Skocz do zawartości
kapuch

stołek perkusyjny do 200 zł, co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie powoli do zakupu siodełka do bebnów... ilosc funduszy jest ograniczona bo maxymalnie moge wydac 200 zł.

 

Zastanawiałem sie nad kilkoma:

http://drumcenter.pl/product.php?id=3297_Mapex_T350A_-_sto_ek_perkusyjny ma pojedyncze nogi... :/

 

http://drumcenter.pl/product.php?id=3305_Tama_HT25_-_sto_ek_perkusyjny - tjw

 

http://drumcenter.pl/product.php?id=3294_Basix_DT_400_-_sto_ek_perkusyjny - ogolnie jest chyba najbardziej korzystny. Gwintowany, podwojne nogi, wysokosc max 65 cm, tylko firma... Basix...

 

Zaznacze jeszcze ze stołek ma byc zakupem na lata. :)

 

[ Dodano: 17-02-2007, 18:37 ]

zauwazylem jeszcze ze ten http://www.perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=1330 to ten sam co basix tylko ze 20 zł taniej. Mały o/f ever play i basix nie roznia sie wiele, nie wiem jak z brzmieniem ale hardware maja bardzo podobny, zeby nie powiedziec identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sprawa ma się tak:

 

dwa pierwsze (Mapex i Tama) odradzam nie ze względu na pojedyńcze nogi bo to akurat aż takie ważne nie jest - wadą tych stołeczków jest "mechanizm" ustawiania wysokości - teleskopowy, taki sam jak w statywach. W praktyce taki sytem obciążony znaczną wagą perkusisty jest bardzo zawodny. Jest tam co prawda klamra zabezpieczająca, ale zobaczysz że po jakimś czasie uzytkowania ten cały "system" się poluzuje, śruba nie będzie już tak mocno trzymała a jak bedziesz chcciał "mocniej dokręcic" to zerwiesz gwint itd...

 

Dlatego dużo bardziej polecam te dwa pozostałe stołeczki - tam wysokośc jest regulowana obrotowo za pomoca trzonu śruby. Jest to o wiele bardziej stabilne i trwałe rozwiązanie.

 

Co do jakości i trwałości - kolega kupił jakies 2 miechy temu podobnego Basix'a ( z tym że ona ma takie wyprofilowane siedzisko) i bardzo wygodnie mi się na nim siedziało. Na ocenę trwałości jest narazie za wcześnie.

 

Widzisz, zastanawiasz się na d trwałością Basix'a i (n)EverPlay'a tym czasem ja o moim poprzednim stoleczku Mapex Big Cat też nie mam za dobrego zdania - po trzech latach użytkowania stolek już się lekko chwiał, to tego jakość śrub też pozostawia moim zdaniem wiele do życzenia. A uwieżcie że bardzo dbam o graty tak że nie ma mowy o jakimś "zlym traktowaniu sprzętu".

Efekt był taki że po 3 latach musiałem zmienić stołek na nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że posiadam Basixa/Everplaya motocyklowego. Bardzo wygodny i stabilny, wykonany bardzo starannie. Ma jedną wadę. Jesli się wiercisz, albo po prostu, rozkręca się ten gwint wraz ze śrubą kontrującą i zaczyna się ostro chwiać. Ja, aby temu zapobiec, zamówiłem sobie nakrętkę o gwincie trapezowym (24x5mm). Jeśli nie pomyliłem gwintów to dam znać jak się to zabezpieczenie sprawuje. Myślę też o jakimś innym sposobie, typu taśma teflonowa, aby to ciaśniej chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem BASIXa i jestem bardzo zadowolony tylko jedyne mankamenty to to o czym wspominał Loszmi, i to że wierzch jest z jakiegoś zamszu-coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się właśnie wydaje, że i tak będziesz się pocił, tylko że z tego zamszu czy co to jest zrobi się jedna wielka kupa :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuch, a nie myślałeś żeby zrobić stołek samodzielnie? Ja swego czasu po przykrych doświadczeniach z Basixem i kłopotach finansowych, postanowiłem zrobić siedzisko (do momentu zebrania większej kwoty pieniędzy). Nie żałuje, kasa się zbiera, a z własno spreparowanego stołka jestem bardzo zadowolony. Mogę podać więcej szczegółów jeśli byłbyś zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotting, dzieki za propozycje, ale bede musiał miec na kwiecien normalne krzesło, bo uzyczam perkusje orkiestrze z finlandii. takze samorubki odpadaja.

