Skocz do zawartości
olli

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja parę dni temu kupiłem Peltor Optime III , naprawdę fajne nauszniki . Tłumią dosyć mocno , gdybym ich nie miał to już bym był głuchy . Bardzo dobrze tłumią wysokie dźwięki , które były główną przyczyną mojej głuchoty po 5 minutach grania :P . Basy tłumi trochę mniej . Zresztą to widać w wykresach tłumienia tych słuchawek . Jak chcę zagrać coś do jakiegoś utworu to porostu biorę zwykłe słuchawki douszne pod Peltora i gram. Nie wiem jak się mają do Vic Firthów ale są naprawdę dobre. Jedyny minus to może to , dość mocno uciskają głowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dobre... Ale... Zawsze to słuchawki na strzelnicę... Poza tym mam taka nadzieję że vic firth to nie są zwykle słuchawki w napisem vic firth, tylko naprawdę spełniają swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat Peltory są do środowisk o mocnym natężeniu hałasu ogólnie , Bull's Eye'sy są na strzelnicę . Vic firthy pewnie są dobre , najlepiej przejść się do sklepu gdzie je mają i sobie przetestować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powedzcie mi moze czy to fake czy oryginal http://www.allegro.pl/item521713125_nowosc_sennheiser_cx500_cx_500_gwarancja_box.html

bo przemyslalem sprawe jeszcze raz i przeciez na ulice z takim helmofonem to przypal wychodzic. te sa dosc tanie i nie iem czy nie "za tanie". opinie zbieraja przyzwoite rozwarzam rownierz model 400(300 juz mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powedzcie mi moze czy to fake czy oryginal http://www.allegro.pl/item521713125_nowosc_sennheiser_cx500_cx_500_gwarancja_box.html

bo przemyslalem sprawe jeszcze raz i przeciez na ulice z takim helmofonem to przypal wychodzic. te sa dosc tanie i nie iem czy nie "za tanie". opinie zbieraja przyzwoite rozwarzam rownierz model 400(300 juz mniej)

 

Na www.3kropki.pl są oryginalne Sennheisery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżetowe rozwiązanie polecam zwykłe słuchawki BHP dla drogowców (chyba, że ktoś musi mieć niezwykłe :P ) a pod to douszne, nawet najtańsze starczą. Ja tak długo sobie radziłęm i nie wydawałem 300zł na Vici a efekt miałem identyczny (no, może oprócz wizualnego bo kupiłem najtańsze słuchawki dla drogowców i były odblaskowo zielone :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem creative ep630 i vic firthy mam gdzieś. Gram że słuchawkami tylko do czasu aż wycisze salę w 100% to będę grać "na czyste uszy" bez niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Używam słuchawek AKG model 77 (chyba), są idealne do grania, dobrze nagłaśniają metronom, lub podkład. Perkusja wycisza się w nich do poziomu, w którym dobrze czuć jeszcze dynamikę gry.

 

Granie na całkowitego "głucholca" nie ma sensu.

 

marek24p: Naprawdę nie rozumiem, co ty chcesz od słuchawek AKG ?

miałem je na salce właśnie + osławione vic firth-y, dla mnie nie mal bez różnicy, tylko od tych superaszczych mnie łeb napierał.

 

Dla mnie bomba - uszy się nie męczą, łeb nie boli, i słyszę co gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie to chcac uslyszec brzmienie instrumentu takie jakie na prawde jest, nie powinno sie uzywac ZADNYCH sluchawek. oczywiscie pod warunkiem, ze sala jest nalezycie wygluszona i nie potrzebujemy metronomu czy odsluchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj ludzi jak idiotów. Każdy to wie.

Jak może zauważyłeś rozmowa toczy się właśie wokół metronomów, odsłuchów i ochrony uszu. Zaprononuj rozwiązanie rzeczonych bez słuchawek.

Poza tym zastanów się co oznacza "wygłuszona". Że niby ściany pochłaniają dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygłuszona jak w studiu :lol: o ile jest to mozliwe. po prostuna tyle zeby dzwiek sie nie odbijał ja mam 2 warstwy wytlaczanek i gruba, pseudoaksamitna kotara na kazdej scianie.

do tego sufit z 2 warstw wytlaczanej i wykladziny pod nimi, podloga z gruba wykladzina, pianka poliuretanowa(tataka z piramidkami) na dzwiach. skutkuje.

 

inny sposob zamiast sluchawek to postawic kolumne lub piecyk i z tego sluchac. innym patentem jest uzywanie perkusji elektronicznej na sluchawkach(ale sie zapedzilem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skutkuje.

 

Skutkuje na co? Nie potrzeba ochrony sluchu? Zastanów się czy dźwięk dolatuje najpierw do Twoich uszu czy do ścian. To, że ograniczasz interferencję i inne niehigieniczne zjawiska akustyczne, nie znaczy że jest bezwzględnie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam słuchawek AKG model 77 (chyba), są idealne do grania, dobrze nagłaśniają metronom, lub podkład
marek24p: Naprawdę nie rozumiem, co ty chcesz od słuchawek AKG ?

