Skocz do zawartości
MachTom

MACHTOM - KOSMO - "MIĘDZY KUCHNIĄ A SALONEM"

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie fajnie. To Wasza pierwsza telewizja?

 

Ale gitarmen w dresie to raczej obciach, skoro cała reszta jest normalnie. Nie myśleliście o jakimś wizerunku scenicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie fajnie. To Wasza pierwsza telewizja?

 

Ale gitarmen w dresie to raczej obciach, skoro cała reszta jest normalnie. Nie myśleliście o jakimś wizerunku scenicznym?

 

W sumie nie pierwsza. Ale pierwsza lepsza :) Kacper miał bluzę z dresu i jeasny, obiach raczej nie. Co do wizerunku, tak - będzie taki, ale wczoraj już nie było czasu. Trochę na wariackich papierach to wszystko się działo. Ale git :)

 

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka mnie się strasznie nie podoba, podobnie jak to, że jechaliście z playbacku :P

Mimo wszystko obejrzałem do końca i gratuluję występu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta muza to jest raczej rzecz komercyjna, ale wcale nie taka prosta jakby się wydawało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka straszna ,nie podoba mi sie wcale , Gratuluje natomiast występu w telewizji publicznej bo to napewno wyznacznik pewnej klasy i doswiadczenia perkusisty, jednak jestem troche zawiedziony ,to pierwszy raz kiedy widze Cie ''live'' i prawde mówiąc spodziewałem sie czegos więcej ze wzgledu na chociazby twój świetny zestaw i bardzo kompetentne wypowiedzi na temat sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze Cie ''live'' i prawde mówiąc spodziewałem sie czegos więcej ze wzgledu na chociazby twój świetny zestaw i bardzo kompetentne wypowiedzi na temat sprzetu.

 

Czyli czego? :)

 

Pamiętajcie, że wielkość bębniarza polega na tym, że potrafi zagrać to, co trzeba, czego wymaga dana sytuacja muzyczna.

 

W tej muzyce nie ma co kombinować, grać nie wiadomo ile i po co... :) O to właśnie chodzi, o prosty osadzony groove. O tym nie wolno zapominać, bo dużo bębniarzy myśli tylko kategoriami dużo i szybko.

 

Nie na darmo właśnie Wojtek Olszak polecił Kasi mnie, bo jak stwierdził: "Tomek gra to, co trzeba i jest 'punktualny' ". To był jeden z największych komplementów jaki dostałem. Tym bardziej zmusił mnie do jeszcze intensywniejszej pracy nad warsztatem, żeby inni doceniali mnie i żeby mieli radość z tego, że gram z nimi, żeby muzyka, którą tworzymy była spełnieniem się, a nie pójściem na siłownię.

 

Zresztą aranże na płycie Kosmo to znakomita robota Wojtka.

 

Tak się właśnie pracuje na zaufanie i tak zwiększa się reputację - grając to, co trzeba i będąc elastycznym względem różnych gatunków muzycznych - z mojego punktu widzenia.

 

Będąc trzykrotnie na Warsztatach Muzycznych w Jaworkach (ostatni raz w Młodszej Kadrze)

nauczyłem się paru fundamentalnych zasad pracy muzyka.

 

Zacznijcie patrzeć szerzej na muzykę, nie ograniczajcie się tylko do kilku gatunków. Słuchajcie wszystkiego, obserwujcie bębniarzy, spisujcie różne patenty - uczcie się harmonii i zasad muzyki.

 

TO NAPRAWDĘ ROZWIJA :) :) :)

 

 

 

Polecam Wam zapisanie sę na warsztaty: www.muzycznaowczarnia.pl

 

 

Jeżeli nie widziałeś mnie live gdzie indziej, to zapraszam:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=mCqPiE3_yDU&feature=related

 

Za klawiszem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3fgGUfTvOhg

 

Nawet wygłupy, ale muzyczne:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak jestem troche zawiedziony ,to pierwszy raz kiedy widze Cie ''live'' i prawde mówiąc spodziewałem sie czegos więcej ze wzgledu na chociazby twój świetny zestaw i bardzo kompetentne wypowiedzi na temat sprzetu.

