Skocz do zawartości
Gajdzin

Rozstrajające się tomy

Rekomendowane odpowiedzi

Przemo wogole gadasz nie o tym o co pyta Gajdzin

Gajdzin, nie wiem czy czytales moj post o konopiach do rur, sprobuj moze to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie obrażaj mnie bo cie znajdę i osobiscie ci wytłumaczę jak puka się pałeczką w czółko. Mistrzu.
to już groźba.

 

Tak na serio: Przemo, nie masz co się wkurzać, wystarczy, że będziesz czytał dokładnie temat i go rozumiał.

Jest cos takiego jak Rzecznik Praw Konsumenta.
i...?
I skoro jesteś takim mistrzem swiata to po cholere sie pytasz o takie rzeczy na forum?
Czy jeśli coś jest nie dostępne to nie można się spytać, czy ktoś ma dostęp do tego i tego?

 

Jeśli poczułeś się obrażony to zgłoś to do Admina, lub moderatorai będzie po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy o tym wie ale masz prawo zwrocić towar do sklepu w przewidzianym prawem czasie a sprzedawca ma obowiazek go przyjąć i oddać ci kasę. Jak jest w praktyce kazdy wie ale prawo stoi po stronie konsumenta.

 

[ Dodano: 27-12-2006, 20:56 ]

Nie czuję sie obrażony.

 

[ Dodano: 27-12-2006, 21:13 ]

Zgadzam sie ale częsciowo. Faktycznie nie do końca zrozumialem intencje kolegi za co przepraszam natomiast co do tego czy bebny rozstrajają sie również z powodów, które wymienilem zdania nie zmienię. To, że można się pochwalić tym i owym nie dowodzi jeszcze że sie ma rację a już napewno nie usprawiedliwia arogancji ( apropos propozycji abym stuknął się pałką w czoło )szczególnie u kogoś kto zdaje się ma wiele różnych umiejętnosci i jest wszechstronnie uzdolniony i pobywał tu i tam ( pisze książki, pracuje w studio , zna paru ludzi ).

A teraz żeby nie wyszło na to, że tylko pienię.

jest duzo takich patentów ale osobiscie bardzo rzadko widuję aby ktoś to stosował. Jednym z takich patentów sa śruby DW ze specjalnymi podkładkami. Drogi biznes.

Następnym patentem są nakretki kontrujące Pearla stosowane w werblu Ian Paice Signature - są dostępne w cenniku. Tez dość drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnym patentem są nakretki kontrujące Pearla stosowane w werblu Ian Paice Signature - są dostępne w cenniku. Tez dość drogie

Nie widziałem ich w cenniku a ile kosztują ? W swoim DVD Ian mówi że są "incredibly cheap", także nie wiem jak bardzo "cheap" miał na myśli :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien pomóc następujący patent. Wyczyszczenie gwintow śrub benzyna ekstrakcyjną (zarówno sruby jak i wewnętrznego gwintu luga! ), nastepnie posmarowanie gwintu śruby klejem epoksydowym ( najlepiej Distalem) , przetarcie śruby tak by klej nie wystawał ponad profil gwintu. Potem trzeba śrubę wkręcic i ponownie wykręcić ( delikatnie ) . Usunać klej ze śruby i resztki, ktore wycisnęła śruba wkręcając sie w luga za pomoca benzyny. pozostawic na co najmniej 24h w temp. pokojowej. W wewnętrznym gwincie luga klej wypelni niedokładnosci wykonania gwintu ( zmiejszy tolerancję ) i śruba powinna wkręcać z lekkim oporem ale plynnie.

W taki oto sposób uratowałem kilka gwintów w ubiegłym wieku w pewnym znanym wszystkim czechosłowackim produkcie ( niech mu ziemia lekką będzie :lol: )

 

[ Dodano: 27-12-2006, 21:34 ]

Nie widziałem ich w cenniku a ile kosztują ? W swoim DVD Ian mówi że są "incredibly cheap", także nie wiem jak bardzo "cheap" miał na myśli

To jest cos co ma symbol TL-20/10 Tensin Rod Lock Nuts niestety 15 Euro za 10 szt.

ale znalazlem też TNK - 10N/10 za 10 szt. 3,60 euro choc podejrzewam, ze to takie maleńkie oringi które mam na srubach centrali w moim Mastersie :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I skoro jesteś takim mistrzem swiata to po cholere sie pytasz o takie rzeczy na forum?

