Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest kawałek pleksy ale nie przed nim tylko za nim. Ustawiony jest przecież przodem do publiki a orkiestre ma za sobą....

 

A ogólnie pleksa to fajna rzecz i przydaje się często, kwestia tylko odpowiedniego odsłuchu.

W małych salkach prób pozostali muzycy mają często przerąbane z racji decybeli. Ściana z pleksy fajnie rozwiązuje problem. Podobnie z koncertami na żywaca ale tak czy inaczej jak sie byle akustyk dorwie to i z tym sobie nie poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim dvd Dreamów, "Score" Portnoy również ma za sobą pleksję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem kiedyś co tydzień za pleksą A5, a za soba mialem gąbki wytłumiajace. Całość profesjonalnie nagłosniona. Dla reszty zespolu do odsluchu i dla widowni. Oczywoscie sam tez mialem reszte zespolu na sluchawkach. Jakie wnioski? (sufit 10 m. albo wiecej)

 

-Perkusja znacznie lepiej brzmi. Uderzenia sa selektywniejsze (ale to bardziej wina sluchawek :D [zawsze gram w sluchawkach, nawet jesli nie mam w nich odsłuchu])

 

-Reszta zespolu spokojnie gra. Bez niepotrzebnego huku.

 

-Widownia słyszy pieknie perkusje. Kazdy instrument (perkusja) idealnie, bo akustyk daje ciszej/głosniej blachy, głosniej tomy, ciszej stope, siszej werbel (np).

 

 

Nie wyobrazam sobie grania bez pleksi i nagłosnionych bebnow. Te rzeczy sa teraz dla mnie na pierwszym miejscu na liscie zakupow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok!! Rozumiem ale są jeszcze słuchawki dla robotników lub pracowników lotnisk!!
nie jest to wg mnie dobre wyjscie poniewaz jesli je zalozysz to znacznie tna pasmo dziwku ktory dochodzi do ucha. owszem sluch sie tak nie meczy ale prawie nic w nich nie slychac a jeszcze jak powiedzmy w pewnym momencie pojawa sie fragment grany ciszej to moze sie okazac ze slychac tylko peke a gitary albo basu juz nie.

 

uwazam ze sluchawki to nie jest dobre wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak poza nawiasem to ile kosztuje taka średnia pleksa??

 

Znalazłem ofertę w Polsce - :arrow: http://www.acoustic-solution.pl/index2.php?as=akcesoria&show=cenniki trochę to jednak kosztuje, wyglądają jednak bardzo solidnie. Podpatrzyłem kiedyś ciekawe rozwiązanie: parawan akustyczny + fotel z urządzeniem o nazwie butt kicker - http://www.thebuttkicker.com/gaming/products/bkgr.htm Jesteśmy oddzieleni akustycznie od reszty zespołu oraz niskie tony kopią nas po tyłku bez żadnego hałasu :doubt: bardzo fajne rozwiązanie dla zawodowego pałkera, niestety w Polsce wszystkie te gadżety swoje kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwietrzam trochę temat, bo ostatnio do mnie na salkę zawitała plexa producenta wskazanego przez Shalaq'a. Niestety nie miałem jak z nią zagrać... kurde, szkoda.

 

 

Ale poruszywszy temat, podam Wam cennik poznańskiej firmy zajmującej się akrylem i plexi:

 

Podaję wycenę na plexi bezbarwną:

# 5 mm, wymiar 160 x 60 cm = 125,00 pln netto 1 sztuka

Polerowanie krawędzi formatki = 23,00 pln netto 1 sztuka

 

# 8 mm, wymiar 160 x 60 cm = 220,00 pln netto 1 sztuka

Polerowanie krawędzi formatki = 36,00 pln netto 1 sztuka

 

 

I tu podziękowania dla Pana, który zestawienie mi przysłał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przetargałem moją stara pleksę 1900x3000x20 mm....

tu nie ma mowy literówce. Jutro dojadą gąbki i zacznie się ustawianie salki do poziomu 0,6 sek pogłosu. Niestety salka ma 3800x3600x3500mm więc nigdy nie zabrzmi dobrze.

Dam znac jak będzie po wszystkim i będę mógł cos powiedzieć więcej na ten temat ponieważ wcześiej nie łączyłem pleksy z gabkami.

 

[ Dodano: 15-06-2009, 00:08 ]

Więc z pleksą salka wygląda tak:

 

http://img19.imageshack.us/img19/2351/200906140075.jpg

 

Sama pleksa nie odizolowała akustycznie perkusji ze względu na zbyt małą powierzchnię salki.

Ale operacja zmniejszenia pogłosu poprzez użycie gąbki dała niesamowite rezultaty. Mam około 0,5 do 0,7 sek pogłosu w salce co jest ilością niemal idealną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do obejrzenia parawanu akustycznego firmy ACUscreen.

kliknij na link parawan akustyczny

służy nie tylko perkusistom na scenie, ale izoluje również sekcję dętą, smyczkową...

 

podeprę się opinią....

cyt:

"...Znakomity kontakt tel - mailowy,doskonała fachowość personelu,świetna organizacja i polemika.:)pzdr gorąco Jacek Biały Czerwiński:Oddział Zamnięty,Norbi,Massey&Kubix.

Kupiłem parawan akustyczny 8 elementów,doskonała,mocna, dzwiękoszczelna,pleksowa produkcja.Producent dodaje w gratisie 2 pary rękawiczek do rozstawiania parawanu,oraz frotkę do pielęgnacji pleksy.Polecam na koncert,do studia i do sali prób.Pzdr Jacek Biały Czerwiński:OddziałZamknięty,NORBI,Massey...?..."

 

?550,parawan-akustyczny-wieloelementowy-1-element-o-wys.-168cm-szer.-60cm#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że w końcu z ex Koszalińskiego zaczyna się coś dziać na forum. Czułem się samotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, że w końcu z ex Koszalińskiego zaczyna się coś dziać na forum. Czułem się samotny.

 

ale w podpisie masz Poznań :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...