 

Trochę przesadzasz. Dobry perkusista to nie taki, który sieje jakieś trudne patenty gdzie się da, ale taki, który wpasowuje się grą tam, gdzie trzeba. Moim zdaniem Pan Tomek zagrał w tym filmiku bardzo ładnie, jego gra tu pasuje idealnie. W takiej muzyce nie robi się Bóg wie jakich przejść. W takiej muzyce perkusista ma być tłem i na pewno MachTom dobrze o tym wie. Perkusista powinien znać swoją rolę i nie pchać się tam, gdzie nie trzeba.

 

PS Panie Tomku, zna Pan mojego gitarzystę, Kacpra Winiarskiego :). Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko ile jest w tym Twojego grania?

Kto to wie z takiej ilosci sampli na perkusji?

Ty to po prostu aranzowales - tak?

Bo nic nie umiem wymyslec innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nic nie umiem wymyslec innego...

 

... :)

 

Na wszystkie pytania odpowiedziałem wcześniej :)

 

Wystarczy, że sobie weźmiecie to do serca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak jestem troche zawiedziony ,to pierwszy raz kiedy widze Cie ''live'' i prawde mówiąc spodziewałem sie czegos więcej

 

Takie same mam zlewy jak piszą o tym, że Pinokio słabe partie robi bo nie sieka młynów 2 dwieściesześdziesiątkachpiątkach. :lol:

 

Dobry perkusista to nie taki, który sieje jakieś trudne patenty gdzie się da, ale taki, który wpasowuje się grą tam, gdzie trzeba.
Pamiętajcie, że wielkość bębniarza polega na tym, że potrafi zagrać to, co trzeba, czego wymaga dana sytuacja muzyczna.

 

i mój topór! :biggrin:

 

IMHO fajnie buja, w połowie kawałka skapnąłem się, że mi głowa podskakuje. :smile:

 

jechaliście z playbacku :P

 

no cóż... ciekaw jestem co Ty byś zrobił gdybym zaproponowali Twojej kapeli zaprezentowanie się w tv ale pod playback. :razz:

 

[ Dodano: 24-02-2011, 17:21 ]

Wokalistka mi sie nie pdoba.

 

też uważam, że ma na sobie zdecydowanie za dużo czarnego. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza - no to jestem zawiedziony, że na forum perkusyjnym takie rzeczy się pojawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcza - no to jestem zawiedziony, że na forum perkusyjnym takie rzeczy się pojawiają...

 

A to może mam wrzucić video pt. "Jak zaszczepić jabłoń?" ? Co zresztą potrafię zrobić i spokojnie taki tutorial mógłbym przygotować :)

 

Może skorzystasz? :)

 

A tak na serio, to zdejmij klapki z oczu :)

 

 

Płyta Kosmo, która została nagrana jakiś czas temu, powstała w momencie zmiany składu. Ponieważ była bardzo szybko potrzebna, w związku z działaniami wytwórni MJM Music, do płyty wzięto sidemanów. Byli to Michał Grymuza i Radek Owczarz oraz wspomniany Wojtek Olszak.

 

Chyba osoby wszystkim znane - jak nie to już na pewno nie skomentuję. Płyta została nagrana w pełni profesjonalnie i dla mnie to teraz wielkie wyzwanie, żeby odzwierciedlić to brzmienie. Żeby zagrać tak dobrze jak Radek.

 

Dopiero później doszło do skompletowania składu - dołączyłem ja, Kacper Stolarczyk i Rafał Panek. Obecnie jest nas 6. Takie też były plany wytwórni, Taki harmonogram.

