Skocz do zawartości
Elementality

Jak nagłosnic centrale jezeli nie ma wydechu w naciagu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy z kumplami zespoł... wiemy jak ogolnie nagłosnic perkusje jesli chodzi o talerze tomy werbel itp ... tylko mam jeden problem a dokładnie pytanie ... niedawno nagrywalismy nasze utworki i mam problem bo nie mam w centrali (przednim naciagu) wydechu (dziury0 wiec jak najlepiej w takim przypadku nagłosnic centrale

 

czekam na rady podpowiedzi i sugestie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz po prostu wyciąć taki otwór (wielkości płyty CD - po prostu przyklej ją do naciągu kropelką czy czymś w tym stylu, odczekaj i jak złapie to obrysuj delikatnie skalpelem, samo wypadnie), albo kupić porządny naciąg rezonansowy z otworem już gotowym - to poprawi brzmienie bębna i właśnie umożliwi idealne nagłośnienie. Inaczej to nie wiem jak byś miał zrobić, chyba po prostu postawić mikrofon przy centrali na jakimś niskim statywiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to powiedział ostatnio Cień, jeśli chcesz nagrywać czy nagłaśniać zestaw to zrób dziurę w rezonansie.

 

Właśnie zamówiłem Powerstrokea rezonansowego, gdzie dziury nie ma. Firma Remo ma taką polityke, że dodaje specjalny krążek odpowiednich rozmiarów do odrysowania i wycięcia dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem takie krążki w sklepach do zakupienia. nalepiasz je na naciąg i wycinasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie można nagłośnić bez dzióry, ake nie będzie wtedy tego mięcha i centrala bedzie troche ciszej wybrzmiewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mialem kiedyś taki problem...jest jeden sposób ale to zależy jaki masz sprzęt i jaki efekt chcesz uzyskać...

1. zdejmujesz rezonans normalnie nagłaśniasz centralke.

2. jest taki sposób że nagłaśniasz naciag udeżany przykładajac microfon blisko środka i ewentualnie rezonans w ten sposób ( czyli na dwa microfony), tylko trzeba popracowac nad tym żeby nie dudniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nagłośnić uderzany naciąg, ale problemem jest niestety wcale nie dudnienie, ale jakość sprzętu i techniki...

Otóż - piszcząca czy skrzypiąca stopa będzie brzmieć niemiło.

Brak techniki - zostawianie młotka na naciągu będzie brzmiało jak: BRRRRRRUUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak techniki - zostawianie młotka na naciągu będzie brzmiało jak: BRRRRRRUUM.

 

ah... wciagnoł mnie ten dzwiek :P

 

mam jeszcze jedno pytanie co do tematu ...

 

czy bedzie jakas roznica w tym w ktorym miejscu zrobie ta dziure ??

(chodzi oczywiscie o dziure w przednim naciagu centrali) o ile sie nie myle to sie wabi rezonans ?? (nie mam pewnosci) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na firmowe naciągi rezonansowe, dziura wykonywana jest w połowie promienia. Wydaje mi się, że zrobienie jej na samym środku nie jest odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyjrzałem się teledyskom i zrobiłem dziurę tak jak na klipach nożem do papieru. najpierw ściągnąłem naciąg i okroiłem wokół pokrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura powinna być zrobiona bliżej obręczy. na środku centrali tworzy się takie ciśnienie podczas grania że może mikrofon rozwalić przy nagłaśnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziura powinna być zrobiona bliżej obręczy. na środku centrali tworzy się takie ciśnienie podczas grania że może mikrofon rozwalić przy nagłaśnianiu.

 

Chodzi Ci o podmuch taki, że mikrofon wyląduje na przeciwległej ścianie (ew. pod nogami publiczności) i rozstrzaska się/zostanie rozniesiony na tysiąc miliardów kawałeczków ? :neutral:

 

Dla informacji, wszystkim - mikrofony są urządzeniami praktycznie "niezniszczalnymi" (poza jednym wyjątkiem, nie pamiętam w tej chwili w jakiej technologi).

