Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cwicz werbel bo nie wazne jaki preferujesz gatunek werbel jest b.wazny.

W death metalu czesto znajdziesz rytmy opierajace sie o werbel+bass+ride raczej malo innych blach i szybkie przejscia.(a przynajmniej w tym czego ja slucham)

Moim zdaniem wystarczy duzo sluchac muzyki a potem kombinujesz z tym co podchwycisz w jakims kawalku ladnie laczysz z czyms innym i wyjdzie. ;)

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W death metalu czesto znajdziesz rytmy opierajace sie o werbel+bass+ride raczej malo innych blach i szybkie przejscia.(a przynajmniej w tym czego ja slucham)
poprostu rytmy punkowe ... tylko troche szybciej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W death metalu czesto znajdziesz rytmy opierajace sie o werbel+bass+ride raczej malo innych blach i szybkie przejscia.(a przynajmniej w tym czego ja slucham)
poprostu rytmy punkowe ... tylko troche szybciej :P

I tak i nie. tzn "rytmy punkowe" maja po trochu ze wszystkiego. Dlatego o co nie spytasz to mozesz uslyszec "graj rytmy punkowe" a to raczej nie jest zbyt konkretna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat lubuję się w death metalu, więc wiem mówię :)

No, może przesadziłem mówiąc, że perkusja w death metalu to szybszy punk, ale blasty - nie da się ukryć to prawie to samo co gra się w punku ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat lubuję się w death metalu, więc wiem mówię :)

No, może przesadziłem mówiąc, że perkusja w death metalu to szybszy punk, ale blasty - nie da się ukryć to prawie to samo co gra się w punku ;P

Nie mowie, ze nie wiesz co mowisz co z reszta widac po moim poscie. Masz racje ale nie wszyscy domysla sie jak rzucisz haslo np. "rytmy punkowe", "rytmy thrashowe" itp. takze lepiej zcharakteryzowac gosciowi o co dokladnie chodzi wtedy masz pewnosc ze bedzie wiedzial a jesli zrozumie haslo to roznicy nie zrobi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście puszczam jakąś klarowną nutkę ( AC/DC ), wyszukuje tempo i gram do tego wprawki :) Zupełnie jak z metronomem, bo jak się pogubię to od razu słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak robie, ale gdy ćwicze na werblu, a metronomu używam przy ćwiczeniach na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawić zdolności manualne lewej ręki?

Była bym wdzięczna za ćwiczenia porady itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zdobylas zdolnosci manualne prawej reki? Cwicz na werblu wszystkie te same cwiczenia co sie cwiczy lplp, lpll plpp, itp. albo ogranicz prawa reke do grania na ridee badz HH a reszte rob na lewa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak poprawić zdolności manualne lewej ręki?

Była bym wdzięczna za ćwiczenia porady itd...

 

Bierzesz fotel/krzesło/cokolwiek miękkiego co W OGÓLE nie odbija pałki. Bierzesz pałki ODWRÓCONE, włączasz metronom na tempo np. 90 bpm i grasz lllp, lllp i tak dalej. Efekty przychodzą bardzo szybko ze względu że to w co uderzasz w ogóle nie odbija pałki przez co ręką musisz wykonywać całą pracę. Potem gdy przesiądziesz się na werbel zobaczysz jak ci się lekko gra. Nie polecam ćwiczyć szybkości i sprawności na werblu czy padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zdobylas zdolnosci manualne prawej reki?

