Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam młody (choć nie początkujący) zespół z Poznania, w którym spiewa mój znajomy. Zgłosili się do Węgorzewa i bardzo dobrze sobie radzą w plebiscycie publiczności, myślę, że mają szansę sporo namieszać. Może komuś coś będzie mówić ich poprzednia anzwa (z innym wokalista): Undertow.

 

www.myspace.com/heavybreathers

http://muzyka.onet.pl/mojascena/3155,10174,149243,1554594,artysci.html?vote=1 - głosowanie na utwór "Strach"

 

Soczysty, ciężki i melodyjny rock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stwierdziłem, że godnym polecenia zespołem jest również bydgoskie Chainsaw. Nowa płyta - "Evilution" IMO wymiata, mimo, że to nie do końca moja muza. Całą płytę można całkiem legalnie ściągnąć ze strony http://chainsaw.muzzo.pl/ . Zespół ma na koncie już wiele festiwali, w tym 2-gie miejsce na W:O:A, więc nie ma już co ich więcej chwalić :P

 

A od wczoraj zespół pracuje nad teledyskiem do utworu Supernature's Queen, nie mogę się doczekać efektu końcowego, bo sam brałem udział w zdjęciach ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Led Zeppelin

- Deep Purple (tylko stare nagrania)

- Black Sabbath

- Red Hot Chili Peppers

- Blenders

- Funkadelic-Parliement

- Coma

- Metallica

- Frank Sinatra

- Bob Marley

- Ray Charles

- System of a Down, Scars on Brodawy i Serj Malakian solowo

- O.N.A

- The Beatles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś wszystko to co wszyscy powinni znac ;P

 

ja za to polecam Hate Eternal oraz soundtrack z The Blues Brothers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Music. Ostatnio niesamowicie się w nich wciągnąłem. Ich ostatnia płyta (z 2007r.) to bardzo "basowa" płyta, psychodeliczna, można powiedzieć. Moim zdaniem umieszczenie gitary solowej w tle to genialne rozwiązanie.

Ich starsze nagrania to już bardziej surowy rock. Nie obejdzie się bez elektroniki, ale wszystko jest super :P. Naprawdę gorąco polecam. :)

A do tego Muse :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crowbar!

 

 

Mega walec, riff zarąbany chyba samemu Szatanowi. Ten kawałek robi coś w bani, teledysk też niczego sobie - zwróćcie uwagę na ustawienie hi-hatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Crowbar!

 

 

Mega walec, riff zarąbany chyba samemu Szatanowi. Ten kawałek robi coś w bani, teledysk też niczego sobie - zwróćcie uwagę na ustawienie hi-hatu.

 

Jak będą mnie wieszać kiedyś tam jakaś inkwizycja, to poproszę o ten kawałek :)))

 

Dobry band !!!

 

 

To ja polecę 50% Crowbara i 50% Pantery :) - > DOWN

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enemy Division (R.I.P.) kilka dni temu wyszła epka do ściągnięcia za frajer: www.enemydivision.bydzia.com - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede wymienial tych "podstawowych" zespolow, bo pewnie kazdy zna

 

Warto posluchac takiego zespolu jak Sirenia

 

a dla tych co lubia mocne i wikingowe przy****enie to polecam Amon Amarth ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon Amarth to fajna muza, a co do wikingów to:

Equilibrium,

Eluveitie (czy jakoś tak:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Clash

Nirvana

T.love

I zespół przez którego "pokochałam" perkusje

The Who i Keith Moon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=LnDMN0yPIgE

 

 

POSŁUCHAJCIE !!!, bez komentarza. Ten zespół, to najlepszy band jaki przyszło mi słuchać.

 

Niebawem pojawi się ich nowy album! Zapowiada się na całkiem przyzwoite granie!!!

 

dzis dorwalem ten kawalek, i powiem tak: spodziewalem sie czegos lepszego. killswitch zawsze slynal ze swietnego brzmienia perkusji - przynajmniej dla mnie (takiego werbla jak na 'the end of heartache' nie ma nikt), a tutaj co? jakies kartony. tomy malo selektywne, stopa momentami znika. i jeszcze te gitary ogluszane przez wokal Howarda...

 

utwór jak utwór, niczym szczegolnym mnie nie zaskoczyl.

