Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siemka jak widac jestem nowy na forum. Mam zamiar grac na perkusji ale nie posiadam sprzętu ani zadnego znajomego ktory takowy by posiadał więc mam taką prozbę\pytanie czy nie znalazl by się ktos w okolicach kielc ilub suchedniowa ktory (w czynie społecznym) chcial by pomodz\nauczyc mnie gry na tym zacnym instrumencie. jesli ktos bylby chętny proszę o kontakt przez gg. 11229718 z gory dzenki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyć możesz się sam , przy pomocy internetu , do tego potrzeba jedynie szczerych chęci . Jeżeli masz smykałkę do grania to żaden problem . Idź do jakiegoś MDK jeżeli mają tam bębny to spytaj czy możesz spróbować , nie wiem , interesuj się , czytaj forum . Od czego trzeba zacząć . Najlepiej kup pada i ćwicz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze szkoły na perkusję to chyba "Language of Drumming" Bennego Greba i "Secret Weapons for the Modern Drummer" Jojo Mayera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd co się stało z poziomem tego forum, jak jeden pisze bzdury i kolejni mu wtórują.

 

ZNAJDŻ NAUCZYCIELA bo szansa, że sam nauczysz się grać to margines statystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schodzi na psy?Bo nie umiesz uczyć się z filmów wideo, a inni potrafią?

 

Nie nauczysz się absolutnych podstaw z filmów. Trzeba mieć niezłe szczęście, żebyś z czymś się nie pomylić i sobie nie wyrobić błędnych i szkodliwych nawyków. Szkoły DVD są już dla kogoś, kto wie jak trzymać kijki, kto zna podstawy gry na instrumencie itp. Nauczysz się z filmików grać podstawowe rytmy, ale i tak najpierw ktoś musi Cię ukierunkować, pokazać co i jak. Nauczyciel jest ogromnym ułatwieniem, a nawet koniecznością na początku przygody z perkusją. Chociażby po to, żeby stał nad Tobą kiedy coś próbujesz grać i mówił, że grasz nierówno, że źle trzymasz, źle uderzasz, źle grasz, popełniasz drobne czy większe błędy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień , po odpakowaniu bębnów przyszedł do mnie mój kuzyn , też perkusista . Poprawił konfigurację bębnów , pokazał prosty rytm . Grałem ten rytm przez kilka minut , a on chodził i przypominał o mocnym uderzaniu w werbel i w jego środek , pokazywał kiedy daj akcent itp. . Od tego czasu (gram 2,5 miesiąca) uczę się sam . Naprawdę nie jest źle . Wystarczy tylko chcieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu niech zobaczy jak gra i ci będzie mówił co robisz źle :)

 

Spięte mięśnie, odstający paluszek, zacofana lewa noga? To tylko niektóre z problemów początkujących. Spotkaj się z kuzynem jak najwcześniej póki nie są te błędy utrwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzisz czołgisto , teraz kup jakieś bębny za 300 zł i jazda

 

 

tylko gdzie mogę zakupic caly zestaw za taką flotę (wiadomo ze nie nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro lub tu na forum... jest pełno tematów o bębnach na początek poczytaj trochę... dla ułatwienia z góry Ci mówię że najlepiej Amati wyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazan , nie popełniam tych błędów . Nogi i ręce mam sprawne i niezależne , nie spinam się gram na luzie , żaden paluszek mi nie odstaje . A właśnie , ten kuzyn był niedawno i mówił , że go będę niedługo uczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pheel0 - popieram wypowiedź w 100%. Szkółki na DVD są tylko po to by dać pomysły do gry lub poznać metodę grania jakiegoś sławnego perkusisty. Nawet jak oglądniesz taki filmik 1000 razy, to i tak nie będziesz wymiatać jak koleś na ekranie. Najważniejsze są czas, dokładność i chęci.

 

czolgista - możesz kupić Amati i zmienić ją po roku gry albo jesteś pewny że chcesz grać i kup od razu coś porządnego, ale to moje zdanie.

 

Void - Mam nadzieje, że ta pewność siebie jest uzasadniona ;)

 

 

I przestańcie wszyscy grać tylko Metal i Rock. 99% perkusistów na tym forum to metale, byle szybciej, byle głośniej.

Bądźcie uniwersalni, słuchajcie różnej muzyki i próbujcie inne style m.in. blues, jazz, latino. To tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...