 

Bo nawet mistrz świata nie wyczaruje ustrojstwa zapobiegającego rozstrajaniu się bębnów, skoro go nie ma w sklepach. Ale być może ktoś zna jakąś firmę, która coś takiego importuje, sprzedaje przez internet, czy coś w tym stylu. Albo źródło przeźroczystych, plastikowych nakrętek o gwincie takim, jak w śrubach strojeniowych (to nie jest popularny gwint, żeby móc znaleźć w pierwszej z brzegu Castoramie, niestety).

 

Takie nakrętki były dołączone np. do mojego werbla firmy Tama z ich najwyższej półki nie-Starclassic'owej (poza Japonią tego nie sprzedają). Znakomity patent - stroi się bez oporów, a po nastrojeniu jednym ruchem dokręca i nic nie ma prawa puścić.

 

I nie obrażaj mnie bo cie znajdę i osobiscie ci wytłumaczę jak puka się pałeczką w czółko.

 

Jeżeli rzeczywiście masz taki zamiar, to nie pisz o tym na forum, bo zostaje ślad, który potem prokuratura użyje jako dowód rzeczowy w sprawie Tajemniczego Zabójstwa Perkusisty Zapukanego Pałeczką Na Śmierć.

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokłucili się odrobinkę a teraz wracamy do zgadanienia postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gajdzin, nie wiem czy czytales moj post o konopiach do rur, sprobuj moze to :)

 

Tak Rex, czytałem, i bardzo dziękuję za tę sugestię. Trochę się jednak bym bał takich rozwiązań, bo gwinty w hydraulice, kiedy się zatrą, po prostu się wyrzuca i wymienia, a tutaj wolałbym nie ryzykować zatarcia gwintu w lugu... Ale Twój pomysł tak mnie zafrapował, że postanowiłem go przestesować. Otóż od paru miesięcy szukam na Allegro jakiegoś starego, taniutkiego werbla, może być totalnie rozwalony, bez maszynki do sprężyn, itd. - chcę go po prostu wypchać dokładnie gąbką i przerobić na pad do ćwiczeń - głośniejszy od gumowego, ale o dużo naturalniejszym odbiciu pałki. I jak taki werbel wreszcie dorwę, to spróbuję wrzucić odrobinkę konopii do paru lugów. Jak się zatrą czy zapchają nie będzie nieszczęścia, a może się czegoś nauczymy. O rezultatach powiadomię na forum :-)

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

 

[ Dodano: 28-12-2006, 11:59 ]

Następnym patentem są nakretki kontrujące Pearla stosowane w werblu Ian Paice Signature - są dostępne w cenniku. Tez dość drogie

Nie widziałem ich w cenniku a ile kosztują ? W swoim DVD Ian mówi że są "incredibly cheap", także nie wiem jak bardzo "cheap" miał na myśli

 

Dobre pytanie, Gregor! Nie pamiętam jak jest w USA, ale w Japonii takie nakrętki kontrujące kupowało się w Japonii po Y200 (ok. 4zł 70gr) za paczuszkę zawierającą 10 sztuk. To chyba rozsądna cena, chociaż "incredibly cheap" to bym nie powiedział, biorąc pod uwagę, że zestaw ma zwykle ok. 100 śrub strojących... :-)

 

Lubię takie nakrętki, bo po poluzowaniu nie wpływają na samo strojenie bębna. A wiele innych rozwiązań wpływa, powodując albo większy opór przy kręceniu śrubą (a większy opór przeważnie = mniejsza płynność i precyzja) albo jakąś formę SKOKOWEGO obracania się śuby, co już w ogóle uważam za niedopuszczalne!