 

odnośnie nowej płyty KsE:

Producentem jest Brendan O'Brien (AC/DC, Pearl Jam, Bruce Springsteen), a wspomagał go gitarzysta formacji - Adam Dutkiewicz. Na płycie znajda się takie kompozycje, jak "The Reckoning", "The Forgotten" oraz "Starting Over". - Nadszedł czas, aby wyjść poza naszą wygodną strefę i spróbować czegoś trochę odmiennego - tłumaczy wokalista, Howard Jones. - Ciągle jest to charakterystyczne dla nas brzmienie, ale potrzebowaliśmy je odświeżyć i pójść krok do przodu. Howard komentuje także fakt, że najnowsza płyta w dorobku kapeli to już druga, którą zatytułowano "Killswitch Engage": "Kiedy nie mogliśmy się dogadać co do tytułu tego krążka, ktoś zaproponował, aby po prostu znów użyć naszej nazwy jako tytułu i co do tego, byliśmy akurat zgodni. Daje to poczucie świeżego, nowego początku". W ramach promocji dzieła, formacja wyruszy w trasę, której już nie może się doczekać. - Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że będziemy mogli dzielić scenę z takimi zespołami, jak Bullet For My Valentine, Slayer czy Marilyn Manson - cieszy się frontman. - Mamy nadzieję, że czas spędzony ze starymi i nowymi przyjaciółmi przyniesie nam sporo frajdy. Przygotujcie się na wielką radość, gitarowe riffy i na to, co niespodziewane. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby was poruszyć i abyście zaczęli się zastanawiać, kto popełnij ten błąd, wpuszczając nas na scenę. Zostaliście ostrzeżeni. I oglądajcie również nowe odcinki "Biura". Dotychczasową dyskografię Amerykanów zamyka longplay "As Daylight Dies" z listopada 2006 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis dorwalem ten kawalek, i powiem tak: spodziewalem sie czegos lepszego. killswitch zawsze slynal ze swietnego brzmienia perkusji - przynajmniej dla mnie (takiego werbla jak na 'the end of heartache' nie ma nikt), a tutaj co? jakies kartony. tomy malo selektywne, stopa momentami znika. i jeszcze te gitary ogluszane przez wokal Howarda...

 

utwór jak utwór, niczym szczegolnym mnie nie zaskoczyl.

 

w sumie, zawsze mogli "skopiować " jakiś tam album poprzedni. Ale z kse jest tak że na pierwszy rzut ucha nie zawsze może się to podobać. Później zaczyna się doceniać ich muzę.

 

Owszem zgodzę się z Tobą ,że perkusja nie brzmi tu rewelacyjnie, ale mam nadzieje, że to tylko chwyt marketingowy przed puszczeniem albumu na rynek, taki manewr odstawiła metalika chyba przed death magnietic....

 

Mam nadzieje że to do 30 czerwca poprawią.

 

 

Mnie ten utwór "wbił", albumu nie mogę się doczekać :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suffocation

 

i bydgoskie Unborn Suffer :biggrin: -> www.myspace.com/unbornsuffer :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi klezmerską, tango argentyńskie i elektronikę w jednym, polecam panią Sophie Solomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ostatnio katuję dużo Valient Thorr - rewelacyjny rock'n'roll (obadajcie też ich nagrania koncertowe - co za żywioł! co za showmani!) momentami ze stonerowym zacięciem:

 

- świetny przykład klipu zrobionego niewielkim nakładem kosztów, który ogląda się z zaciekawieniem co chwila odkrywając jakieś mini-humorystyczne wstawki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KING OF LEON.

 

Moim zdanie najlepsza pierwsza plyta.

 

Poza tym Rage against the machine!!!

The Mars Volta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Tomahawk. czyli poboczny projekt Mike Pattona (FAITH NO MORE!) z trzema rownorzednymi mu gwiazdorami. imo jedna z najlepszych awangardowych formacji świata:

 

1.

2. Rape This Day

3.

 

Grupa do tej pory wydała trzy płyty, wszystkie na najwyższym poziomie, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rage against the machine fajnie grają

 

Zgadzam się! Killing in the name :D

 

a jeśli chodzi o perkusję to bardzo się chwali Mastodon (nie wiem czy był tu wymieniany...)

 

 

Meshuggah tez fajny, a ten teledysk jeszcze lepszy xDD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meshuggah jest świetnym zespołem, uwielbiam takich ambitnych muzyków jak oni, plus Behemoth na czele ;)

Kolejnym zespołem, który mogę na pewno polecić jest Necrophagist :razz:

Zachwycił mnie ten pan za bębnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...