Skocz do zawartości
kapuch

stołek perkusyjny do 200 zł, co wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście że na allegro można kupić taniej ( używki i nowe) kolega jednak wyraźnie w pytaniu wnoisił o ocenę trzech nowych stołeczków ;)

 

P.S.

Cytat brzmi:

"Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie O/T ale musze to napisać... ;)

 

Spróbuj teraz to wsadzić do opisu...i co nie mieści sie? :roll: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc, szczegolnie tobie francuz, przejrzałem jeszcze raz wszystkie stołki, i wziąłem pod uwage wypowiedzi szczegolnie tych osob ktore siodełka posiadaja lub maja z nimi stycznosc ( tutaj THX Loszmi ) bardzo wazny przy mojej wadze jest gwint - waze 94 kg... ;) dlatego skłaniam sie ku temu everplayowi.

 

Moze to wydawac smiesznie takie zastanawianie nad stołkiem do dwóch stów, jednak ja nie moge sobie pozwolic by zmieniac go co kilka miesiecy. Dlatego moj zakup musi byc dobrze przemyslany,a siodełko wystarczyc na min 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie sobie zamawiam tego everpleja , tylko ze z okraglym siedziskiem, bo mam wrazenie ze z tego motocyklowego bede spadal :)

 

ps.przed chwila bylem w biedronce i widzialem skladany aluminioey stolek z miekkim siedzeniem za 20 zł :) ..tylko jest troche za niski,heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie stołek Ever Play :roll: DT 450, odziwo polecam z całego serca. Jest masywny, cieżki i stabilny. Do konca nie wiedziałem czy dobrze robie zamawiajac stołek ever playa, jednak gdy otworzyłem bardzo dobrze zapakowana paczke mozna było zobaczyc usmiech na mojej twarzy. Rzeczywiscie do ceny 200 zł nie kupiłbym nic lepszego! Na gorze miły w dotyku aksamit, boki obite skają, wysokosc płynie zmieniana, siodełko na gwincie (nie spadniesz gdy klamra sie poluzuje) grałem na nim dzisiaj 4 godziny i tyłek mi sie nie spocił. Tutaj opisałem oczywiscie pierwsze wrazenie, czas pokaze jak z nim bedzie, ciekawe czy spotka mnie to co Loszmiego, ale i na to jest przygotowany po przeczytaniu patentu Jankesa!

 

 

Przy okazji pozdrawiam całą ekipe avant drum shop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie sobie zamawiam tego everpleja , tylko ze z okraglym siedziskiem, bo mam wrazenie ze z tego motocyklowego bede spadal :)

Ja tylko preferuje okrągłe siedziska bo te "motocyklowe" strasznie niewygodne są i sie wżynają nie tam gdzie potrzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje powiedzieć że źle mi sie siedzi na takich krzesełkach :P bo są tak jakoś dziwnie skonstrułowany, że nie pasuje do mojej budowy ciała :D

I proszę tu bez żadnych skojarzeń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam EverPlay z najwyższej serii 800. W DC albo Avancie powinni mieć za ok 340 - 360 + wysyłka. W Abixie w Olkuszu (032) 754 48 62 kupisz go za ok 300 zeta + wysyłka. Lepiej dołożyć i kupić. Sam go kupiłem i na tak wygodnym i wielkim, oraz stabilnym siedzisku jeszcze nie siedziałem - wziąłem wersję motocyklową - ale nawet w harleyach nie są tak wygodne jak ten :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mapexa T550A i niestety szczerze odradzam. Dlaczego?

 

1. Płaska nie gwitowana rura, powoduje że pod wpływem ciężaru siedzącego stołek potrafi się obsunąć - aby temu zapobiec nie tylko trzeba dokręcić mocno śrubę mocującą ale także mocno dokręcić memorylocka ustawionego jak najniżej się da - tak żeby blokował zsuwanie się siodełka. Tak więc nie da się na chwilę zwiększyć wysokości siedziska, bez obsuwania memeory locka`a - co jest bez sensu bo przecież do tego w końcu służy, do zapamiętania poprzedniego ustawienia.

 

2. Po paru miesiącach stołek zaczął się chwiać.. pomimo że cały czas stał rozłożony w pokoju. Winna nie jest nawet kultura wykonania, ale sama konstrukcja, idea jego budowy. Gdyby rura była jednym kawałkiem metalu nie byłoby problemów. Niestety składa się ona z dwóch zmontowanych ze sobą części i po pewnym czasie część która wchodzi w gniazdo w siedzisku zaczyna się ruszać względem tej drugiej części.

 

Trochę późno zauważyłem ten temat, bo o tym stołeczku pisałem wcześniej w temacie: http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=3593&start=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, kupując stołek, testowałem kilka różnych modeli, m.in. Mapexa T560A (od T550A różni się gwintowaną rurą). Konstrukcja wprawdzie sprawiała wrażenie stabilnej, nie wybrałem tego stołka z powodu siedziska. IMHO zbyt twarde, a syntetyczny materiał, którym było pokryte sprawił, że mój tyłek mu podziękował.

 

Wybrałem Ludwiga L348. Tańszy, a zdecydowanie wygodniejszy, siedzenie bardziej komfortowe, pokryte zamszem. Testowałem jeszcze model z motocyklowym siedzeniem , ale ten już nie był taki wygodny. Choć to może kwestia gustu. Mój ludwig jest stabilny, jak sie wszystko dobrze podokręca, nie zauważyłem też, żeby coś się luzowało czy chwiało. No ale jestem jego posiadaczem dopiero od miesiąca, więc może być, że wszystko przede mną...