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

 

[ Dodano: 28-12-2006, 12:04 ]

Powinien pomóc następujący patent. Wyczyszczenie gwintow śrub benzyna ekstrakcyjną (zarówno sruby jak i wewnętrznego gwintu luga! ), nastepnie posmarowanie gwintu śruby klejem epoksydowym ( najlepiej Distalem) , przetarcie śruby tak by klej nie wystawał ponad profil gwintu. Potem trzeba śrubę wkręcic i ponownie wykręcić ( delikatnie ) . Usunać klej ze śruby i resztki, ktore wycisnęła śruba wkręcając sie w luga za pomoca benzyny. pozostawic na co najmniej 24h w temp. pokojowej. W wewnętrznym gwincie luga klej wypelni niedokładnosci wykonania gwintu ( zmiejszy tolerancję ) i śruba powinna wkręcać z lekkim oporem ale plynnie.

W taki oto sposób uratowałem kilka gwintów w ubiegłym wieku w pewnym znanym wszystkim czechosłowackim produkcie ( niech mu ziemia lekką będzie :lol: )

 

Przemo, to jest DOSKONAŁY patent na zmniejszenie luzów! Chyba nie odważyłbym się zrobić czegoś takiego w nowych bębnach, ale na jakieś starocie to super patent i w ogóle wydrukowałem to sobie na przyszłość - może się przydać do innych urządzeń, zupełnie niezwiązanych z perkusją!

 

DZIĘKI.

 

PS. Ciekawe, jak wpłynęła by na strojenie odrobina kalafonii do smyczka na gwincie śruby...? To się wydaje mniej niebezpieczne i, w razie czego, łatwiej usuwalne od wszelkich konopii albo środków typu Lock-Tite...

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kazdy o tym wie ale masz prawo zwrocić towar do sklepu w przewidzianym prawem czasie a sprzedawca ma obowiazek go przyjąć i oddać ci kasę. Jak jest w praktyce kazdy wie ale prawo stoi po stronie konsumenta.

 

 

Ten przepis dotyczy tylko sprzedaży poza siedzibą firmy np. internetowej lub przez akwizycję. W przypadku sprzedaży w sklepie nie ma żadnego zwrotu towaru. Pozostaje tylko dobra wola sprzedawcy.

 

Pozdrawiam

 

Fiodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstrajaja Wam sie tomy? Oto rozwiazanie :http://www.luglock.com/luglock.htm

Pozdrawiam i EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbowac z silikonem. Podejrzewam, że efekt może byc taki sam jak w przypadku zywicy epoksydowej tylko mniej trwały.

Mam werbel F.F.S. Pearla. W jego lugach są igelitowe ( prawdopodobnie) rurki, które łacza sie z lugami w ten sposób, ze śruba wchodzac w luga wchodzi też w tą rurkę.

Werbel czasem sie rozstraja ale najczęściej okładam go :lol: rimshotem i jesli juz to puszcza jedna śruba - ta ,,pod pałką,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż "incredibly cheap" to bym nie powiedział, biorąc pod uwagę, że zestaw ma zwykle ok. 100 śrub strojących... :-)

Ian miał na mysli tylko zestaw 10 Locking Nuts'ów, więc cena nie jest zbyt wysoka / nie powinna być wysoka raczej (?) ...

W necie dalej nie moge znaleźć ile kosztują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy zaskótkuje ale jeśli twoje tomy rozstrajają się zbyt szybko proponuje abyś urzył zwykłych nakrętek na śruby.Przed wprowadzeniem sróby do łudki wkręć nakrętke na śrube nastrój bęben zakręć sróbkę przy łódce powinno zaskódkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozstrajaja Wam sie tomy? Oto rozwiazanie: http://www.luglock.com/luglock.htm

 

Dzięki, shalaq. Takie rozwiązania są dobre, jeśli nie mają KWADRATOWEJ dziury na główkę śuby. Bo jeśli mają, to główka może przyjąć tylko 4 pozycje, a to jest DUUUŻO zbyt niedokładnie na potrzeby nastrojenia instrumentu... :-)

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi nakrętkami to był taki workshop domowy nie sprawdzony sposób

 

Wydaje mi się, że żadne normalnie dostępne nakrętki nie będą pasowały na śruby do perkusji, które są zwykle calowe (bo taki się przyjął standard, rodem z USA), ale mogę się mylić...

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że żadne normalnie dostępne nakrętki nie będą pasowały na śruby do perkusji, które są zwykle calowe (bo taki się przyjął standard, rodem z USA), ale mogę się mylić...

