Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a co możecie mi polecić ze swingu, jakiegoś wesołego, przy ktorym nogi same się ruszają ? :) z góry dzięki.

Sporo jest, mój drogi ;) Wesoły, ciekawe określenie.

 

Wydaje mi się, że zadowoli Cię zespół wokalny The Puppini Sisters, jeszcze może Royal Crown Revue i może jeszcze niektóre kawałki Big Bad Voodoo Daddy.

Są to zespoły współczesne - warto nadmienić. Z klasyków zdecydowanie mój kochany - Glenn Miller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni

Nabashi, wygląda na to że ja, ty i The Kaesbohrer zrozumieliśmy dobrze.

Chodzi naturalnie o ludzi budujących system(wg txt soad) takich jak prezydent usa,politycy, właściciele wielkich korporacji itp. Myślałem że to logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albi, dziękuję, mój kochany. :)

Może zostańmy przy "mój drogi", ok? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem już nie wymieniałem, ale polecam Ayreon - The Human Equation. Ayreon to taki projekt Arjena Lucassena, w którym ww. pan tworzy powiedzmy 'rock-opery' i zaprasza wielu świetnych wokalistów, którzy odgrywają różne postacie, emocje, uczucia itp. Album The Human Equation opowiada o człowieku, który zapadł w śpiączkę po wypadku (lecz to wszystko nie jest takie proste, pojawiają się niejasności co do tego wypadku itp). Wewnątrz jego umysłu dochodzi do dyskusji uczuć, pojawiają się też takie osoby jak jego najlepszy przyjaciel i żona, która z tym właśnie przyjacielem go zdradziła.

 

Muzycznie, jak już wspomniałem, rock-opera. Są momenty neofolkowe, są rockowe, są metalowe. Znajdziemy tu dużo klawisza (co nie każdemu będzie pasowało - mnie na początku odrzuciło, a teraz się tym zachwycam), Eda Warby'ego na perkusji (bardzo dobrze wypada, wpasowuje się w klimat, nie przeszkadza :)) i mnóstwo świetnych wokali, zarówno męskich, jak i żeńskich (naprawdę są miodne). Dla przykładu - James LaBrie jako Me (czyli ten koleś w śpiączce), Mikael Akerfeldt jako Fear, Devin Townsend - Rage.

To naprawdę trzeba usłyszeć. Bardzo klimatyczny album, na pewno nie dla wszystkich, ale można się mocno wkręcić (przykład - ja :D Swego czasu słuchałem albumu non-stop, od deski do deski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na Human Equation nie ma aż tak dużo klawiszy, starsze płyty były nimi napakowane faktycznie do przesady. Najnowszy album - 01011001 też jest niezły, choć według mnie trochę gorszy od HE, nie bez powodu uznawanego za opus magnum Arjena, pomimo widocznych jak cholera wpływów, co nie każdemu się podoba. Swego czasu też słuchałem tej płyty bez przerwy, ale jakiś czas temu mi się po prostu przejadła. teraz wracam co jakiś czas, na poprawę humoru. Patrząc przez to wszystko czego słuchałem w ciągu ostatnich 2 lat stwierdziłem że Ayreon wcale nie jest jednak taki wysublimowany jakby się wydawało ;) Ale sentyment pozostał, mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja też rzuce kilka ciekawych zespołów, jeżeli jakieś sie powtarzają to przepraszam, ale już mi sie nie chce 9 stron czytać :D No, to jedziem:

-American Head Charge (industriaaaaaaaal metal)

-Static - X (j.w.)

-Scars on Broadway (pół SOAD'u + 2 innych kolesi)

-Rage Against the Machine [Funk(hic!) Metal]

 

Troche z innej beczki

-Korpiklaani (wesoły, duński(chyba) folk metal)

 

I w ogole z innej mańki

-Non-Phixion (horrorcore z NYC)

-Necro (j.w. tylko że gorszy)

i gwiazda mojego dziesiejszego wieczoru - Cypress Hill.

