Skocz do zawartości
Gość Anonymous

metronom

Rekomendowane odpowiedzi

Często grywam w słuchawkach tłumiących (ochronnych) pod nie wkładam douszne słuchaweczki i klik metronomu ustawiam już bardzo cicho. W takim układzie ćwiczy się idealnie samemu, niestety gra z bandem w takim układzie sprawia mi osobiście problemy. Nie czuję pełnej dynamiki i emocji wytwarzanych przez resztę bandu, gram wtedy zbyt głośno i ostro do motywów granych przez gitarzystów. Z racji tego iż staramy się robić muzykę stosunkowo atmosferyczną i stawiamy dość mocno na dynamikę w muzyce zmuszony jestem zrezygnować z grania z klikiem wraz z bandem. Podczas koncertów wybitnie nie lubię uzywać klika, bo to kompletnie zabija klimat. Wychodze z założenia, że nie gram tylko i wyłącznie dla publiki, ale i również dla siebie. Nie chcę rezygnować ze wspaniałego klimatu koncertowego na rzecz suche kliknięcia do ucha. Poza tym jest jeszcze jeden aspket - uważam, że ćwiczenia z klikiem powinny prowadzić do tego aby w perspektywnie kliku już nie musieć używać.

Oczywiście mówię tutaj o graniu z żywym instrumentarium inaczej to się ma w przypadku grania z jakimś automatem - wtedy klik jest konieczny bez względu czy to scena czy to próba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tobą zgadzam. Czasem jednak jest niezbędny. Są piosenki gdzie a to Pan Gitarzysta poleci za daleko albo Bassman i są sytuacje kiedy właśnie ten brak ABS'u i ASR'u u nich :lol: zabija klimat ( pomimo, że mam przyjemnośc grac z bardzo dobrymi muzykami wykształconymi, rasowymi lepszymi ode mnie). Sam stosuję na scenie klika sporadycznie w zależności od warunków ( czasem muszę pilnowac basisty bo jest jednocześnie wokalistą ). Sytuacja zmienia się też jesli w utworze jest loop czy fragment z nim - wtedy już niestety najczęściej ,, nie ma, że boli " i trzeba włączyc nie tyle metronom co urządzenie, które go w tym momencie zastępuje a to to samo jesli chodzi o kontekst ,,klimatyczności"czyli dochodzimy do:

Oczywiście mówię tutaj o graniu z żywym instrumentarium inaczej to się ma w przypadku grania z jakimś automatem - wtedy klik jest konieczny bez względu czy to scena czy to próba
. No ale to są sprawy na które niewielki mamy wpływ. Może w niedalekiej przyszłości będzie można sobie wszczepic czip do równego grania ( oczywiście z mozliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo: na próbach owszem gramy dość głośno :) z poprzednim bandem klik wyrabiał bez problemu nawet z jednym uchem odsłoniętym. Tutaj gitara i darcie mordy robi swoje, żeby słyszeć metronom muszę się dość mocno na nim koncentrować i wychodzi z tego więcej szkody niż pożytku, niewiele mu brakuje do dobrej głośności ale zawsze...co do statywu to ja jakoś nie czuję potrzeby posiadania takowego, metronom leży sobie grzecznie na podłodze a nie jestem dziadkiem(babcią ;) ) żeby się od czasu do czas nie móc do niego schylić. Ale chętnie obejrzę Twój patent bo jak niedrogo wychodzi to czemu nie. Sprawę z footswitchem już mi wyjaśnili na drugim forum więc myślę, że już jakoś sobie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinam swoj g[...]any metronomek do SIH1 Vic Firtha i mam i kapele i klika. Akurat sluchawki zżeraja tyle energi, ze klik jest w sam raz ani nie za głosno ani nie za cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

to ja mam pytanko ...czy dobry bedze na pierwszy metronom w zyciu Wittner - Metronom kwarcowy MT-50 ??? prosze odpowiedzcie mi jakos szybko :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły nie będzie. Zważ tylko, że będzie to też Twój ostatni metronom, chyba że zamierzasz się kiedyś stać pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

hmmm zly nie bedze ? glownie chodzi mi by ten metronom mi trzymal rytm w przejsciach triolach i szesnastkach no i ogolnie w wolnej muzyce. chodzi o to czy nie polecacie mi czegos innego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? Metronom robi tyk tyk i robi to niezależnie co akurat robisz (np. przy jedzeniu też robi tyk tyk). Jakiego byś metronomu nie kupił- będzie dobry.