Parametr SPL służy określeniu możliwego do przeniesienia poziomu bez zniekształceń, a nie granicę wytrzymałości membrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjętym będzie ci chyba wygodniej, zresztą przy założonym będzie napięty i jak go ściągniesz to obrzeża dziury trochę ci się pofałdują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Czasem niektórzy mają dziwne pomysły co do wycinania dziury(wycinanie norzyczkami itp.)

Najprościej a zarazem najdokładniej wyciąć można ją:

 

Zdjąć membranę z bębna, położyć ją wierznią stroną do spodu na gładkiej sztywnej powierzchni(najlepiej szkło, twardy blat itp.) Przyłożyć coś co tworzy koło, musi być\z twardych materiałów (np. miska, głośnik. ) Przycisnąć mocno i pociągnąć do okoła nożykiem do papieru,

Trzymać się tego żeby otwór nie był większy niż 20cm. Można ciąć gdzie siępodoba, oby w odległości z minimum 10cm od krawędzi.

Zabieg około kilka minut - precyzyjnie wycięty otwór bez zadziorów itp., bez jakiegoś tam klejenia itp.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale raczej dobrze jest okleić np jakąś pożądną taśmą klejącą od środka wtedy wokół dziury, co by zapobiec pęknięciom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz mikrofon do centrali a kabew przeciagnij przez otwor wentylacyjny na spodzie centrali, to chyba nie jest trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadz mikrofon do centrali a kabew przeciagnij przez otwor wentylacyjny na spodzie centrali, to chyba nie jest trudne...

czy dziura wentylacyjna jest wieksza od Jack'a lub zlacza przy mikrofonie,,,, hmm niesadze?

jak co to sorry za offtop, ale podwazam fizyczna niemozliwosc przelozenia koncowki kabla (duzy Jack) przez dziure :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla informacji, wszystkim - mikrofony są urządzeniami praktycznie "niezniszczalnymi" (poza jednym wyjątkiem, nie pamiętam w tej chwili w jakiej technologi).

lampowe mikrofony wielkomembranowe starego typu, przeznaczone do wokali

 

iro, bzudury pleciesz jakich mało jak nie masz bladego pojęcie o temacie to sory ale lepiej nie udzielaj porad

 

Bless!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lekko odbiegnę od tematu bo dziurę mam ;) zakładając że mam mikrofon do stopy chciałbym ją w dosyć przyzwoity sposób nagłośnić... chciałbym wyciągnąć sporo dołu (mam Emada+Remad) lecz uzyskać także ładny 'click' -> macie jakieś pomysły jak na mikserze to ustawić aby np. nie pojawiło się 'dudnienie' a było słychać mięsiste kliknięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły dudnienie pojawia się w średnich częstotliwościach, dlatego na mikserze powinieneś obciąć środek (oczywiście nie na maksa), lekko podbić górkę i według uznania podbić lub uciąć bass. Jeżeli klik stopyma być słyszalny dość mocna proponuję mikrofon na statywie włożyć przez otwór rezonansowy w połowę centrali, jeżeli nadal będzie zbyt cichy delikatnie zbliżać w kierunku bitego naciągu. Mówię delikatnie bo najmniejszy ruch wpływa znacząco na brzmienie. Dobrym rozwiązaniem jest nagrywanie stopy na dwa mikrofony jeden głęboko (tj. blisko naciągu bitego) drugi na wylocie centrali w otworze rezo. Miks sygnałów z obu mikrofonów daje bardzo dobre brzmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinając dziurę, musicie pamiętać jeszcze o jednym - o zabezpieczeniu naciągu w tym miejscu, na przykład przez przyklejenie dookoła otworu krążka wyciętego z innego naciągu. Nie robiąc tego, ryzykujecie jego poważne uszkodzenie - ja tak straciłem dwa naciągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naciągach gdzie taki otwór jest seryjny też trzeba zabezpieczać? (może to i głupie pytanie ale nie jestem jeszcze wymiataczem a kto pyta nie błądzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...