogłem więcej posiedzieć to już mi całkiem zgrabnie szło ale troche przerwy i od zera. Najgorsze jest przebijanie się przez skomplikowane słownictwo zupełnie nie znane na początku i nie mówię tu o języku angielskim. :lol: Dużo mi zajęło zrozumienie różnicy pomiędzy masteringiem a miksem (i dalej do końca nie jestem pewien czy ją rozumiem) :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Steven Slate Drums - kiedyś potrzebowały darmowego Kontakta, teraz to już chyba samowystarczalny kombajn. Tak czy siak, bezproblemowa praca i w Pro Tools, i w Logicu, brzmienie, że w ogóle nie ma co gadać (a jak ktoś bardziej ogarnięty, to może z tego wykrzesać wszystko). Do posłuchania na Desolator "Last Wish" - jest na YT. Zaznaczam, że są to nagrania sprzed niemal 3 lat i od tego czasu Slate Digital mimo już wtedy doskonałego produktu zrobili i tak kolosalny postęp. Zresztą ich wtyczki do miksowania i masteringu mówią same za siebie. Naprawdę polecam wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnie, a przede wszystkim naturalnie, brzmiących bębnów z trupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebudowalem pol mieszkania by moc podlaczyc perkusje pod jedyny prawilny , stacjonarny komputer. Zakupilem SB Audigy R5 i latencja zniknela. Ogiolnie w koncu wszystko (prawie) dziala. Jedna rzecz tylko. Jak zmusisc komputer by dzwiek puszczal z monitora PM10 a nie z glosnikow ktore mam podpiete?

Creative.AudigyRX.img1_lg.jpg

Teraz mam podpiete tak ze trzy pierwsze (liczac od optyka) to sa glosnjiki 5.1 a pod czwarty mam przejsciowke na duzego jacka podpieta do ktorego jest oczywiscie podlaczony monitor. Tak wg instrukcji powinno byc (takie odnosze wrazenie) ale za chiny nie umiem tego zgrac by jednak dzialalo nalezycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Loco Chocko, wciśnij sobie prawym na ikonę głośnika po prawej stronie paska zadań i wybierz "urządzenia do odtwarzania". Jak nie będzie wyboru, to możesz jeszcze prawym na puste pole i "pokaż wyłączone, odłączone urządzenia". Włącz, co trzeba i ustaw jako domyślne. Tak samo, trzeba by wybrać urządzenie do odtwarzania w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...