Pamiętaj o tym, jak się pierwszy raz wk....sz że Ci nie wychodzi :PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooj tak. :razz: Ostatnio gitarzysta przyniósł na próbę swój metronom, który kupił na spółę z bratem, no i ogólnie było wporzo, rytm trzymaliśmy, przynajmniej ja bo jak powiedziałem, żeby gitarzysta grał ciągle riff jeden to ciągle przyspieszał :biggrin: Czasami jak się zawahałem podczas grania, albo ci coś mi nie do końca wyszło, to nie równo grałem z metronomem, bo się w końcu przesunął trochę czas. Wtedy na siłę próbujesz dorównach do niego i może się cały grany w tej chwili utwór posypać. :mad: :biggrin: Ale zagraliśmy kilka razy i już było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

to skoro wszytko jedno to ja sobie wezme takiego metromka : Korg MM2

fajny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT ale chciałem tylko nawiązać że w dziale "sprzedam" wystawiłem metronom Boss'a zaprojektowany z myślą o perkusistach....

Niby też robi "pik pik" ale posiada też sporo innych przydatnych zalet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

nie no juz zamowilem :/ ale nie mam fajnych sluchawek a to tez koszt :P a w tym nie trzeba miec sluchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

a tak z ciekawości zapytam. co sądzicie panowie i panie o tym http://allegro.pl/show_item.php?item=151501491

 

na pierwszy rzut oka wygląda jak TAMA, jednak po cenie, napisie i kilku szczegółach mozna sie domyślić ze to z pewnością nie jest tama

 

ale nie o to mi chodziło. a mianowicie czy się opłaca, czy ktoś miał z tym styczność ? niby fajna zabawka dużo bajerow foodswitch montaż na statywie tyle funkcji ale za tą cene to wątpie że to będzie chulało ? mam racje czy się myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

no hmmm metronom to nie jest zadna filozofia ....playstation ...to pierwsze....jest juz tansze od metronomu tamy...i ile w nim masz opcji :P

-podlaczenie do televizora

-zaleznosci jaka plytke wlozysz rozne opcje :P

np zabijanie wrogów lub jazda sportowym samochodem

-odtwarzanie cd-audio

-i wiele innych bajerow

uwazam ze ceny jakie osiagaja metronomy to wielka przesada !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

ps2 to juz mam :PP a właściwie to siostra ma ale i tak głównie ja korzystam ;p

ale tak na serio juz poważnie czy to do czego wysłałem linka sie opłaca czy to scheis z tajwanu lub chin i pochodzi 2 miesiąca a pozniej sie skończy "jazda"...|?|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czytam ten temat i tak sobie myślę i chyba tez sobie kupię ten metrono korg ma 30, na allegro za 67 , ale to na jakiś czas a potem się pomyśli :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veirm, dokładnie tak:D. Producenci chyba ciut przesadzają.

 

Metronom samemu można sobie złożyć (www.perkusja.rockmetal.art.pl), nie próbowałem.

 

Słyszałem nawet o nauczycielach muzyki starej daty którzy grają do zegarka (dosłownie) i potrafi podać w miarę dokładne tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki: ma ktos rozbudowany metronom na kompa?

 

a co do playstation to wolalbym ps2 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecacie słuchawki na metronom ibanez mu 30,bo granie na próbach z metronomem niema sensu jeżeli go niesłyszeć.

A może zmiana metronomu by cos dała,najważniejsze aby niepłacić jakiś dziwnych kwot za które można było by kupić jakąś porzadną blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że klasyczne domowe metronomy w kompie często potrafią oszukiwać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajko, obawiam się, że to raczej wina słabego komputera a nie metronomu jako software na kompa. Powiedz mi zresztą co rozumiesz przez powiedzenie iż może oszukiwać? Zwalnia, czy się zacina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się trochę wtrącę a propos metronomu... Mam mały dylemat, gdyż znalazłam na necie dwa ciekawe metronomy firmy CHERUB. Jeden to WRW - 106 kosztuje około 259zł, ale jest przystosowany dla perkusistów a drugi to WMT - 120 za około 99zł. Ja nie mam aktualnie nawet możliwości, żeby je posłuchać, a w ślepo nie chce nic kupować. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego sprzętu, czy jest wart zachodu, a jeśli nie to może polecić jakiś inny (w rozsądnej cenie:P)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...