Skocz do zawartości
KonopDrums

Czy dostanę gdzieś blachę pół surowiec?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem ,że znajdzie się jakiś hejter to po pierwsze ,a po drugie gdzie widzisz tam jakieś błędy ortograficzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie dostaniesz takiego " półsurowca". Jak masz tygiel to roztop miedź i wymieszaj z cyną 80m-20c. Ale to nie hop, bo potrzebujesz jeszcze pras aby wyciąć równe koło i dojść do odpowiedniej grubości blachy. Do tego tokarka i jeszcze jakieś sensowne kowadełko. A i jeszcze najważniejsze ! Musisz mieć trochę doświadczenia bo nic z tego.

 

Suma sumarum. Nie kombinuj i idź do sklepu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się grzecznie zapytał i od razu dostał seryjkę...

A może człowiek ma kupę kasy i dla zabawy coś chce porobić? Dla własnej satysfakcji. Wiadomo, że najłatwiej jest pójść do sklepu i kupić gotowy produkt. Tylko, że gdyby wszyscy tak postępowali to na rynku byłaby jedna firma, bo po co robić coś nowego jak można pójść do sklepu...

Ale do rzeczy, tak jak napisane powyżej, potrzeba trochę sprzętów i narzędzi. Myślę, że najłatwiej będzie kupić zniszczone blachy i je po prostu przetopić. Co z tego wyjdzie? Nie wiem, może tylko frajda że coś się samemu zrobiło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie dostaniesz takiego " półsurowca".

A może jednak?

Zależy od tego, co rozumiemy przez "półsurowiec". Są w sprzedaży blachy bardzo mało obrobione, jak np. serie Turk od Istanbula czy Bosphorusa. Można je potraktować jako punkt wyjścia, przetoczyć, polerkę strzelić, młotkiem poobijać i kto wie, może na koniec wyjdzie Zildjian K ? ;)

To samo Paiste Rude - może się komuś uda przerobić na 2002? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kowadłem ,jakąś polerką i takimi narzędziami to niema problemu bo ja chce to tylko wykuć i wykończyć na styl np. meinl byzance te takie jakby w ziemi nie wiadomo to ile lat przeleżały ale gorzej by bylo gdybym chciał coś przetapiać i prasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrz u tego gościa jak w garażu wykuwa, a w zasadzie przerabia (chociaż w 0:28 widać surowe, odlane i ukształtowane "półsurowce"), blaszki ;)

 

 

Jeśli chcesz się pobawić, to zacznij od tanich blach, jak np. "Pearl", Amati, B8, ZBT...etc

 

Co do surowa, to np. możesz nabyć arkusz blachy mosiężnej i z tego coś potworzyć ;)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam dzieciom neostrady, że wytykanie błędów w pisowni jest jest wbrew netykiecie i dowodzi niskiej kultury, a nie wysokiej inteligencji czy szerokiej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne , piszmy jak gęsi , bo tak nam lepiej i jesteśmy nowocześni

Panie adamsz , prawda jest taka , że pisownia świadczy jednak o człowieku . Chyba , że nie dotyczy to Warszawy .

 

Przepraszam wszystkich panów , których obraziłem .

 

Poziom twojej wypowiedzi i ilość offtopu świadczy o tym jakim jesteś człowiekiem. Po co zabierasz głos w dyskusji jeżeli nie masz do powiedzenia nic na temat co nie jest atakiem na czyjeś ambicje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy forumowicze olejmy tego dżawola bo szkoda na niego klawiatury i widać ,że to zwykły burak między innymi po tym ,że wtrąca się w tematy w których nie ma nic do powiedzenia i wystarczy spojrzeć na jego posty i co w nich pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego do tematu nie dodam, ale chętnie zobaczę efekty Twojej pracy, a najlepiej relację z tworzenia własnego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze warto uderzyc na probe w grube popekane blachy z b20. Na allegro zdarza sie tego troche. Potem musisz znalezc kogos, kto dysponuje maszynami do obrobki metali, wbrew pozorom kupa ludzi ma po garazach takie rzeczy i w ramach hobby cos tam dlubie w metalach. Nie idz do profesjonalnego zakladu, bo Cię skasuja, a rozmowa ograniczy sie do " co panu dokladnie z tym zrobic i na kiedy?". Daj znac jak cos pokombinujesz juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. blanki dostaniesz u tureckich firm ale musiałbyś się do nich zgłosić osobiście. Tak robią najlepsi w biznesie - kupują gotowe blanki w przedziale wagowym i rozmiarowym i jadą z koksem.

 

Na początek polecam przeróbki talerzy gotowych, z dobrego materiału ale serii średnio zaawansowanej czyli mało obrobionej. Coś w stylu Paiste Alpha - dobry materiał, wykonanie maszynowe i podatne na wiele przeróbek.

 

Próbuj próbuj i jeszcez raz próbuj. Mi udało się zwykłym młotkiem rozkuć kopułkę w polmuzie tak, że wyszedł z tego flat. Praca monotonna i brzmienie tragiczne ale dowiedziałem się o budowie blach więcej niż kiedykolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym aby kupić gdzieś arkusz blachy wyciąć koło i dalej samemu wymłotkować kopułkę w jakimś szablonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadam w domu większość sprzętów potrzebnych do takiej operacji m.in.tokarkę, palenisko gazowe, kowadło, młotki :P Może kiedyś coś pomyślę nad przeróbką jakiegoś talerza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, jeszcze daj ogłoszenie typu "szukam faceta do pracy o ciemnej karnacji", robisz zdjecia jak klepie mlotkiem w jakiegos Constantinopola i oferta jest.:D A jak nie wypali, to pojdziecie w bude z zarciem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KonopDrums - wyjdzie Ci półprodukt jak pod talerze tzw sheet bronze, natomiast talerze z wyższej półki odlewane i walcowane są każde osobno - cast bronze.

Ludzie, trzeba poszperać po prostu, popytać rzemieślników, którzy przerabiają talerze - Matt Bettis ciśnie mi się w tym momencie na usta. Może on Wam poda skąd bierze blanki bo sam sprowadza je ze Stanbułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :) swoją drogą próbowaliśmy już zmniejszać średnicę bodajże dolnego talerza hi-hatu Amati ale efekt nie był zbyt ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto co mi dżawol napisał na priv:

 

,,Rób dalej z siebie kutasa , niedouczony buraku !!!!"

 

CI powinni konto zablokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, posiadam w domu większość sprzętów potrzebnych do takiej operacji m.in.tokarkę, palenisko gazowe, kowadło, młotki :P Może kiedyś coś pomyślę nad przeróbką jakiegoś talerza :)

Nic nie stoi na przeszkodzie bys poeksperymentowal z gotowa blacha, np. opukal gesciej mlotkiem wybrane obszary talerza, albo zmniejszyl wage obrabiajac na tokarce...

No i studium jak dana akcja wplywa na brzmienie - bezcenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...