 

Sam też nie jestem pewien ale gdyby to miało zdać egzamin to być może warto było by poeksperymentować i wykonać samemu takowe nakrętki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gajdzin, mylisz się ;) mój kumpel zakupił ostatnio w Nomi komplet śrub, które idealnie pasowały do lugów, zarówno średnicą, jak i długością. Są tylko dwa problemy: po pierwsze, nie pamiętam ich rozmiaru (a był podawany w naszym systemie metrycznym, co znacznie ułatwiłoby poszukiwania zamienników), a po drugie - dokręcało się je kluczem imbusowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się czymprędzej dowiedz, sam jestem ciekaw jakie one mają rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam też nie jestem pewien ale gdyby to miało zdać egzamin to być może warto było by poeksperymentować i wykonać samemu takowe nakrętki

 

Problem z metalowymi nakrętkami jest taki, że jak się chce na koncercie podstroić jedną śrubę, bo naciąg ciut popuścił, to przeważnie trzeba użyć kombinerek... Dlatego takie nakrętki powinny być plastikowe i najlepiej grube, takie, które łatwo się chwyta palcami, żeby poluzować. Mam takie na werblu, firmy Pearl.

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to się czymprędzej dowiedz, sam jestem ciekaw jakie one mają rozmiar.

 

Śróby te mają 52mm gróbości a pomijając te nakretki może lepiej było by wymieniś śruby skoro sądzisz że za luzno siedza w lugach

 

http://www.perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=83

 

[ Dodano: 29-12-2006, 00:58 ]

o sory chodziło o długość nie o grubość :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gajdzin, mylisz się ;) mój kumpel zakupił ostatnio w Nomi komplet śrub, które idealnie pasowały do lugów, zarówno średnicą, jak i długością. Są tylko dwa problemy: po pierwsze, nie pamiętam ich rozmiaru (a był podawany w naszym systemie metrycznym, co znacznie ułatwiłoby poszukiwania zamienników), a po drugie - dokręcało się je kluczem imbusowym.

 

A to super wiadomość. W takim razie zaczynam poszukiwania rodzimych producentów plastikowych nakrętek na takie śruby! Ruszam do Google'a... :-)

 

 

pomijając te nakretki może lepiej było by wymieniś śruby skoro sądzisz że za luzno siedza w lugach

 

Myślę, że to jednak lugi są ciut luźnawe. To zresztą nie tylko kwestia luzów, ale materiału, z jakiego zrobiony jest gwint w lugu - powinien być to miększy metal niż metal śruby (ale to jest droższe rozwiązanie i w bębnach ze średniej półki nie ma co go oczekiwać).

 

 

Marcin Bruczkowski

www.marcin.bruczkowski.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W necie dalej nie moge znaleźć ile kosztują
15 euro za 10 szt. Cennik Pearl'a znajduje sie na stronie: www.silesiamusiccenter.pl a symbol to TL-20/10 Tension Rod Lock Nuts

 

[ Dodano: 29-12-2006, 16:29 ]

Myślę, że to jednak lugi są ciut luźnawe
Spróbuj może wymienic same nakrętki - tulejki (?) w lugach na Gibraltara (albo i nakrętki i śruby) powinny pasowac a są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim werblu Pearl Masters Custom MRX 14x6.5 zastosowano nylonowe podkładki

pod śruby. Zrobił to producent myślę, że nie bez powodu. Werbel się nie rozstraja.

Ale jak pisał Gajdzin może to wynikać z klasy instrumentu. Mój instrument to Export

Select ELX825 czyli niżej niż werbel i postanowiłem usprawnić go o podkładki

nylonowe pod śruby na tomach. Jak sugerują dałem po dwie pod śrubę. Stroi się

lekko i tomy trzymają strój. Naciągi G2 i stroję dość nisko. Koszt podkładek nie jest

zbyt wysoki i zakupienie w celach doświadczalnych np. na 1 tom nie powinno porażać.

Proponuję rozważyć.

Ze stwierdzeniem że są zbyt śliskie by pomogły nie zgadzam się. Mi pomogły,

ale może mój problem nie był aż tak wielki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...