 

Porównanie wzrokowe ze zdjęciami stołków basixa i everplaya pozwala mi sądzic, ze to ten sam patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej to ten sam stołek tylko inna naklejka. Weź Everplaya jest tańszy niż Ludwig, pomimo tego, że to ten sam stołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej to ten sam stołek tylko inna naklejka. Weź Everplaya jest tańszy niż Ludwig, pomimo tego, że to ten sam stołek.

 

Tak jest, choć różnica w cenie jest groszowa. Jednak EP/Basixa nie uświadczyłem w sklepie stacjonarnym w okolicy, więc wziąłem tego. Stołek warto wypróbować osobiście zanim się kupi, komfort jest bowiem rzeczą mocno subiektywną. Testowałem też chociażby Pearla z najwyższej półki , ale powiem szczerze, że jak dla mnie był cholernie twardy i niewygodny.

 

Jedna uwaga odnośnie tego ludwiga/basixa/everplaya - jeśli ktoś lubi/musi mieć siedzenie dość wysoko, może się zawieść. Maximum jego wysokości to 63 cm. Dla mnie np. optymalna pozycja w tym przypadku to właśnie maximum (a mam 182 cm wzrostu). Dlatego warto sobie to sprawdzić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie odgrzebuje nieco temat, bo potrzebuje Waszej porady ;)

 

Mój stołek (a raczej samoróbka) nie spełnia juz moich oczekiwań dlatego planuje w niedługim czasie kupić sobie jakieś siedzisko. Teraz troche liczb :)

 

95 kg - tyle waże

ponad 185 cm - tyle mam wzrostu

ok 350 zł - tyle w tym momencie moge wydać na owe siedzisko

 

Podaje te dane nie bez przyczyny. Jako, że jestem wysoki (i ciężki zarazem) chciałem żebyście doradzili stołek, który nie tylko mnie utrzyma ;) ale i którego siedzisko będzie się dało podnieść całkiem wysoko. Niestety nie jestem doświadczony w tej kwestii i nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia modeli stołków, a wiem, że pośród Nas piszą ludzie, którzy na niejednym siedzieli i mogą coś konkretnego doradzić :)

 

Za wszelką pomoc będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 polecana przez Jankesa.

 

Wytrzymuje dużych facetów wyciągnięta do granic możliwości. Możesz grać prawie stojąc, a i tak zachowa stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, słyszałem o nim dużo dobrego (nawet od samego Jankesa).. tylko.. gdzie to można dostać (mówiąc o sklepie internetowym), kiedy ostatni raz się rozglądałem nie było go w Avancie.

 

Tak czy inaczej dzięki Loszmi za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie odgrzebuje nieco temat, bo potrzebuje Waszej porady ;)

 

Mój stołek (a raczej samoróbka) nie spełnia juz moich oczekiwań dlatego planuje w niedługim czasie kupić sobie jakieś siedzisko. Teraz troche liczb :)

 

95 kg - tyle waże

ponad 185 cm - tyle mam wzrostu

ok 350 zł - tyle w tym momencie moge wydać na owe siedzisko

 

Podaje te dane nie bez przyczyny. Jako, że jestem wysoki (i ciężki zarazem) chciałem żebyście doradzili stołek, który nie tylko mnie utrzyma ;) ale i którego siedzisko będzie się dało podnieść całkiem wysoko. Niestety nie jestem doświadczony w tej kwestii i nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia modeli stołków, a wiem, że pośród Nas piszą ludzie, którzy na niejednym siedzieli i mogą coś konkretnego doradzić :)

 

Za wszelką pomoc będe bardzo wdzięczny.

 

 

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=2037&start=100

sorry, że wklejam mój temat, ale tam od strony 5 toczyła się ciekawa dyskusja odnoście dobrego stołka w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe informacje.

 

Idąc śladem Jankesa, przetestuje sobie EverPlaya w Abixie w Olkuszu jak się już tam pojawi ;)

 

[ Dodano: 28-09-2007, 13:27 ]

edit:

 

No i stało sie - kupiłem siedzisko perkusyjne EverPlay z serii 850, wersja standardowa (czyli okrągłe). Wygląda bardzo solidnie i bez problemu mnie utrzymuje (a o to obawiałem się najbardziej). Inna sprawa, która zaprzątała mi głowę to wysokość - potrzebowałem stołka wysokiego, ale nie ruszającego sie na wszystkie strony przy maksymalnej wysokości. Wygląda na to, że znalazłem :)

 

Poniżej wrzucam pare zdjęć, kiepskiej jakości bo troche mi się spieszy, jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę zrobić inne.

 

Ps. Stołek kosztował mnie 300 zł, kupiłem w Abixie w Olkuszu.

 

b3c5e7f7932bdffam.jpg

 

b9de9e666b4841b9m.jpg

 

6dda3812c836a3d7m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotting napisz artykuł o dt 850, ja napisze o dt 450.

 

Co do mojego ever playa dt-450 po pół roku uzytkowania stołek sie swietnie trzyma, zadnych luzów, nic nie objezdza. naprawde warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.... przebrnalem przez cały watek....

i moglbym sie zdecydowac na everplaya 850...ale nigdzie nie moge znalezc...

powiedzcie mi co o tym sadzicie:

http://drumshop.pl/0,1546,stolek-perkusyjny-th-348.html

 

bo nie chce kupowac tego basixa....nie chce zeby mi sie tyłek telepał podczas grania (oczywiscie w przyszlosci) a zalezy mi na tym aksamicie pod czteremia literami.... bo czeka mnie granie w sylwestra (no wyjdzie ok 8 godzin) i chce miec jakis komfort podczas grania...

moze jakas alternatywe z tego wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...