 

erobeson, dzieki za info, ale mam jeszcze w planach zakupic pinstripa na centralke i stopka jakąs lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
A mi się właśnie wydaje, że i tak będziesz się pocił, tylko że z tego zamszu czy co to jest zrobi się jedna wielka kupa :mad:

 

I nie zdziwilbym sie, gdyby przez poconie, ten kochany zamsz zabarwil nasze spodnie :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem jak kupować to pożądne i lepiej dać raz a więcej!!

 

1. Kolega, który zadał pytanie o stołek napisał wyraźnie że ma ograniczone fundusze - 200zł....

 

2. 340 zł za ten stołek Taye to stanowcza przesada - za tą cenę można mieć dużo lepszy stołek (przeczytaj mój wcześniejszy post na co zwracać uwagę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem :/ DC nie przewiduje dostaw Basixa DT 400, moze bedzie kilka sztuk dt 410 ale ten mi jakos srednio podchodzic... Chciałbym stołek na gwincie bo jestem ciezki :) i jakos nie moge sie przekonac do tych klamrowych :|

 

 

Zostaje jeszcze ten ever play i wiem ze to jest to samo co basix ale jakos nie moge... :p

 

PS Ma ktos pearla D-70W ? Moze cos o nim napisac? a moze Mapex T550A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stołek Ever Play to to samo co Basix. Wiem, bo mam. Kup u Karpja w sklepie Avant na pewno ma na składzie.

 

Ale pamiętaj, jak się wiercisz, to się gwint luzuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu patent z taboretem szpitalnym (tym na gwincie) grałem na czymś takim położysz poduchę i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazyl, a jak długo grałeś na "czymś takim"?

 

Poczytaj co to jest przetoka... Gwarantuję Ci to po takim patencie.

 

W tym stołku fajny jest tylko plastikowy gwint, który niweluje luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem za jakies 80zł stolek w kastoramie! to taki stolek do pracy w warsztacie co prawda jest na malych kółkachale jak stoi na dywanie no i jak go przycisne swoja masa to ani ruszy :) no i wygodny :) polecam (za niedlugo wrzuce fotki do tematu o mojej perce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorrka że tak wyskoczyłem no to skoro tak do 200zł to jakiś MAPEX! za takie piniądze można juz fajnego kupić

 

czy ty czytasz poprzednie posty ?

 

 

dwa pierwsze (Mapex i Tama) odradzam nie ze względu na pojedyńcze nogi bo to akurat aż takie ważne nie jest - wadą tych stołeczków jest "mechanizm" ustawiania wysokości - teleskopowy, taki sam jak w statywach. W praktyce taki sytem obciążony znaczną wagą perkusisty jest bardzo zawodny. Jest tam co prawda klamra zabezpieczająca, ale zobaczysz że po jakimś czasie uzytkowania ten cały "system" się poluzuje, śruba nie będzie już tak mocno trzymała a jak bedziesz chcciał "mocniej dokręcic" to zerwiesz gwint itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wcale nie sa takie zawodne jak piszesz ale to moje zdanie a twoje to twoje więc niech każdy pozostanie przy swoim!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś stołek z klamrą zarwał pod dupą. Można złamać kęgosłup, a w najlepszym przypadku dać dupy na koncercie rozwalając wystep...

 

Wolę gwint. Nawet jeśli się chybocze... naprawię to i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale stary ja nie przekonuję cie do tego że ten czy tamten stołek jest lepszy. ja tylko napisałem że moim zdaniem ten jest lepszy bo... "to, to i to"

Napisałem tak dlatego, że miałem podobnej konstrukcji stołek i wiem to z doświadczenia.

Ty zaś nie napisałeś nic konkretnego, nic rzeczowego - w odpowiedzi zaproponowałeś stołek o który wcześniej pytał autor tematu!

 

 

MAPEX T350cena 210zł

 

Wnioski:

1. Udzielasz się w temacie nie czytając poprzednich postów przez co...

2. sprowadzasz dyskusję do punktu wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszyscy pomijają fakt, że na allegro można mieć takie same stołki albo równie fajne, dużo taniej jeśli się troszeczkę poczeka, niedawno właśnie sobie kupiłem jeden...Jak sie okazało nóweczka za 150zł :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...