Prawa ręka jest moją prowadzącą ręką pisze nią i wykonuję wiele czynności przez co lepiej ją "sterować"

 

Dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie umiem lewą ręką szybko uderzać...

czy te ćwiczenia też pomogą na mój problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, właśnie o tym mowa, zdolność manualna lewej ręki to inaczej jej sprawność, czyli też szybkość, więc tak, te ćwiczenia właśnie są na Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są blasty? Słyszałem tylko, że coś takiego wykorzystuje się głównie w cięższych odmianach metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjny blast to poprostu naprzemienne uderzenia miedzy centrala a werblem. zwykle razem z centrala uderzasz w ride lub hihat. jest masa innych wariacji ale to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżankom mogę polecić wykonywanie najprostszych czynności takich jak jedzenie, picie, mycie zębów lewą reką u mnie to zadziałało (tzn. jeszcze trochę ta lewa nie nadąża, ale jest o wiele lepiej) z czasem będziecie większość rzeczy robić lewą rączką... Tak mi się zdaje, że jest temat o leworęcznosci...

 

O i jest: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=16972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest się przestawić na lewą rękę :P Próbowałem też wszystko lewą robić i przestałem jak doszło do smarowania chleba, bo cały się uwaliłem masłem przy tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnąc pomóc wszystkim potrzebującym, przedstawiam mój zestaw ćwiczeń na werbel.

 

1. Repetycja:

a) 8 uderzeń lewą i 8 prawą, (ćwierćnuty)

b) Figura 4/8, 8/16

 

2. Dwójki

 

3. Paradiddle (zwracajcie uwagę czy druga nuta z każdej grupy jest takiej samej dynamiki jak dwie ostatnie)

 

4. Ćwierćnuty RRLL pogrubiona nuta to akcent

 

Ad. 1-4. Wszystko gramy z metronomem stopniowo z czasem zwiększając tempo,

zwracajmy szczególną uwagę na prawidłowy chwyt i postawe za werblem. Uderzenia wyprowadzajmy z całej ręki (od łokcia) nie tylko z nadgarstka.

Ad. 3. Metronom polecam ustawić na ósemki ze względu na dokładność uderzeń

 

Dla mnie jest to typowy set ćwiczeń na rozgrzewkę wszystko staram się doprowadzać do 160 bpm.

----------

Co do słabszej (lewej) ręki i repetycji. Żeby nie tracić czasu możemy grać 2 razy więcej lewą np. 8 z lewej i 4 z prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem absolutnie nowym forumowiczem i dopiero zaczynam przygodę z perkusją. Stąd też moje zainteresowanie działem dla początkujących...

 

Figura 4/8, 8/16

Pierwsze pytanie: co to jest figura 4/8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już spieszę z odpowiedzią.

 

Figura 4/8 - jeden takt ćwierćnut(z jednej ręki) i jeden takt ósemek (naprzemiennie).

Figura 8/16 - analogicznie.

 

zwróćmy uwagę aby następne takty zaczynać z "drugiej" ręki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Figura 4/8 - jeden takt ćwierćnut(z jednej ręki) i jeden takt ósemek (naprzemiennie)

Czyli jesli dobrze zrozumiałem wygląda to tak:

LLLL PLPLPLPL

4444 88888888

co dokładnie ma rozwijać to ćwiczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak napotykam ten temat na forum (a zdarzyło mi się kilka razy) to śmiać mi się chcę z tego gościa co ma dopisane "wanted drummer" gra 5 lat i "jakoś ciupie" ja myślę że po 5 latach nie powinno się jakoś ciupać tylko rypać jak maszynka a poza tym ta nieszczęsna "perkusja co ma przynajmniej 5 talerzy" oczywiście nie jestem jakimś tam ekspertem bo mam perkę od paru dni ale uważam że z perką to jak ze składaniem kompa. W planach mam dokupić parę statywów crasha i ride nowego (mam polmuz za free) później nowy werbel od tamy strojenie bodajże na 8 mój obecnie ma na 6 i jako etap przejściowy kupić samiutki shellset z jakiegoś droższego zestawu i nowe naciągi i wracając do tego gościa to jedzie od niego pozerstwem na kilometr. I NIKT ZA CHOLERĘ NIE MOŻE MI WYTŁUMACZYĆ JAK ROBIĆ SZYBCIEJ PARADIDLE (wybijam cały czas z nadgarstka) a to się z odbicia korzysta ponoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...