A do tego Gorillaz, East West Rockers, Nine Inch Nails i Tenacious D.

Miłego słuchania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowszy album - 01011001 też jest niezły, choć według mnie trochę gorszy od HE.

 

"Cyferki" niby są niezłe, ale to już nie jest taki klimat, który mnie jara. Przyznam, że oprócz THE i cyferek nie słyszałem nic innego, właśnie ze względu na to, że nowy album mi nie podszedł (mówi się, że podobny klimat jak na poprzednich albumach). Dlatego też polecam tylko ten konkretny album Ayreon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek z chęcią polecę trochę thrashu. ;) (wyjąwszy gigantów tu wymienionych)

Death Angel trochę thrash trochę heavy. Bardzo miła kapela z Bay Area; szczególnie polecam pierwszą [The Ultra-Violence] i ostatnią [Killing Season] płytkę.

Testament zdecydowanie mocniejsza dawka dźwięku; także Frisco

â b. ładny jak dla mnie ;) wokal Chucka Billy'ego. Podobnie Exodus ale wokalnie "troszkę" inny.

Był Kreator, a nie zauważyłem by przewinął się Sodom lub Destruction. Bardzo podobne klimaty, ale to w końcu inne bandy, są małe różnice. I niech żyją te małe różnice. :biggrin:

Dla fanów hard rocka z pod znaku AC oraz DC mamy Airbourne. Ciężko przedstawić. Po prostu Too Much, Too Young, Too Fast. :smile:

 

A tak na zamknięcie brazylijskie komando śmierci: Krisiun! Trójka braci grająca death który nie bierze jeńców. :badgrin:

 

Wszystko co wymieniłem możemy znaleźć na cudownym YouTube. Enjoy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Scars on Broadway (pół SOAD'u + 2 innych kolesi)

-Rage Against the Machine [Funk(hic!) Metal]

Uwielbiam!

No i jeszcze chciałem od siebie dodać O.S.T.R(prawdziwy hip-hop). Powoli wyrasta na mojego ulubionego artyste.

I jeszcze jakby sie tak cofnąć kilkaset lat- 'poważny' dorobek rodziny Strassów. Jest to dla mnie złoty środek w muzyce poważnej między naiwnymi melodyjkami na szkszypkach a jakąś totalną awangardą którą swoją drogą też nawet lubie... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów hard rocka z pod znaku AC oraz DC mamy Airbourne. Ciężko przedstawić. Po prostu Too Much, Too Young, Too Fast. :smile:

 

 

płytę kupiłem z 3 miechy temu i jeszcze nie było dniazeby nie siedziała w wiezy conajmniej raz :smile: polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche megalomanii:

 

www.myspace.com/aaddiction

 

polecam bardziej Video.

 

a poza tym Mars Volta i Dillinger Esc Plan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim kilka zespołów, klimaty rock/punk rock

 

1)Podfuck - www.myspace.com/podfuck

Słowacki punk rock, naprawde super. No i bębniarz wymiata.

 

 

2)Dust Blow - http://www.myspace.com/dustblow

Całkiem niezły Polski rock, polecam "Stand up!".

 

3)AFI (A Fire Inside) - http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=24138033

Świetny zespół, na perkusji moim zdaniem bardzo nie doceniany Adam Carson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siawcik, Nie musisz kodować linków. Wystarczy, że normalnie wpiszesz, a będą widoczne jako url, i będzie można na nie wejść po przez klinięcie. Co bardzo ułatwia robotę..

Jeśli nie wejdą automatycznie, to jest opcja http://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polcema Korpiklaani, Otig i moją kapelą nr 1.:

Blind Guardian-moim zdaniem najlepsza płyta jest A night at the opera. Nie ma chyba takiej drugiej kapeli, sa bardzo oryginalni.

http://www.youtube.com/watch?v=snwvpJ7DxyY&feature=related

Polecam jeszcze Rhapsody, Otig no i Therion.

 

Zapomniałbym dodac coś innego:

2Tm2,3 Living Sacrifice, Demon Hunter, Jelonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...