Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że już wspominałem, ale świetny jest album Pain Of Salvation - BE. Czegoś tak emocjonalnego w życiu nie słyszeliście ;p

 

http://www.youtube.com/watch?v=AxLaf3y6sDA

http://www.youtube.com/watch?v=C8rnt01hyJY

http://www.youtube.com/watch?v=8v_p8TT4oG8

 

Mnóstwo świetnych utworów, wszystkie przepełnione takim klimatem, że choćbyście słuchali w rozpędzonym pociągu przy 5 gadających zakonnicach to i tak Was ruszy. Choć ja polecam gdzieś w ciszy po ciemku się z tą muzą zmierzyć.

 

Warto też się trochę zainteresować pomysłami powstałymi przy tym wydawnictwie (sekretarka Boga, równoległe wydanie DVD Live (fragmenty w linkach)).

 

Znajdziecie tu wszystko - rock, metal, alternatywę, folk, operę, co chcecie. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ameryki nie odkryłeś, ja swego czasu słuchałem tej płyty codziennie :) Od samego początku miażdży, dokładnie jak mówisz- można tam znaleźć wszystko, od zwykłych rozmów z akustycznym tłem, solowym fortepianem, po metalową sieczkę. Swoją drogą pierwsza płyta - Entropia - też niczego sobie.

Jak już jesteśmy przy płytach klimatycznych jak cholera - polecam Buckethead - Electric Tears. Choć wydaje się czasami, że gra to samo, co chwila zaskakuje :) Nie mam słów na tego gościa, sprawdza się tak samo dobrze w elektronice jak i death metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy płytach klimatycznych jak cholera - polecam Buckethead - Electric Tears. Choć wydaje się czasami, że gra to samo, co chwila zaskakuje :) Nie mam słów na tego gościa, sprawdza się tak samo dobrze w elektronice jak i death metalu.

 

Znam tę płytę, rzeczywiście jest świetna :) Minimalizm to jest coś bardzo wskazanego, gdy się tworzy klimat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalsi, coma, illusion, acid drinkers, polucjanci i the positive z polskich

Ratm, redhotchillipepers ostatnio słucham tego zestawu przez ubiegłe 3 tyg bez przerwy. Nie nudzi się. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że nie przejrzałem całego tematu, ale jeśli miałbym coś polecić od siebie to głównie zespoły grające po mistrzowsku - progressive rock, progressive metal, sludge, wszelkiego rodzaju eksperyment. Wręcz odpływam przy takim rodzaju muzyki ;) Nie polecę zespołu (ukochanego) Metalliki, bo rozumiem ten temat jako, pewien sposób odkrycia nowych "mniej znanych" zespołów.

 

A więc od siebie - Riverside, Cult of Luna, Isis.

Słuchając tych kapel delikatnie mówiąc dryfuje, cudo.

 

Muzyka, którą próbujemy tworzyć z zespołem to właśnie czysty eksperyment :smile: Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie kiedyś.

 

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio w związku z kryzysem [nowych zespołów] wróciłem trochę do korzeni

Pearl Jam płyta Yield - piękne brzmienie i świetne utwory

i RHCP najstarsze płyty

 

a od wczoraj słucham FOALS, fajny młody zespół

 

 

 

P.S. zastanawiam się czy ktoś CZYTA ten temat czy tylko wszyscy piszą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge z czystym sumieniem polecic 2 kapele.

Jack Daniel's Overdrive jest to Polska produkcja. Jak ktos lubi klimaty Southern Rocka / Metalu to sie napewno nie zawiedzie!

 

Cloudkicker - zagraniczna kapela. To co graja, nazwalbym instrumentalnym metalcorem. Ich 2 oficjalne plytki, mozna legalnie sciagnac z internetu. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam zespół Opeth :razz: Na wcześniejszych płytach Lopez po prostu zwala z nóg. Ambitna i naprawdę mądra muzyka pod każdym calem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli o mnie chodzi to tak:

 

Rage against the machine - bardzo fajne połączenie rapu i ostrego rocka, zresztą chyba każdy zna.

 

Metallica - Przede wszystkim Master of Puppets

 

Nirvana - To nie trzeba tłumaczyć...

 

Noir Desir - Bardzo ciekawy, francuski alternatywny rock zwłaszcza ich ostatnia płyta (Des Visages, Des figures) z bardzo znanym w Polsce utworem

, ale mają o wiele lepsze utwory typu
czy Lost

 

Rammstein - nie trzeba przedstawiać

 

Brygada Kryzys - stary, dobry , polski punk..

 

OSTR - może nie zespół ale muzykę ma super!

 

I wiele innych mniej lub więcej znanych kapel z całego świata..

 

P.S

 

Dzięki forumowiczom za podsunięcie takich zespołów jak Radiohead czy Tool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantera - wszystkie płyty zaczynając od Cowboys From Hell,

Fear Factory - Obsolete, Transgression no i The Best Of;P

Divine Heresy - Bleed The Fifth,

God Dethroned - wszystkie albumy,

Tenacious D - Pick of Destiny,

The Blues Brothers Soundtrack,

In Flames - Clayman, A Sense Of Purpose,

Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli, Death Cult Armageddon,

Motorhead - wszystkie albumy,

Joe Satriani - Super Colossal

 

dalej nie chce mi sie wymieniać, ale to chyba taka moja czołówka

 

jeszcze pare undergroundowych kapel wartych uwagi

 

Enemy Division - www.myspace.com/enemydivision

Ixion - www.myspace.com/ixionx

Unborn Suffer - www.myspace.com/unbornsuffer - nie dla ludzi o słabych nerwach :P

Kontagion - www.myspace.com/kontagionpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie dorwalem plyte Divine Heresy i rzeczywiscie fajnie graja:P

Aczkolwiek i tak dla mnie namberem łan bedzie chyba Slipknot^^

Poza tym to hm,

Audioslave,Disturbed,Rammstein,Ajron Mejden,Metallica[nawet nowy album mi sie podoba;P zdecydowanie lepszy od st.anger i kartonu;P]

No i oczywiscie O.S.T.R,wiem,ze to nie zespol, ale artysta naprawde godny polecenia;P

To samo Pezet-Noon,tylko niestety nowa plyta Pezeta juz robiona bez Noon`a i zupelnie zmiana klimatu,imo przynajmniej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie czy ktoś na forum słucha takiej muzyki...

 

słucha i znajduje w niej wiele radości. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może polecę jeszcze kilku artystów z Francji:

 

Olivie Ruiz - francuska wokalistka, ciężko ją zakwalifikować do czegokolwiek, sporo nawiązań to tradycji piosenki francuskiej, rocka, francuskiego rock'n'rolla z lat 60 i wielu innych gatunków. Naprawdę warto. http://www.lastfm.pl/music/Olivia+Ruiz

 

Coralie Clément - pop, jazz, bossa nova, reggae... http://www.lastfm.pl/music/Coralie+Cl%C3%A9ment

 

Camille - takie, jak to się mówi, indie ;], ale też baardzo dużo nawiązań do francuskich tradycji i sporo elektroniki http://www.lastfm.pl/music/Camille

 

i jeszcze moja ukochana Françoise Hardy - gwiazda francuskiej sceny lat 60, taka standardowa muzyczka tego okresu ;)

I może jeszcze Brigitte Bardot - patrz wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...