 

Bardzo chętnie zaprosiłbym Cię na próbę Kosmo, żebyś zobaczył, że wcale nie jest tak prosto zagrać to tak, żeby było bardzo dobrze, na poziomie (gramy wszystko z loopami, na "uszach"). Kawałek dobrej edukacji.

 

Jak sama nazwa działu wskazuje - tu prezentujemy swoją twórczość. Więc też nie baw się w przesadzanie. I doceń wysiłek innych. Bo żeby stało się to co pokazuję, to wiele osób musiało się ogromnie napracować, żeby to osiągnąć.

 

A propos samej gry, posłuchajcie tego:

 

 

Też powinno być znane. Kawałek zagrany tak jak trzeba :) Na bębnach Robert Luty, jakby ktoś nie wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MachTom, podziwiam twoje opanowanie w powyższym poście :smile: A co do aldiego- cóż, jeszcze bardziej marudzący Pinokio- z tą różnicą, że ten drugi wstawi coś swojego, a tematu aldiego w tym dziale jeszcze nie widziałem.. Ktoś zawsze musi oceniać innych.. Przepraszam- nie oceniać, a krytykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażam tylko swoje subektywne odczucie ,MAchTom naprawde nie chciałem w zadnym stopniu urazic :biggrin: ,naprawde uważam ze jestes jedna z najkompetentniejszych osób i ogólnie perkusistów na tym forum z tymże ten telewizyjny numer wogóle mi sie nie podoba ;) ,to kwestia tylko gustu , faktycznie chyba jestem troche zapatrzony na szybkosc i technike i zaniedbuje i niedoceniam feelingu i groove ,ale to chyba tylko z racji mojego jeszcze małego doświadczenia ,numery MBQ dużo fajniejsze moim zdaniem niz kosmo ,pozatym oceniałem zespół jako całość a nie Ciebie i Twoja gre ,pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MachTom, podziwiam twoje opanowanie w powyższym poście A co do aldiego- cóż, jeszcze bardziej marudzący Pinokio- z tą różnicą, że ten drugi wstawi coś swojego, a tematu aldiego w tym dziale jeszcze nie widziałem.. Ktoś zawsze musi oceniać innych.. Przepraszam- nie oceniać, a krytykować

 

Zawsze byłem opanowany :) I zawsze słuchałem do końca, lubilem dyskutować :)

 

[ Dodano: 24-02-2011, 19:23 ]

Wyrażam tylko swoje subektywne odczucie ,MAchTom naprawde nie chciałem w zadnym stopniu urazic ,naprawde uważam ze jestes jedna z najkompetentniejszych osób i ogólnie perkusistów na tym forum z tymże ten telewizyjny numer wogóle mi sie nie podoba ,to kwestia tylko gustu , faktycznie chyba jestem troche zapatrzony na szybkosc i technike i zaniedbuje i niedoceniam feelingu i groove ,ale to chyba tylko z racji mojego jeszcze małego doświadczenia ,numery MBQ dużo fajniejsze moim zdaniem niz kosmo ,pozatym oceniałem zespół jako całość a nie Ciebie i Twoja gre ,pozdrawiam

 

Muza - wiadomo, że kwestią gustu jest i z tym się absolutnie nie kłócę :) Tylko boli mnie, jak ktoś nie docenia prostoty, która jest bardzo trudna do zagrania :)

 

A w Twoim poście właśnie skrytykowałeś moją grę -

spodziewałem sie czegos więcej ze wzgledu na chociazby twój świetny zestaw i bardzo kompetentne wypowiedzi na temat sprzetu.
- to raczej tyczy się mnie a nie basisty :) :)

 

Dlatego zacząłem tłumaczyć :) Mimo to - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrące swoje 3 grosze.Wiedziałem odrazu, że to plejbek ze względu na tytuł tematu. W takich programach zawsze jest playback.Jednak czuję, że z taką muzą na koncertach dajesz czadu nie?:)Pozdrawiam i gratuluję występu w tv - wiele kapel marzy o takiej reklamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...