Jak każdy zapewne wie , słuchawka powinna dobrze leżeć na uchu a z AKG nie jest to oczywiste . Mam standardowej wielkości uszy :D a AKG gniotły mnie straszliwie - łącznie z modelami nieco droższymi od 77 . Mają jak dla mnie zbyt płytki kołnierz okalający ucho . To wystarczająca wada do dyskwalifikacji . Poza tym przyznam szczerze , że dźwiękowo też nie zachwycają . Mając pod ręką kilka modeli AKG od modelu 77 w górę i Philips SHP-2000 wybrałem właśnie te ostatnie , gdyż najlepiej leżały na głowie i nie gniotły uszu . Dodatkowo dźwiękowo także niczego im nie brakowało w porównaniu do tanich AKG , grały nawet lepiej , gdyż podczas odsłuchu nie ma w nich tak nachalnego środkowego i górnego pasma co powoduje mniejsze zmęczenie aparatu słuchu - przynajmniej u mnie... No i kosztują sporo mniej od słuchawek AKG tej samej klasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mają jak dla mnie zbyt płytki kołnierz okalający ucho . To wystarczająca wada do dyskwalifikacji

 

No wiesz, takie rzeczy to wypada najpierw przymierzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem

Mając pod ręką kilka modeli AKG

co chyba równa się ich przymierzaniu i odsłuchiwaniu a nie tylko patrzeniu :D . Dlatego świadomie wybrałem model "gorszej" firmy...

 

I DLATEGO POLECAM ROBIĆ TAK INNYM A NIE PYTAĆ NA FORUM . Potem kupi ktoś w ciemno i będzie miał pretensje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na cene VF - 300 zł - śmiech mnie ogarnia ! Po co tyle wydawać jak za 40 zł można zmontować własne takie same?

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=6564&postdays=0&postorder=asc&highlight=s%B3uchawki&start=25

(napewno nie takie same)

 

Bo pewnie wzbudać tymi słuchawkami można mieszane uczucia odnośnie perkusisty. Jak już kupować słuchawki to kupił bym je z myślą że przydadzą mi się na jakims job'ie. Wybraź sobie że jakaś fajna dziewczyna zainteresowała się jak grasz na bebnach, popatrzyła na słuchawki i zniesmaczona wraca na wcześniejsze miejsce. Albo.. gość który wynajął was do grania na jakiejs uroczystości je zoabczy i powie że lipnie się prezentujecie i więcej was nie wynajmie. To mój punkt widzenia, tak więc nie wiem jak to może odnosić się do Ciebie i innych z forum. Ale jako słuchawki do ćwiczenia to ostatecznie mogą być. Osobiście, to ja nie wyobrażam sobie grania z takimi potworami na uszach.

Jeżeli o mnie chodzi to posiadam sennheiser'y hd 202. Wcale nie kosztowały 300 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item647...und_import.html

Czy miał ktoś styczność z tymi słuchawkami? Jak się sprawdzają na scenie i na próbach? Bo mam sobie zamiar takie sprawić jako odsłuch na koncertach i na próbach do metronomu.

 

wyglądają na typowe vf.

 

Mam w swoim posiadaniu vf, mają one wadę, zbyt mocno przylegają do uszu, czasem okolice ucha pobolewa....

 

A te mi wyglądają na przyzwoite, też mają podobny kształt co vf. Mam nadzieje, że to nie jest tańszy odpowiednik vf bo bym się lekko wkurzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością dźwięku w VF? czy nadają się do słuchania muzyki? czy lepiej zrobić samoróbkę do metronomu (BHP + phełki) i kupić inne słuchawki do 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony proponuję Shure SE-110.

http://www.ceneo.pl/1163588

 

Słuchawki dokanałowe, koło 300zł, działają jednocześnie jako dobre stopery. Tłumią znacznie lepiej niż słuchawki BHP, nic nie dudni, nie gniecie w czachę, nie pocą się uszy. I nie wygląda się jak ufok :)

 

Nie ma problemu z puszczeniem klika czy odsłuchu. Testowałem na próbach i na koncertach, za nic bym nie zamienił na wielgachne VF czy BHP.

 

Dodatkowy atut - można z nich słuchać muzyki np. w głośnym pociągu albo PKSie. Tłumią na tyle dobrze, że diesel nie przeszkadza nawet w słuchaniu muzyki poważnej ;) Nie polecam na miasto z mp3 - nie słychać dzwoniących rowerzystów i innych takich :D Do miasta wciąż chodzę z EP-630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam na miasto z mp3 - nie słychać dzwoniących rowerzystów i innych takich :D Do miasta wciąż chodzę z EP-630.

 

Więc w EP-630 coś słyszysz na mieście? Oczywiście zależy, jak głośno słuchasz, ja słucham na max. ustawieniach i spacerując, nie słyszę żadnych dźwięków z zewnątrz, też przy EP-630. I tutaj moje pytanie. Próbowałem grać na Creative EP-630 z metronomem, jest ledwie słyszalny przy silnych gitarach i perkusji, zastanawiam się czy jakiś douszny model AKG sprawdzi się lepiej? Jeśli tak, to czy przyczyną tego jest lepsze tłumienie, czy możliwość większej głośności, jaką dają słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...